Избор на семеен автомобил

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Sunshine_DM
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Яну 2018 12:00
Местоположение: Варна

Избор на семеен автомобил

Мнение от Sunshine_DM » 10 Яну 2018 12:26

Здравейте , от известно време с мъжа ми се оглеждаме за Toyota Corolla Verso 2003 2.0 DVD дизел и най-накрая харесхме една такава.
Днес я прекарахаме през сервиз на Тойота и тук започват моите дилеми. Прегледа показа следните неизправности:

За смяна:
• Предни прахоуловители 2бр
• 2бр биалетки
• Задни дискове с накладки
• Външен маншон на дясната полуоска
Забележки:
• Наличие на картерни газове
• теч на масло от картера
• Грешки на температурен датчик и заден датчик ABS

Иска ми се да се консултирам дали според вас коментарите са прекалено много и при такъв резултат от прегледа бихте ли се решили да купите колата? unsure.gif

Karaboev
Мнения: 64
Регистриран на: 09 Дек 2017 07:55
Местоположение: Велико Търново

Избор на семеен автомобил

Мнение от Karaboev » 10 Яну 2018 16:36

Зависи от цената на която ще я купиш. Иначе от изброените горе ме притесняват картерните газове. Ако колега монтьор ти е казал че са в повече от нормалните(защото няма как без картерно налягане) и духа от щеката по-добре бягай от колата, че ремонта става много сложен. Иначе всички други изброени са дребни ремонти които се правят на всяка кола. Нова стара просто са част от амортизацията.

Sunshine_DM
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Яну 2018 12:00
Местоположение: Варна

Избор на семеен автомобил

Мнение от Sunshine_DM » 10 Яну 2018 17:53

Щом е споменато като забележка предполагам е било в повече от нормалното. Много благодаря за съвета. Явно в този случай не си струва да се рискува...

kras-777
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Яну 2018 15:09
Местоположение: Търгошище

Избор на семеен автомобил

Мнение от kras-777 » 28 Яну 2018 15:29

Здравейте! Ако може и аз да използвам темата за съвет относно избор на семейна кола :D Жената си е харесала РАВ 4 конкретно този: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?p ... =&s2=&s6=1 ходихме, видяхме го до тук всичко ОК, но като чета коментарите тук относно този двигател и проблема с ДПФ филтъра, май е по добре да се откажем...
И все пак искам вашето мнение още веднъж струва ли си да го вземем, ще се кара предимно градско и веднъж седмично междуградско, парите му ми се виждат множко, но все пак е с история и е от представителство. Очаквам съветите ви rolleyes.gif

Аватар
WoLF
Мнения: 2583
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 224 пъти
Получена  благодарност: 99 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от WoLF » 29 Яну 2018 17:27

С това каране ДПФ-а е таралеж в гащите...
ИзображениеИзображениеИзображение

Аватар
Kiki
Мнения: 8211
Регистриран на: 05 Фев 2008 21:24
Местоположение: София
Автомобил: РАВ 4 ХА 30
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 12 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от Kiki » 29 Яну 2018 18:33

WoLF написа: С това каране ДПФ-а е таралеж в гащите...
Ако го има?!
Колкото до парите, наистина са му множко.
Според мен, щом ще се кара веднъж седмично междуградско, няма да има проблем с ДПФ филтъра.
За разлика от главата, коремът казва кога е празен!

kras-777
Мнения: 2
Регистриран на: 28 Яну 2018 15:09
Местоположение: Търгошище

Избор на семеен автомобил

Мнение от kras-777 » 29 Яну 2018 18:43

Има го ДПФ филтъра, но от Тойота ми гарантираха, че е сменен и сега е чисто нов, явно вече веднъж се е бил прекарал unsure.gif

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

Избор на семеен автомобил

Мнение от boyanmt » 29 Яну 2018 19:03

През 2011 година закупих нов фолксваген туран,дизел.Все още го имам(дори го продавам вече),но мога да кажа, че това е един много добър семеен автомобил.Може би не е редно в тази тема да правя реклама на тази фирма(модератора може да премахне този пост,ако прецени че не е уместен),но сравнявайки го с тойота корола версо,това е пъти по добро,както от возия,така и пъргавина(dsg gear),а не на последно място и разход на гориво.Ако не бях направил голямо вложение за сегашния автомобил,последния бих го държал,но както се казва.....една кола трябва да се кара.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4857
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 141 пъти
Получена  благодарност: 135 пъти

Избор на семеен автомобил

Мнение от slowtraveler » 30 Яну 2018 12:44

Бояне, във Варна на няколко пъти се возих на такова такси - дизел DSG... Наистина ми хареса - вътре изглеждаше доста по-добре от Версото, бе тих... Хареса ми..
Според собственика бил безпроблемен автомобил. Вкарал си го беше той от Германия и бе над 400х.км... Но си го кара само той (автомобилът бе идеално чист и поддържан - нямаше следа, че е такси, въпреки, че според собственика го кара вече 3 години такси)...
Учуди ме, че DSG то продължаваше да работи прекрасно, а според собственика не го е ремонтирал, нито пък е имал какъвто и да е проблем с автомобила...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

Избор на семеен автомобил

Мнение от boyanmt » 30 Яну 2018 16:53

slowtraveler написа: Бояне, във Варна на няколко пъти се возих на такова такси - дизел DSG... Наистина ми хареса - вътре изглеждаше доста по-добре от Версото, бе тих... Хареса ми..
Според собственика бил безпроблемен автомобил. Вкарал си го беше той от Германия и бе над 400х.км... Но си го кара само той (автомобилът бе идеално чист и поддържан - нямаше следа, че е такси, въпреки, че според собственика го кара вече 3 години такси)...
Учуди ме, че DSG то продължаваше да работи прекрасно, а според собственика не го е ремонтирал, нито пък е имал какъвто и да е проблем с автомобила...
punk.gif
При мен километрите са скромни,в предвид професията.Жената малко кара,та аз го разтривам като съм в БГ.Не може да има сравнение между ECVT и DSG.....пъргавената,набирането....абе...все едно Фолкса е с 313 коня,а Лекса е с 140.Сравнението е малко грубичко....обаче е факт!

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Избор на семеен автомобил

Мнение от nowyaris » 30 Яну 2018 17:22

Така е,така е,Фолкса е дори 413 коня,а Лекса - 40. Никак не е грубичко даже сравнението.Те просто в момента германците са си светлинни години преди японците в автомобилостроенето..... tooth.gif tooth.gif tooth.gif Купувайте си също така и Опели,Фордове....... Там е истината,при тях.......
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

Избор на семеен автомобил

Мнение от boyanmt » 30 Яну 2018 17:27

nowyaris написа: Така е,така е,Фолкса е дори 413 коня,а Лекса - 40. Никак не е грубичко даже сравнението.Те просто в момента германците са си светлинни години преди японците в автомобилостроенето..... tooth.gif tooth.gif tooth.gif Купувайте си също така и Опели,Фордове....... Там е истината,при тях.......
Много саркастично....ама нека да има и такива колеги... ppp.gif

memorex

Избор на семеен автомобил

Мнение от memorex » 30 Яну 2018 17:40

Аз и преди съм се замислял по въпроса за скопените японци на евро пазара.
Това за неконкурентноспособните двигатели е според мен единствения недостатък.Въпросния Туран е почти перфект ако не се обръща внимание на дървения интериор .Труден е за дълъг път с тези седалки
а уж е ван.

Karaboev
Мнения: 64
Регистриран на: 09 Дек 2017 07:55
Местоположение: Велико Търново

Избор на семеен автомобил

Мнение от Karaboev » 30 Яну 2018 17:48

Аз като собственик на Vw sharan само че е 2005 и Toyota avensis d4d T25 мога смело да кажа че повече са +совете на Toyota: гори по малко, вози доста по добре въпреки че шарана е ван, моята е комби и всичко събирам в нея с едно дете съм. Монтьор съм и 2та автомобила си ги правя аз, сега се обажда демфера на Шарана който е на поне 500к км. незнам колко ще изкара Тойотата но 2.0 116 е сред най-здравите мотори правени от Toyota някога. Така че едно Версо 2 с този мотор за мен ще е идеалната семейна кола

Аватар
boyanmt
Мнения: 935
Регистриран на: 15 Яну 2018 21:01
Местоположение: NE Черноморие
Автомобил: RAV-4-за кибрит
Благодарил/а: 1 път

Избор на семеен автомобил

Мнение от boyanmt » 30 Яну 2018 18:02

memorex написа: Аз и преди съм се замислял по въпроса за скопените японци на евро пазара.
Това за неконкурентноспособните двигатели е според мен единствения недостатък.Въпросния Туран е почти перфект ако не се обръща внимание на дървения интериор .Труден е за дълъг път с тези седалки
а уж е ван.
Бих казал точно обратното....даже много удобен за дълъг път(лично изпитано)!Цяла Европа съм обиколил...умората беше минимална.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Amazon [Bot] и 54 госта