Баланс на гуми с машина Hunter ElitЕ Road Force ?

Himbo
Мнения: 105
Регистриран на: 08 Сеп 2016 12:40
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Баланс на гуми с машина Hunter ElitЕ Road Force ?

Мнение от Himbo » 21 Апр 2024 11:06

Явно някои колеги и от майтап не разбират, освен че трябва повечко да им се обяснява. Какво има да се нервим?? worthy.gif
Амортисьорите нямат особено значение при движение по РАВЕН път. Под равен, разбирайте НЕ път, който има баир или наклон, а път, който няма неравности (дупки, коловози, легнали полицаи и т.н.).
За баланса - прав си, бе, Човек! Успокой се! И при 30 и при 300 дисбалансът си го има, въпросът е кога как се усеща и от кого. Отказвам се.
Приятен ден!

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4939
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 154 пъти
Получена  благодарност: 144 пъти

Баланс на гуми с машина Hunter ElitЕ Road Force ?

Мнение от slowtraveler » 21 Апр 2024 11:46

Да се нервим? Отдавна съм забравил какво е това tooth.gif
Himbo написа: 21 Апр 2024 11:06 Амортисьорите нямат особено значение при движение по РАВЕН път.
Както и предполагах - явно все пак не си разбрал за какво говорим и въобще каква е целта на амортисьора - да гаси вибрациите, като променя и резонансната честота на окачването...
Изпуснал амортисьор може направо да те изхвърли от равен път особено ако имаш лек дисбаланс в гумите - процесът се развива изключително бързо около дадена скорост/резонансна честота. Мдаа, и това съм го изпитвал лично - колата изведнъж 'дръпва' рязко встрани при определена скорост на равен прав път ( в моя случай - колата на зет ми с изтърван заден десен амортисьор дърпаше рязко вляво)...
И ако имаш дисбаланс в гумите - това кара дори изправният амортисьор постоянно да работи, гасейки вибрациите - тогава усещаш дисбаланса като вибрации предимно/само около резонансните честоти, без да отлепя гумата от асфалта и колата да дърпа (понякога неуправляемо) встрани.....

П.С. някой май пак не е разбрал, че тук се обсъждат технически въпроси bash.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Filbor
Мнения: 1061
Регистриран на: 16 Окт 2014 15:39
Местоположение: Бургас - София
Автомобил: Renault Zoe Intens 2021, R135
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 24 пъти

Баланс на гуми с машина Hunter ElitЕ Road Force ?

Мнение от Filbor » 03 Май 2024 19:03

Himbo написа: 19 Апр 2024 15:30 "Премиум баланс"
В крайна сметка ако в гумата се заклещват камъчета, този "премиум баланс" не се ли разваля?
Ето, днес почиствах зимните ми гуми от камъчета и голяма част от тях успях да събера tooth.gif
На две от гумите имаше доста повече камъчета, което подсказва, че са били на предните задвижващи колела.
Прикачени файлове
Камъчета от гумите.jpg
Камъчета от гумите.jpg (164.66 KiB) Преглеждано 15 пъти
08.2014-11.2021
Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост