Въпрос за странично стъкло

izhelev74
Мнения: 20
Регистриран на: 01 Мар 2023 12:20
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Verso 2010 CVT
Благодарил/а: 4 пъти
Получена  благодарност: 3 пъти

Въпрос за странично стъкло

Мнение от izhelev74 » 23 Дек 2023 18:25

Здравейте колеги,

Днес докато карах Версото, страничното шофьорско стъкло 'самосиндикално' се отвори. Известно време не искаше да се затвори при натискане на бутона, накрая се затвори и понеже ми предстои пътуване изключих отварянето на прозорците. Някой ако е имал такъв проблем ще съм благодарен да препоръча майстор за СФ. Благодаря и весели празници?

Аватар
mapamop
Мнения: 4083
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 91 пъти
Получена  благодарност: 294 пъти

Въпрос за странично стъкло

Мнение от mapamop » 23 Дек 2023 18:43

Вероятно ся отлепени ушите в долния ръб на стъклото във вратата. Май няма надежден метод за лепене в дългосрочен план, и попадаш в ръцете на моргаджиите. Другия вариант е "ножицата" която го вдига да е прецакана. Това е за Корола Версо второ поколение и следващите които са само Версо като име.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Аватар
WoLF
Мнения: 2643
Регистриран на: 05 Май 2016 09:21
Местоположение: Стара Загора
Благодарил/а: 257 пъти
Получена  благодарност: 119 пъти

Въпрос за странично стъкло

Мнение от WoLF » 23 Дек 2023 19:22

Да нямаш влага по бутоните?
ИзображениеИзображениеИзображение

izhelev74
Мнения: 20
Регистриран на: 01 Мар 2023 12:20
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Verso 2010 CVT
Благодарил/а: 4 пъти
Получена  благодарност: 3 пъти

Въпрос за странично стъкло

Мнение от izhelev74 » 23 Дек 2023 19:35

mapamop написа: 23 Дек 2023 18:43 Вероятно ся отлепени ушите в долния ръб на стъклото във вратата. Май няма надежден метод за лепене в дългосрочен план, и попадаш в ръцете на моргаджиите. Другия вариант е "ножицата" която го вдига да е прецакана. Това е за Корола Версо второ поколение и следващите които са само Версо като име.
Ако е при моргаджиите какво да търся ? Досега го е правила 2-3 пъти , но стъклото веднага се затваряше. Може и да е тази ножица - защото тръгна да го вдигне, но после веднага го свали пак. След около 1 минута успя да го затвори и аз веднага изключих отварянето на прозорците. За влага- вероятно това ще е първото , кото ще проверят.

Аватар
mapamop
Мнения: 4083
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 91 пъти
Получена  благодарност: 294 пъти

Въпрос за странично стъкло

Мнение от mapamop » 23 Дек 2023 19:47

izhelev74 написа: 23 Дек 2023 19:35 какво да търся
Или цяло стъкло или целия механизъм с моторчето/машинката.
Изчисти си фактите преди покупката:
Отвори панела с бутоните. Става като го извадиш от вратата и го разглобиш на масата вкъщи. Съмнява ме да е това, че мембраните на бутоните са от дебел силикон и трябва да си доста нахален да ги скъсаш и да текне вода или влага в тях.
Изчисти буксата на панела със бутоните - и на панела и на кабела. Със контактен спрей. И двете стават без да махаш кората.
Свали кората виж буксата машинката. Изчисти и на кабела и на мотора.
Виж как се движи. Ако трябва смажи ролките отдолу на стъклото.
Виж ушетата на стъклото дали влизат в релсата си и да не излизат поради износване или гайкаджия в моргата.
Ако са отлепени пластмасовите уши на стъклото пробвай да ги залепиш, но съм скептичен в дългосрочен план.
Кората се сваля с 3 винта и голи ръце. В рамките на деня ще си готов, без да си даваш много зор и пари ...
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

izhelev74
Мнения: 20
Регистриран на: 01 Мар 2023 12:20
Местоположение: София
Автомобил: Toyota Verso 2010 CVT
Благодарил/а: 4 пъти
Получена  благодарност: 3 пъти

Въпрос за странично стъкло

Мнение от izhelev74 » 30 Дек 2023 12:12

Малко ъпдейт по темата:
Както ме посъветва таратор свалих панела с бутоните и почистих буксата и кабела и ги монтирах обратно. Вратата не разглобявах. В сряда като се връщах от провинцията, шофьорското стъкло пак се смъкна, но поне веднага успях да го затворя. На другия ден отидох в сервиз - разбира се там всичко беше наред, но оставих колата. След около 3 часа ми се обадиха , че механизма във вратата (ножиците) са наред , но се налага смяна на панела с бутоните и реглаж на стъклото след това. Та го смених и засега не е показал проблем. Само да спомена, че още като взех колата през 2017, едното задно стъкло не се управляваше от шофъорската врата, сега и това проработи. Надявам се проблема да е решен.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: gigov и 58 госта