Yaris - Разход на гориво

lawn
Мнения: 11
Регистриран на: 04 Ное 2007 18:45

Yaris - Разход на гориво

Мнение от lawn » 06 Ное 2007 14:59

Здравейте! Карам чисто нова Toyota Yaris Luna 1.4D MMT 5D от няма месец - под 130км е, а и изобщо съм нов с Тойота. Прави ми впечатление, че разходът на гориво е с около 40% по-висок от обявения в проспекта за тази модификация - 7.5 вместо обявените 5.4л/100км при градско каране. Можете ли да ми кажете дали това е нормално за нова кола (ако е така, до кога?), или има проблем, който се нуждае от мерки за решаването му? Нов съм и във форума, та може и да ви досаждам с повторно пускане на почти същия текст, щото нещо май се обърках, затова моля извинете ме ако е така. Благодаря ви предварително за съдействието с информация.
lawn

Аватар
lpcrooks
Мнения: 242
Регистриран на: 02 Мар 2007 23:12
Местоположение: Sofia

Мнение от lpcrooks » 06 Ное 2007 16:16

Споко. Нормално е да ти е такъв разхода. Даже 5.4 градско звучи смешно. Имам приятел, който има такава и му харчи горе-долу толкова. До скоро и аз имах Ярис - 1.4 Д4Д, само че предишния модел. И пак харчеше толкова (ама аз много я юрках). Иначе колата е БЕТОН! Ще останеш адски доволен. Един съвет - ако искаш да ти харчи по-малко, зареждай в ОМВ - Спринт дизел (по-евтиния). Аз съм си правил експеримент - с 30 лв. - 300 км. С дизел от ЛукОйл или Шел - с 30 лв. - 230 км... :thumbsup:
П.П. Да ти е честита и безаварийно!!!

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Мнение от LEXUS » 06 Ное 2007 20:32

Взе да ми омръзва да обяснявам smile.gif на доста колеги,че докато се разработи двигателят разходът е по-висок,постепенно с карането и разработването разходът пада.И за Ярис дизел с 1.4D4-D мотор НИКАК не е нормално да харчи 7.5/100км.,освен ако не го караш като бензинова кола!Нормалният му разход на градско е 5/100км.,на извънградско около 4/100км -4.5/100км.,да не говориме че при леко каране може да постигне 3.7/100км. извънградско.Kolata ti e na edva 130km.,след няколко хиляди километра ще усетиш падане на разхода.
Честито и от мен за хубавата Тойота! :thumbsup:Задължително кажи какъв цвят е.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
dap
Мнения: 357
Регистриран на: 14 Дек 2006 09:55

Re: Yaris - Разход на гориво

Мнение от dap » 06 Ное 2007 21:04

lawn написа:Здравейте! Карам чисто нова Toyota Yaris Luna 1.4D MMT 5D от няма месец - под 130км е, а и изобщо съм нов с Тойота. Прави ми впечатление, че разходът на гориво е с около 40% по-висок от обявения в проспекта за тази модификация - 7.5 вместо обявените 5.4л/100км при градско каране. Можете ли да ми кажете дали това е нормално за нова кола (ако е така, до кога?), или има проблем, който се нуждае от мерки за решаването му? Нов съм и във форума, та може и да ви досаждам с повторно пускане на почти същия текст, щото нещо май се обърках, затова моля извинете ме ако е така. Благодаря ви предварително за съдействието с информация.
само да питам ти как засече колко ти гори.чрез борда или по старомодния начин до горе с гориво .....едиси колко километра и после пак доливаш до горе.

lawn
Мнения: 11
Регистриран на: 04 Ное 2007 18:45

Мнение от lawn » 06 Ное 2007 22:28

Благодаря ви за отговорите. Значи, мен ме притеснява отговор, че е смешно да се говори за 5.4/100 градско, при положение, че точно такъв разход е записан в проспекта на колата. Ако наистина е така, трябва да съдя Тойота, че са ме излъгали, защото съм купил колата именно на базата на обещанието, че максималният ми разход ще е 5.4/100, и съответно съм си правил сметки за икономиката й. Приемлив за мен е отговор, че това е временно, докато се разработи колата - това ще го преживея.
Колкото до начинът на отчитане - и двата са - и по бордовия компютър, и по старомодния (от пълно до пълно). А цветът е сребрист металик. Късмет и на вас всички!
lawn

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 07 Ное 2007 00:57

osven tva sega e zima.
a, i si proveri naliaganeto na gumite
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 49 госта