Citroen C5 или Avensis

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Гост

Citroen C5 или Avensis

Мнение от Гост » 10 Апр 2005 09:24

Здравейте,
обмислям в най-скоро време да си купя нова кола и съм се спрял на тези модели. И за авенсиса и за С5-ицата - всички екстри. Горе долу са едни цени.
Инетересува ме какво е положението при Ситроените като здравина, издражливост, ремонти, поддръжка гниене и т.н. Гледах разни характеристики и Тойотата според TUV дава по-малко дефекти дори и от мерцедесите в последните няколко години. Имам и приятели с тойоти и са много доволни.
Ситроен С5 пък има уникално окачване, както и разни екстри от сортна на въртящи се фарове при завой.
И за двата гледам двигатели 1.8-2.0, абе около 140 коня.
Моля за мнения и съвети. Ако може и собственици да се изкажат.
Благодаря

Аватар
juri_galev
Мнения: 739
Регистриран на: 24 Дек 2004 23:45

Мнение от juri_galev » 10 Апр 2005 12:34

Da ti kaja samo edno gledah v edin drug forum nqkakuv 6ef na firma se hvaleshe 4e kupil na firmata chisto novi C-5 i mina vreme sled okolo godina dve sega psuva tam po foruma che tova ne bilo kola.No ve4e go ima noviq model toi e promenen li4n na men ne mi haresva za voziq mojebi i da vozi po dobre ot avensisa no new avensis mnogo mi haresva dopitai se i do drugi.No az bih predpo4el Avensisa

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Re: Citroen C5 или Avensis

Мнение от punkara » 10 Апр 2005 23:22

Anonymous написа: Инетересува ме какво е положението при Ситроените като здравина, издражливост, ремонти, поддръжка гниене и т.н.
polozenieto e TRAGICHNO, s edna duma! tova unikalno okachvane shte ti truva mnogo pari kogato pochne da se skapva unikalno kato samoto nego.
avensis-a a predi neya i carinata, ne ot nyakolko godini, ami ot nachaloto na 90-te sa na purvite mesta po statistikite na TUV i ADAC, a za mercedes izobshto ne govorim, te otdavna sa nazad.
taka che sam si reshavai, ako vurtyashtite farove sa ti po-vazni vzimai citroena, i posle hodi v club citroen da im se oplakvash, kogato sushtite tezi farove po neznaini za teb prichini si ostanat oburnati na edna strana... sled zavoya...
:whistle: wink.gif

Аватар
JoroBoy
Мнения: 53
Регистриран на: 30 Мар 2005 00:36
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

Мнение от JoroBoy » 10 Апр 2005 23:37

V toia forum edva li nekoi shte ti kaje da vzemesh Citroen-a poradi prostata prichina,che tova e Toyota Forum....no kolkoto i da ti zvuchi subektivno Toyota e istinata pich!Predi vreme Lina reshi da si prodava Starlet-a poneje i dokaraha pochti nov Citoren ZX..ostavi Toyota-ta na salon i podkara Citroen-a!Tova produlji tochno 2-3 sedmici i tia otide i si pribra Starlet-cheto i ostavi Citroen-a za prodan....Starlet-a beshe na 200 000km a Citroen-a na 50000km ti si napravi izvoda!?
Toyota Corolla E10 4E-FE 1.4XLi 90Ps 16v Born 28.09.1993 in Japan

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 10 Апр 2005 23:40

JoroBoy написа:V toia forum edva li nekoi shte ti kaje da vzemesh Citroen-a poradi prostata prichina,che tova e Toyota Forum....no kolkoto i da ti zvuchi subektivno Toyota e istinata pich!Predi vreme Lina reshi da si prodava Starlet-a poneje i dokaraha pochti nov Citoren ZX..ostavi Toyota-ta na salon i podkara Citroen-a!Tova produlji tochno 2-3 sedmici i tia otide i si pribra Starlet-cheto i ostavi Citroen-a za prodan....Starlet-a beshe na 200 000km a Citroen-a na 50000km ti si napravi izvoda!?
ei umno e tova momiche Lina! :thumbsup:

hofman
Мнения: 8
Регистриран на: 27 Дек 2004 22:52

Мнение от hofman » 11 Апр 2005 00:37

Бащи ми кара авенсис и колата много ми допада.Този новия Ц5 на мен нещо лично не ми харесва дизайна отпред ама сигурно е някава космическа работа вътре:)).Лично и аз не знам кое бих си купил, особено като се има впредвид че авенсиса вече е модел на малко повече от 2 години, а ситроена излезе съвсем скоро.
Май най-добре отиди и направи тест драйв на ситроена и после на авенсиса, и вземи това което повече ти допадне.
А това че ситроените били не знам си какви - хич не ги слушай такива....аз карам едно JTD на алфа и всеки ми викаше италианска бънгия не си купувай щото ще имаш само ядове, ама количката си е екстра и почти не ми създава проблеми.
така че успех :)))


Аватар
Xeku
Мнения: 1396
Регистриран на: 27 Сеп 2004 15:33
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Xeku » 11 Апр 2005 08:21

Въпреки, че почти всичко по темата е казано, аз като бивш собственик на щастливо продаден Ситроен Ксантия ще споделя, че ситроените возят много добре само когато всичко им е наред. Точно в това е тънкия момент. Абсолютно всичките им системи са прекалено сложни, претрупани с какви ли не електронни компоненти със съмнителна полза и надежност. Когато всичката тази електоника, комбинирана с механичните части работи в синхрон, всичко е ОК, но такива събития са краткотрайни и редки. Имам познат с С5, непрекъснато на дисплея му се изписват какви ли не съобщения: еди кой си датчик не е в параметри, проблем тук, отклонение там, като в повечето случаи не става дума за сериозни повреди, но след 5 мин, съобщението се сменя с друго, направо да се побъркаш. При шофиране, колата трябва да ти носи наслада, а не непрекъснато да те натоварва с различни страшни съобщения.

Аватар
PAKETA_1
Мнения: 642
Регистриран на: 21 Фев 2005 09:54

Мнение от PAKETA_1 » 11 Апр 2005 08:26

znachi toyota ----ili sitroen sas NASLADA v jabkata tongue.gif

Гост

Мнение от Гост » 11 Апр 2005 08:52

Благодаря за отговорите, пичове. Аз, като отявлен фен на Тойота, маи все пак ще се спра на Авенсиса. Все пак не искам да стои по сервизи... нали е нова кола.

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 12 Апр 2005 03:19

hofman написа:Бащи ми кара авенсис и колата много ми допада.Този новия Ц5 на мен нещо лично не ми харесва дизайна отпред ама сигурно е някава космическа работа вътре:)).Лично и аз не знам кое бих си купил, особено като се има впредвид че авенсиса вече е модел на малко повече от 2 години, а ситроена излезе съвсем скоро.
Май най-добре отиди и направи тест драйв на ситроена и после на авенсиса, и вземи това което повече ти допадне.
А това че ситроените били не знам си какви - хич не ги слушай такива....аз карам едно JTD на алфа и всеки ми викаше италианска бънгия не си купувай щото ще имаш само ядове, ама количката си е екстра и почти не ми създава проблеми.
така че успех :)))
hofman, opravyam citroeni pochti vsyaka sedmica, italianski bangii postoyanno! JTD motora e dobur, i po princip ne suzadava yadove, no ostanaloto e pulna koshnica! ot sega sum 100% siguren che okachvaneto tiizobshto ne e v izpravnost, i nedei da vinish rodnite putishta v tova, tuka kudeto nyama dupki, okachvaneto se skapva po susthiyat nachin!
sushto znam che v BG dobra kola izobshto nyama nishto obshto s tova koeto naistina tryabva da bude, imaki vpredvid bangiite koito se dvizat po ulicite, s voziya po-niska ot ciganska karuchka ... sad.gif

hofman
Мнения: 8
Регистриран на: 27 Дек 2004 22:52

Мнение от hofman » 13 Апр 2005 17:39

аз не претендирам алфата или ситроена да са най-качествените коли, ама не може човек да се ограничава с една или две марки коли и да бъде сляп за всички останали.А ставаше и дума за нови коли, където има поне 2 години гаранция и т.н., подръжка с оригинални части и т.н.

а за алфата - бих казал че пластмасите отвътре са супер паянтови и много лошо закрепени.Това е единствения проблем - а едва ли не всичките ми познати като чуеха за алфа ми викат това е ебати болклука и некви такива ама въобще не е така.
Окачването й не знам в какво състояние е, ама 1 год и близо 16 000 км, няма притропване, почукване и всякакви такива звуци.Като се появат ще отида до официалния предстваител и ще се смени каквото трябва.
А като гледам в авенсиса какви тъпотии има - направо ми се плаче:
-може ли да няма осветление на копчетата за настройките на огледалата???Това вечер е адски шит - трябва да се правя на колчо слепеца и да опипвам кое къде е :)))
- може ли да няма духалки за задните седалки ???
- може ли копчета за стъклата на вратите да са осветени толкова слабо че с лупа да я търсиш тая светлинка
- може ли да няма избор на тапицерии и да ми дават некви седалки, където от 100 км се вижда че са от супер евтин плат
А да неказвам че вътрешния дизайн на всички японски коли до преди няколко години беше адски зле.То и на някои продължава да е - новия сивик отвътре е ебати дървото.По-грозни коли отвътре сигурно не е имало и няма да има-особено като се сетя за хондите, а пък много важно че имат някъв си в-тек и т.н.
Айде сега - сигурно целия форум ще ми скочи ама кво от това:))

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas

Мнение от Japanese_fever » 13 Апр 2005 19:17

hofman написа:аз не претендирам алфата или ситроена да са най-качествените коли, ама не може човек да се ограничава с една или две марки коли и да бъде сляп за всички останали.А ставаше и дума за нови коли, където има поне 2 години гаранция и т.н., подръжка с оригинални части и т.н.

а за алфата - бих казал че пластмасите отвътре са супер паянтови и много лошо закрепени.Това е единствения проблем - а едва ли не всичките ми познати като чуеха за алфа ми викат това е ебати болклука и некви такива ама въобще не е така.
Окачването й не знам в какво състояние е, ама 1 год и близо 16 000 км, няма притропване, почукване и всякакви такива звуци.Като се появат ще отида до официалния предстваител и ще се смени каквото трябва.
А като гледам в авенсиса какви тъпотии има - направо ми се плаче:
-може ли да няма осветление на копчетата за настройките на огледалата???Това вечер е адски шит - трябва да се правя на колчо слепеца и да опипвам кое къде е :)))
- може ли да няма духалки за задните седалки ???
- може ли копчета за стъклата на вратите да са осветени толкова слабо че с лупа да я търсиш тая светлинка
- може ли да няма избор на тапицерии и да ми дават некви седалки, където от 100 км се вижда че са от супер евтин плат
А да неказвам че вътрешния дизайн на всички японски коли до преди няколко години беше адски зле.То и на някои продължава да е - новия сивик отвътре е ебати дървото.По-грозни коли отвътре сигурно не е имало и няма да има-особено като се сетя за хондите, а пък много важно че имат някъв си в-тек и т.н.
Айде сега - сигурно целия форум ще ми скочи ама кво от това:))
Spokojno za takiva drebni ne6ta i lape6ki zaqjdaniq NIKOJ nqma da ti sko4i! tongue.gif To se vijda po-kakvo ocenqva6 kolite! Po tova deto decata gi ocenqvat i deto gledat do kolko e speedometer-a, pardon "kilometraja" laugh.gif ! biggrin.gif tongue.gif

MIslq, 4e nqma nujda da obdujdame gornite "nedostatuci" na Avensisa, kojto az li4no ne sum vijdal i vlizal v nego. No za nastrojvaneto na trani4nite ogledala moga da ti kaja naj-otkroveno, 4e ne sa nujni nikakvi lampi4ki za prez no6ta, prosto za6toto ogledalata(i poziciqta na sedalkata) se naglasqt samo vednuj kato si kupi6 kolata i posle vuob6te ne gi pipa6, osvena ko nqkoj drug sedne da kara(smeni se voda4a)!
Ta taka ...
Tiq duhalki na zadnite sedlaki nali ne sa za tova, za koeto si mislq ...he-he :whistle:
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

hofman
Мнения: 8
Регистриран на: 27 Дек 2004 22:52

Мнение от hofman » 13 Апр 2005 22:14

Еми тази кола се кара от трима души през всички части от денонощието.За памет на седалки и огледала няма да споменавам щото все пак това не е топ лимузина или нещо такова.Освен това има едно копченце с което се прибират автоматично огледалата (много полезно, когато паркираш на тесни улици), и то също не е осветено.И в 3 през ноща примерно аз трябва да напипвам и да търся нещо с което да си отворя огледалата.Лятото,когато се возя отзад охлаждането на климатроника почти не се усеща.Зимата топло на краката отзад не се усеща.А ако се усети нещо отзад значи шофера вече е премръзнал или се е изпотил. Ако това са бебешки оценки на колата ок- значи аз съм дете.Все пак авенсиса не е шкода фабиа за 15 000 лв - разбираш ли ме какво имам предвид.Щото е в почти топ изпълнението - само няма кожа и автоматик.И щото продължават да слагат евтини пластмаси и тапицерии и т.н.А че са здрави здрави са, спор няма ама такива недомислици са много глупави.

Написаха:
"sushto znam che v BG dobra kola izobshto nyama nishto obshto s tova koeto naistina tryabva da bude"
Откъде знаеш колата ми в какво състояние - какво мислиш че всички са цигани като 90% от шоферите, които могат всичко да си оправят на улицата пред блока, със частите менте от Симеон за 1/3 от цената им, с части от авто моргите с незнайни на брой употреби т.н.И най-вече да не забравяме вездесъщата тел която иде на помощ на всички тези 90% и се използва абсолютно за всичко.Така че не всички коли в скромната ни държава са такива.Има и нормално поддържани автомобили с оригинални части и т.н.
Бъдете здрави
Последно промяна от hofman на 13 Апр 2005 22:32, променено общо 1 път.

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 13 Апр 2005 22:23

hofman написа:аз не претендирам алфата или ситроена да са най-качествените коли, ама не може човек да се ограничава с една или две марки коли и да бъде сляп за всички останали.А ставаше и дума за нови коли, където има поне 2 години гаранция и т.н., подръжка с оригинални части и т.н.

а за алфата - бих казал че пластмасите отвътре са супер паянтови и много лошо закрепени.Това е единствения проблем - а едва ли не всичките ми познати като чуеха за алфа ми викат това е ебати болклука и некви такива ама въобще не е така.
Окачването й не знам в какво състояние е, ама 1 год и близо 16 000 км, няма притропване, почукване и всякакви такива звуци.Като се появат ще отида до официалния предстваител и ще се смени каквото трябва.
А като гледам в авенсиса какви тъпотии има - направо ми се плаче:
-може ли да няма осветление на копчетата за настройките на огледалата???Това вечер е адски шит - трябва да се правя на колчо слепеца и да опипвам кое къде е :)))
- може ли да няма духалки за задните седалки ???
- може ли копчета за стъклата на вратите да са осветени толкова слабо че с лупа да я търсиш тая светлинка
- може ли да няма избор на тапицерии и да ми дават некви седалки, където от 100 км се вижда че са от супер евтин плат
А да неказвам че вътрешния дизайн на всички японски коли до преди няколко години беше адски зле.То и на някои продължава да е - новия сивик отвътре е ебати дървото.По-грозни коли отвътре сигурно не е имало и няма да има-особено като се сетя за хондите, а пък много важно че имат някъв си в-тек и т.н.
Айде сега - сигурно целия форум ще ми скочи ама кво от това:))
ako ne raboteh s pochti vsichki "drugi marki" avtomobili, da me narechesh slepec, ama az vsekidnevno s tyah sa zanimavam...
neshtata za koito kritikuvash avensisa, sa po-skoro ne do kraj obmisleni, zashto ti tryabva svetlina na kopcheto, kato si imash lampi na vsyakude???
duhalkite na zadnite sedalki sa absoliutno nenuzni, zashtot sistemeta za provetryavane na kupeto e izmislena taka, che da nyama nuzda, da se prokarvat izlishni plastmasovi trubi po ctaloto kupe, za da idva do tam vuzduh... shtom sa nenuzni, znachi zashto da gi slagat???
svetlinite po butonite po princip tryabva da sa slabi, za da ne draznat okoto, a damaskata, i neiniyat izbor e vina na nashiyat liubim Toyota vnosital...TM AUTO...
razlikata mezdu toyota i ostanalite marki koli se svezda do tam che ako minimalno podurzash toyotata si tya shte ti izkara desetiletiya, i shte navurti stotici hilyadi kilometri, i nyama da te ostavi na putya, estestveno kum vsyako pravilo si ima i izkliucheniya!!!
pri drugite hem podurzash hem se chupat, hem life expectancy e dalech , ama naistina dalech po nadolu ot toyota, a ako suvsem sluchaino nyakoi ekzemplyar ocelee, to tova e izkliuchenie ot praviloto!!!
za samiyat dizain otvutre, az sum uchuden, ako vzemem naprimer edna corolla ot 1987-1992 godina, i sravnim vutreshnoto tablo, nachin na postvyane, kachestvo na materialite i pr. do samiyat mu vunshen vid, i go sravnim sus FIAT Tipo, Tempra, Lancia Delta, ili Alfa 33, ili 75, prosto nyama kak da ne ahneam, i da pozdravim toyota! na vsichkite tezi koli, vutreshnite im dizaini sa napravo bolka za okoto da gi pogledne, a ima hora deto postoyanno tryabva da gi zypad dokato sa si v kolata... uzas! wacko.gif :whistle:
kolkoto i neveroyatno da ti zvuchi, pozitivnite aspekti pri toyotite sa tolkova mnogo, i tolkova po-napred ot ostanalote marki, che kogato go napishe chovek, go smyata za slyap, a az si vizdam, i ochila si imam za po-daleche... cool.gif tongue.gif wink.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot], Bing [Bot] и 58 госта