Анкета - мит или факт е надеждността на Toyota ?

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти

Модератори: Georgimitrovich, zi_zi_top, Uncle Dido, Akima, slowtraveler, TATI, мехаННика

Анкета - мит или факт е надеждността на Тойота?

мит
11
15%
факт
63
85%

Общо гласове: 74

Потребителски аватар
centil
Регистриран: 20 авг 2016 11:13

Мнениеот centil » 04 фев 2018 09:40

nowyaris написа:Няма,няма,митове,реалности.......Пак ще е Тойота,Аурис,1,33 бензин,6 скорости,най-ниското ниво на оборудване,01.2010,131 000.Остана само да се спазарим с арабина/турчина,кюрда,босненеца.....не е ясно какъв е/.Аз повече от 4500 евра в брой с една година гаранция не давам.Ако я даде на изплащане за 5 години-може още едни 1000 евра да върже "аутохандлера".

С тези изсквания няма как да намериш читав Auris. Дори в Германия, където употребяваните а и новите автомобили по правило са по-евтини от тези в Австрия.
В Германия само обяви от OSMAN EL NOUMYRI и Emad Gulam са с цени под 5 000€.

Ако ти се рискува с евтин (3 000€) Auris, то може да купиш този -
https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anz ... 3-216-4284
и да си го внесеш по тази схема
https://www.preisjaeger.at/diskussion/h ... eren-22768
Ако няма нови правила, то NOVA (Normverbrauchsangabe) Steuersatz ще е минимален.
Така за около 3 500€ ще имаш Auris от първа ръка, но без гаранция.
Изображение
Yaris 1.5L 1NZ-FXE

nowyaris
Регистриран: 11 фев 2009 16:17

Мнениеот nowyaris » 04 фев 2018 11:45

То може и от Русе да си взема Яриса и да се пробвам тук да го регистрирам-по преценка на Дженерали с данъците и приравнителния преглед + стандартният преглед после + всичко останало - около 1000 Евро с номерата и после почват ежемесечните вноски. Финансово става безмисленно. Днес влизах да гледам за Яриси - в цял Линц и умгебунга - само 4 броя между 4000 и 7000 евра. Трицилиндров,2011,някаква Терра на стотина хиляди и искаха 5800. Тотално са изпращяли тука.
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.
A най-важна била тревата - или си над нея,или под нея.

Потребителски аватар
iovkito
Регистриран: 24 авг 2008 22:05

Мнениеот iovkito » 04 фев 2018 12:06

Един приятел внесе рав4 от Германия , 2010 год 150кс дизел. Всичко под предния капак е започнало да гние. Жалко , че нямаше как да погледна отдолу какво е положението. Химията им е много агресивна, само пластмасите ще им останат на тези коли.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Потребителски аватар
BOz
Регистриран: 24 сеп 2013 18:06

Мнениеот BOz » 04 фев 2018 14:18

Да, и нека колегата да си припомни в темата за гниенето как Тойота били извънземни, а Шкода и подобия ръждавелници. :)
Ама като трябва да се извадят пари и изведнъж проглеждаме реалистично над нещата. :D
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 04 фев 2018 14:40

Е не е точно така - нагледах се на Тойоти до 10 години дето си нямаха и петънце.Просто цените им бяха други.Не километрите - бяха си здраво търкаляни из Австрията. Просто този Аурис дето му харесах цената не му харесах почти нищо друго :D .Всъщност Тойота си гният доста по-малко от доста други.
Някой нещо да сподели за Аурис 2008 с 1,4 дизел и почти всички екстри ? worthy.gif worthy.gif worthy.gif На стотина хиляди от леля Бригите tongue.gif .
Всичко,което сме направили през живота си в определен момент се връща,за да ни захапе.И доброто.И лошото.

Потребителски аватар
slowtraveler
Регистриран: 28 май 2006 21:44

Мнениеот slowtraveler » 04 фев 2018 18:51

Aaaa, ако е оня Ярис на леля Бригите - супер е... Сигурно и очилата и още са в жабката :)
Иначе сериозно - Имахме ярисче с такъв двигател - учуди ме - бе доста приятен за каране... Предполагам при Ауриса пак ще е така, въпреки, че поне на мен бензинката, дето е практически същите коне ми идваше слабичка...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Потребителски аватар
mfandakov
Регистриран: 20 апр 2015 21:00

Мнениеот mfandakov » 04 фев 2018 18:58

Моторчето на мен лично ми харесва,ако е на реални километри и гледан добре.
Обаче не се надявай на голяма динамика,икономичен но ....и силата е колкото за 1.4.
Добър мотор.вече след M52B28 на BMW,този ми е втори любим в "класа" икономичен. :D
Зимата пали като дзвер с 4 изгорели подгревни свещи и досега за 40 000км при мен,не ми е създал никакви ядове.
Харесва ми.!!!!
В града човек експлоатира човека,а в селото е точно обратното!

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 05 фев 2018 06:45

slowtraveler написа:Източник Aaaa, ако е оня Ярис на леля Бригите - супер е... Сигурно и очилата и още са в жабката :)
Иначе сериозно - Имахме ярисче с такъв двигател - учуди ме - бе доста приятен за каране... Предполагам при Ауриса пак ще е така, въпреки, че поне на мен бензинката, дето е практически същите коне ми идваше слабичка...

Да,точно той Аурис е :D .Само дето леля Бригите малко се е изхвърлила с цената,ама там ще видим..... Иска му 5800 евро.На 17 км. от Линц е и трябва да видим с коя кола ще ходя да го гледам и кога.На стар дартанян като мен динамика не трябва,трябва ми да е евтино за каране и поддръжка.Колата наистина е на стотина хиляди-тук с друго и да те излъжат,с километри и възраст на могат,особено частните продажби.Хайде дано да имам късмет и до края на седмицата да притежавам една от най-надеждните коли в Европа.... tongue.gif .

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 05 фев 2018 06:51

mfandakov написа:Източник Моторчето на мен лично ми харесва,ако е на реални километри и гледан добре.
Обаче не се надявай на голяма динамика,икономичен но ....и силата е колкото за 1.4.
Добър мотор.вече след M52B28 на BMW,този ми е втори любим в "класа" икономичен. :D
Зимата пали като дзвер с 4 изгорели подгревни свещи и досега за 40 000км при мен,не ми е създал никакви ядове.
Харесва ми.!!!!

Тази е почти десет годишна,на стотина хиляди,още я карали и пробега търпял промяна.Всички са добре гледани от истинските австрийци-ходят си във фирмените сервизи и си плащат за обслужване и ремонт като попове-иначе няма преглед.Щом е икономичен мотора,това ми стига.Всеще има някой баир където да мога да изпреваря.По надолнището разбира се :) .

dracunculus
Регистриран: 06 мар 2011 23:14

Мнениеот dracunculus » 05 фев 2018 12:40

Точно такъв Аурис с такъв двигател кара баща ми. Като за кубиците и конете си (и теглото на колата) има доста добра динамика (при това на баща ми е старата версия със 190 Нм, а по-новите са с 210 Нм). За над 205 000 км имаше само малко проблеми от тези типичните с кофти нафтата, иначе е супер. И е наистина много икономичен. По маршрута Innsbruck- София със спокойно каране (100/120) дава РЕАЛЕН разход около 5,2 на 100. Взимай, няма да съжаляваш, особено ако нямаш някакви кой знае какви очаквания от колата :thumbsup:
Toyota Corolla 1,6 Valvematic 2012 Luna Navi
Toyota Avensis 1,8 Valvematic 2017 Elegance MT

nowyaris

Мнениеот nowyaris » 05 фев 2018 18:02

dracunculus написа:Източник Точно такъв Аурис с такъв двигател кара баща ми. Като за кубиците и конете си (и теглото на колата) има доста добра динамика (при това на баща ми е старата версия със 190 Нм, а по-новите са с 210 Нм). За над 205 000 км имаше само малко проблеми от тези типичните с кофти нафтата, иначе е супер. И е наистина много икономичен. По маршрута Innsbruck- София със спокойно каране (100/120) дава РЕАЛЕН разход около 5,2 на 100. Взимай, няма да съжаляваш, особено ако нямаш някакви кой знае какви очаквания от колата :thumbsup:

dracunculus написа:Източник Точно такъв Аурис с такъв двигател кара баща ми. Като за кубиците и конете си (и теглото на колата) има доста добра динамика (при това на баща ми е старата версия със 190 Нм, а по-новите са с 210 Нм). За над 205 000 км имаше само малко проблеми от тези типичните с кофти нафтата, иначе е супер. И е наистина много икономичен. По маршрута Innsbruck- София със спокойно каране (100/120) дава РЕАЛЕН разход около 5,2 на 100. Взимай, няма да съжаляваш, особено ако нямаш някакви кой знае какви очаквания от колата :thumbsup:

Мерси ,Колега.От тази кола очаквам само едно - да ми излиза евтино всеки навъртян с нея километър.Нищо друго.Какво разбираш под "типичен проблем с кофти нафта" ????? И второ - кога сменихте съединителя - само феродовия или целия.Благодаря предварително :D :D :D :thumbsup:

Потребителски аватар
e 10
Регистриран: 10 мар 2015 10:44

Мнениеот e 10 » 06 фев 2018 08:27

Скрито съдържание
Изисква се да бъдете регистрирани за да видите това съдържание.
Toyota Corolla E10 2.0D 1994 г.
Toyota Land Cruiser KZJ 70 3.0TD 1993 г.
ГАЗ 69М 1962 г.

tora
Регистриран: 22 яну 2016 11:37

Мнениеот tora » 06 фев 2018 08:41

nowyaris написа:Източник Явно е удрян,отпред всичко беше в ръжда,явно е стоял някъде без капак и калници поне една зима,буквално всичко алуминиево беше побеляло,а всичко стоманено беше покафеняло-дори и капака на катализатора,да не говорим за носачите на двигателя.

Явно не му се е налагало да го отваря никога, та затова е така.

Потребителски аватар
nov
Регистриран: 28 яну 2007 19:15

Мнениеот nov » 06 фев 2018 08:46

Колега Е10, ясно е, че колите до 2001 са доста по-надеждни от тези новите сега, не само защото са били по "прости" а и доста екстри ги е нямало при тях, както ги има сега в новите. За всички марки се отнася това. Вярно е, че Тойота държи цена на вторичния пазар и има защо, но да искаш (говоря за обявата) 5555 лв за кола на 19 години, колкото и да е запазена тя, голфов клас при това е меко казано смешно.

Потребителски аватар
Kiki
Регистриран: 05 фев 2008 21:24

Мнениеот Kiki » 06 фев 2018 09:39

nov написа: 5555 лв за кола на 19 години, колкото и да е запазена тя, голфов клас при това е меко казано смешно.

Абсолютно си прав, колега, но пазарът ще урегулира цената. :D
Професионално пастиране и полиране на автомобили и фарове. 0887 244 385
http://www.youtube.com/watch?v=OkVJapWV ... FMiV1kQ%3D

Върни се в “Общи теми”