Toyota Auris 2016 1.2T придъпрване при студен мотор

sgardev
Мнения: 1
Регистриран на: 07 Ное 2023 09:55
Местоположение: Sofia

Toyota Auris 2016 1.2T придъпрване при студен мотор

Мнение от sgardev » 12 Фев 2024 21:07

Привет,

Имам Toyota Auris 1.2T от 2016 г бензин с ръчна скоростна кутия. Като цяло съм много доволен, двигателят е с турбина и има много добра динамика и ускорение (поне спрямо моите очаквания), особено под 110 км. Двигателят е много тих, при работа на празен ход и на място не може да се разбере дали е запален или изгасен, няма никакви вибрации и дисбаланс :)

Имам обаче един проблем и той се изразява в това, че когато колата не е напълно загряла (а и малко след като стрелката е в работна температура), при рязко подаване на газ, когато се достигне над 2500-3000 оборота започва едно придърпване (прекъсване), като ми се струва, че се получава при развъртане на турбината. Ако се подава по-плавно газ така, че педала да не е до долу, всичко е точно. След 10-тата минута от достигане на работна температура, този проблем не се наблюдава и ускорението е линейно, както трябва да бъде. Обяснявам си го с това, че вероятно тогава маслото вече е достатъчно загряло. Някой имал ли е подобен проблем, може ли да се дължи на ядове с турбото и връзка с температурата на маслото. Също така съм пробвал с премиум горива и разлика няма. За сега не ми е болка за умиране, защото и без това не е добре да се ускорява рязко при не добре загрят двигател, но все пак ми е чудно от какво може да е, разбира се ще премине диагностика.

Благодаря предварително за споделения опит.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: vfr800 и 61 госта