Защита против кражба - Prius XW20 2007

Аватар
Рошко
Мнения: 918
Регистриран на: 09 Ное 2008 14:41
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 2 пъти
Обратна връзка:

Re: Защита против кражба - Prius XW20 2007

Мнение от Рошко » 26 Ное 2015 09:10

slowtraveler написа:...А съпругата на приятел с Лексъс на няколко пъти е оставала без ток и не е имало проблем (освен срама - хибриден лексъс да иска ток от голф-дизел tooth.gif ).
В този ред на мисли, дилърът ме предупреди при предаването на автомобила да внимавам да не остана без бензин, защото в противен случай не мога да я запаля и трябва да викам механици от Тойота да ме запалят... Каква е логиката за това (освена ако естествено и батерията е изчерпана и съответно електромоторът не може да завърти ICE-то)?

AlexPP
Мнения: 87
Регистриран на: 24 Ное 2015 17:05
Местоположение: Бургас

Re: Защита против кражба - Prius XW20 2007

Мнение от AlexPP » 26 Ное 2015 09:16

BOz написа:
1.6 VVT-i написа:
BOz написа:Направих клип, за да видиш как трябва работят тия Приуси. Нарочно го направих веднага след старта, за да видиш изменението на звука на двигателя, след като влезе в работен режим. На 28-тата секунда на клипа се чува очевидната промяна, точно когато вариатора променя газоразпределението: https://www.youtube.com/watch?v=xfpyX4fUyKQ
Мерси за клипа колега. Абсолютно същия звук издава и двигателя на моят Приус. Клапаните на тези двигатели не са с хидравлични повдигачи и трябва да се регулират през определен период и е възможно шума да намалее. Това ще го погледна по-нататък.

Иначе паркинга е сигурен. Отвсякъде е заграден и през нощта се заключва. Има и камери. За да ми откраднат колата трябва да утрепят пазача или той да е в комбина с крадците. Не ми се вярва някой да тръгне да краде такава кола.

Днес ще мина да платя еко-таксата и ще видя какво е положението с номерата в момента.

На мен това с табелите ми звучи нереално. В нормална държава би трябвало да хвърчат оставки за това нещо.

Аватар
BOz
Мнения: 4291
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 108 пъти

Re: Защита против кражба - Prius XW20 2007

Мнение от BOz » 26 Ное 2015 10:28

Споко, не е от клапаните това. Казах ти, че е от вариатора. И през диагностика може да го симулираш това.
Най-лесно е да видиш предварението като включиш на задна, докато колата е студена и двигателя работи насилствено, или нямаш батерия.
Когато си на Д, газоразпределението е такова, че двигателя да засмуква най-малко въздух и да е най-олекотен от към работа на празен ход с цел пестене на гориво.
Когато двигателят работи и включиш задна по принцип трябва да изгасне. Но ако е много студен или нямаш никаква батерия, то може и с включен двигател да караш на заден ход. Точно тогава вариатора променя газоразпределението с цел двигателя да влезе в по-мощен режим, за да започне да прави ток, който се използва за движението, а не да дърпа от батерията. Това са ми наблюденията и за това ти ги споделям да не се шашкаш излишно.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

AlexPP
Мнения: 87
Регистриран на: 24 Ное 2015 17:05
Местоположение: Бургас

Re: Защита против кражба - Prius XW20 2007

Мнение от AlexPP » 26 Ное 2015 14:46

BOz написа:Споко, не е от клапаните това. Казах ти, че е от вариатора. И през диагностика може да го симулираш това.
Най-лесно е да видиш предварението като включиш на задна, докато колата е студена и двигателя работи насилствено, или нямаш батерия.
Когато си на Д, газоразпределението е такова, че двигателя да засмуква най-малко въздух и да е най-олекотен от към работа на празен ход с цел пестене на гориво.
Когато двигателят работи и включиш задна по принцип трябва да изгасне. Но ако е много студен или нямаш никаква батерия, то може и с включен двигател да караш на заден ход. Точно тогава вариатора променя газоразпределението с цел двигателя да влезе в по-мощен режим, за да започне да прави ток, който се използва за движението, а не да дърпа от батерията. Това са ми наблюденията и за това ти ги споделям да не се шашкаш излишно.
Ясно. Ще го пробвам това като му сложа обратно бушона на EFI-то.

Днес платих екотаксата и минах през гишетата дето дават заявление за регистрация. Нямаше никакви хора и стана много бързо. Табели няма, така че колата ще стои на паркинга известно време. Добре че имам и други коли и не е проблем, че не мога да си карам Приуса.

AlexPP
Мнения: 87
Регистриран на: 24 Ное 2015 17:05
Местоположение: Бургас

Re: Защита против кражба - Prius XW20 2007

Мнение от AlexPP » 16 Дек 2015 17:20

Колата вече е регистрирана и днес и навъртях 200км, 150км от които по магистралата. Средният разход за тези 200км беше към 5.1/100, но по магистралата съм карал със 140-150 и за кратко и тествах макисмалната скорост. По равно вдига 170 по GPS. На километража показва 180. На баирите умалява и скоростта пада на 160. В диапазона 80-120 има добро ускорение за изпреварване. Двигателя се чува само докато ускорява. Като се стабилизира на определена скорост, не се чува работата му.

На първо време ще сменя маслото на двигателя и ще почистя вентилатора който охлажда хибридната батерия. По-нататък ще погледна маслото на трансмисията и охлаждащите течности на двигателя и на инвертора.

Аватар
batececo
Мнения: 573
Регистриран на: 24 Фев 2014 12:52
Местоположение: София
Благодарил/а: 198 пъти
Получена  благодарност: 3 пъти

Защита против кражба - Prius XW20 2007

Мнение от batececo » 01 Окт 2023 14:26

Според вас на нов автомобил ще се съгласят ли да монтират щит против кражба? (без да пада гаранцията)
Прикачени файлове
IMG_0504_Watermarked.jpg
IMG_0504_Watermarked.jpg (150.18 KiB) Преглеждано 1090 пъти
IMG_0510_Watermarked.jpg
IMG_0510_Watermarked.jpg (91.24 KiB) Преглеждано 1090 пъти
IMG_0625.jpg
IMG_0625.jpg (112.2 KiB) Преглеждано 1090 пъти
IMG_0626.jpg
IMG_0626.jpg (89.98 KiB) Преглеждано 1090 пъти
IMG_0634.jpg
IMG_0634.jpg (136.74 KiB) Преглеждано 1090 пъти

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4928
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Защита против кражба - Prius XW20 2007

Мнение от slowtraveler » 01 Окт 2023 15:51

batececo написа: 01 Окт 2023 14:26 Според вас на нов автомобил ще се съгласят ли да монтират щит против кражба? (без да пада гаранцията)
Няма как да получиш точен отговор тук. Най-точният отговор ще получиш от представителя на марката - от него зависи какво ще реши.
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: ccvetan и 64 госта