Анкета - мит или факт е надеждността на Toyota ?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти

Модератори: Georgimitrovich, zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика

Анкета - мит или факт е надеждността на Тойота?

мит
11
15%
факт
62
85%

Общо гласове: 73

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 27 яну 2018 01:24

За мен винаги водещото при автомобил н-та ръка е било:
stefo91 написа:Източник моментното състояние
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Мнениеот nowyaris » 27 яну 2018 01:51

Не,винаги водещото при закупуването на вече употребяван автомобил е било Господ Бог и вси Светии да са с теб когато го купуваш.
Аз понеже май ще сменям Форума,че вчера ми излезе една дизелова Мазда 6 2009 година на 188 хиляди и с всички екстри в перфектно
състояние и с преглед до ноември 2018 за само 6 000 евра , мисля утре да посетя централната Катедрала в стария град и да пална няколко
свещи , нищо че съм ортодоксален. rolleyes.gif
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.
A най-важна била тревата - или си над нея,или под нея.

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 27 яну 2018 02:02

Хахах... Доволен ще останеш :) :)
Поне аз бях МНОГО ДОВОЛЕН от Мазда 6 / 2008г...
Обаче!
Маздата е с доста късоходово (макар и много здраво) окачване - по нашите пътища няма да ти е много комфортно...
Иначе като пътно поведение е много хубав автомобил... За дизела - не мога да кажа нищо - моята бе 2.0 бензин и бе много приятен двигател...
Дизелаците май имаха същите по-често срещани проблеми както Тойота със SVC клапана, ама там вече трябва да провериш в другия форум..
П.С. сега се сетих, че на слънцето и бяха пожълтяли фаровете, та срещу 10лв/фар ми ги полираха малко преди 5-тата година :)
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
nov
Регистриран: 28 яну 2007 19:15

Мнениеот nov » 27 яну 2018 13:05

slowtraveler написа:
Между другото точно наличието на проблемни европейски детайли в Тойотата (например полски диференциал, който хвърлих на 75х.км) бе причината следващата ми кола да бъде чисто японска (пък макар и не Тойота)...

Мисля, че това е решението на проблема и тук оставам само Мазда и Хонда - други марки чисто японски май не останаха освен Лексус.
Но и япончетат вече нямат изгода да правят здрави модели, нали всичко вече се продава, след 3-5 години излиза другия модел и той трябва да се харчи и така.

Потребителски аватар
stefo91
Регистриран: 06 фев 2012 00:39
Контакти:

Мнениеот stefo91 » 29 яну 2018 12:41

nowyaris написа:Източник Не,винаги водещото при закупуването на вече употребяван автомобил е било Господ Бог и вси Светии да са с теб когато го купуваш.
Аз понеже май ще сменям Форума,че вчера ми излезе една дизелова Мазда 6 2009 година на 188 хиляди и с всички екстри в перфектно
състояние и с преглед до ноември 2018 за само 6 000 евра , мисля утре да посетя централната Катедрала в стария град и да пална няколко
свещи , нищо че съм ортодоксален.

За дизелите на Мазда и по-специално за двигателя 2.2 дизел 173 коня (R2AA) трябва много да внимаваш в какво състояние е маховика, защото ако е прецакан се къса коляновият вал - буквално!
Един приятел преди няколко месеца така му скъса коляновият вал на точно този двигател (R2AA) и се набута около 5 бона за нов двигател (втора ръка) и 1 месец без кола, даже тогава бях писал на Жоро ако може да помогне ако може.
Знам, че ако съединителят е по-твърд това е много лош знак и по-добре бягай от там, защото никой светец няма да те спаси.
Този двигател се слага в Мазда CX7 (каквато е на приятеля ми) и Мазда 6 около 2009, може и в други модели да го има.
Друго за Маздите не знам. wink.gif

П.С. Приятелски съвет и една много полезна поговорка - ефтиното винаги излиза скъпо!
Celica TS 1.8 VVTL-I 192 ps

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 29 яну 2018 20:47

Няма,няма,митове,реалности.......Пак ще е Тойота,Аурис,1,33 бензин,6 скорости,най-ниското ниво на оборудване,01.2010,131 000.Остана само да се спазарим с арабина/турчина,кюрда,босненеца.....не е ясно какъв е/.Аз повече от 4500 евра в брой с една година гаранция не давам.Ако я даде на изплащане за 5 години-може още едни 1000 евра да върже "аутохандлера". :D
ПП.Събирам вече мнения и съвети за модела/Тойота,Тойота,ама знае ли човек/ wink.gif
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.

Потребителски аватар
Georgepetrov137
Регистриран: 20 мар 2010 12:45

Мнениеот Georgepetrov137 » 02 фев 2018 10:59

nowyaris написа:Източник Няма,няма,митове,реалности.......Пак ще е Тойота,Аурис,1,33 бензин,6 скорости,най-ниското ниво на оборудване,01.2010,131 000.Остана само да се спазарим с арабина/турчина,кюрда,босненеца.....не е ясно какъв е/.Аз повече от 4500 евра в брой с една година гаранция не давам.Ако я даде на изплащане за 5 години-може още едни 1000 евра да върже "аутохандлера". :D
ПП.Събирам вече мнения и съвети за модела/Тойота,Тойота,ама знае ли човек/ wink.gif

Същият автомобил, 02.2010, но на 155000. Изключително здрава, досега само крушки за фарове и .... guns.gif ремонт на двигател (ако се разровиш имам цяла тема как почна рязко да гори масло на около 100хл. км. и всички последствия след това) . успокоява ме това, че сега имам усещане, че върви доста по-добре от когато я купих и не пипа вече масло. Ако игнорираме факта, че съм изтеглил късата клечка, все още важи мита за здрав и надежден автомобил.
Toyota Auris 2010 1.33 Dual VVT-i

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 03 фев 2018 09:04

worthy.gif И мен това с късата клечка ме притеснява.В смисъл дали е само една или всичките клечки са къси на този модел и на този двигател.
След малко пак ще ходя да я гледам.Всичко друго мога да го преценя с ухо или око,ама дали пипа маслото-няма как.Дано да е читава количката. :thumbsup:

Оги
Регистриран: 09 юли 2012 14:32

Мнениеот Оги » 03 фев 2018 10:05

nowyaris написа:...дали пипа маслото-няма как.

Бръкни в ауспуха, оцапай пръста и разтрий- ако чернилката пада е добре, ако само се размазва- има остатъци от масло.
-Загрей мотора и накарай някой да го изфорсира рязко до високи обороти за няколко сек., а ти стой отзад. Ако забележиш и най-малко димене в тоз момент - това знаеш защо е.
Последна промяна от Оги на 03 фев 2018 10:08, променено общо 1 път.

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 03 фев 2018 10:08

На Тойотски бензинов катализатор EURO 4 не става номера.Все пак благодаря за съвета.

Двигателист
Регистриран: 13 окт 2008 23:32

Мнениеот Двигателист » 03 фев 2018 11:37

nowyaris написа:Източник Няма,няма,митове,реалности.......Пак ще е Тойота,Аурис,1,33 бензин,6 скорости,най-ниското ниво на оборудване,01.2010,131 000.Остана само да се спазарим с арабина/турчина,кюрда,босненеца.....не е ясно какъв е/.Аз повече от 4500 евра в брой с една година гаранция не давам.Ако я даде на изплащане за 5 години-може още едни 1000 евра да върже "аутохандлера". :D

Според мен късата клечка се крие именно в удебеления текст на мнението ти. В този случай по-добре ела си я купи от Дупница или Горубляне.

Потребителски аватар
batececo
Регистриран: 24 фев 2014 12:52

Мнениеот batececo » 03 фев 2018 15:52

На мой познат бензинка японка (купена лично от собственик бял Германец, а не от тарамбуки) гореше литър на 1000 км и изобщо не пушеше. Явно катализатора обира доста добре. За разхода се разбра след като я покара :) Ако ти дадат един як тест драйв да я опънеш в лютеницата (в което се съмнявам), може и да разбереш дали гори много мАсло punk.gif

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 03 фев 2018 22:59

За съжаление Ауриса не се оказа моята кола.Запали,карах го по уличките десетина минути,после пак в двора,всичко беше супер,отворих капака и получих микро инфаркт.Явно е удрян,отпред всичко беше в ръжда,явно е стоял някъде без капак и калници поне една зима,буквално всичко алуминиево беше побеляло,а всичко стоманено беше покафеняло-дори и капака на катализатора,да не говорим за носачите на двигателя.Буквално му хвърлих ключовете.За подобно нещо и две хиляди евро не давам.Иначе отвън бе буквално перфектна,кокпита отвътре и той.Напудрена,та дрънка.Може би трябваше да се попазаря и да я взема,но не беше моята.Аз имам у дома 10 годишен Ярис и под капака всичко е като ново.Не може 7 годишна кола да е в такова състояние при моторния отсек,а сигурно и не само там.Та за сега това-продължавам да търся-май ще отида на варианта Корола-2004-2005 за до 3 000 евро или малко отгоре-дано да не е пак някой напудрен кутурник.

Оги
Регистриран: 09 юли 2012 14:32

Мнениеот Оги » 03 фев 2018 23:32

От много луга по пътищата, където е вървял...

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 04 фев 2018 07:34

Оги написа:Източник От много луга по пътищата, където е вървял...

Гледах Авенсис,дето по документи е вървял доста повече години и километри по същата луга.
Беше в пъти по-добре.Парите му бяха в доста процента повече обаче...... sad.gif

Върни се в “Общи теми”