Punky Lexus GS300 2JZ-GE -> MA61 Celica Supra Project

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Punky Lexus GS300 2JZ-GE -> MA61 Celica Supra Project

Мнение от punkara » 15 Юни 2005 15:22

I taka vchera v nashata morga vidyah edin lexus GS300 ot 1993 godina, i kakto vinagi se poluchava pri men, kolata se okaza US California specifikaciya...:). Nai-hubavoto e che kolata e NOVA ima 24094 mili (38767km) toest nov dvigatel, ima samo da se smeni remuka na alternatora, drugoto vsichko e super, vkliuchitelno i masloto v dvigatelya koeto e chisto novo i kristalno chisto!... happy.gif
tozi dvigatel e bez VVTi, ima si mehanicha perka na vodnata pompa, i delko. proizvezda 220kc v napulno standarten vid. tiya dne shte hodya da go svalya i shte napravya snimki. mezduvremenno tursya da kupya mahovik ot 2JZ-GE s mehanichna skorostna kutiya, kakto i kambanata na takava kutiya, inache sjte tryabva da pravaya modifikacii na tazi ot avtomatichnata kutiya.
suedinitelyat e 236mm toest kato za Hi Luz, imam takuv veche...:).
drugita glavni modifikacii sa:
zavarka na po-visoki stoiki na gredata otdolu, za da se zaviyat originalnite lexus tamponi na tyah, kakto i markuchite za hidravlichnata pompa i klimatika, koito shte tryabva malko da se prenapravyat.
ima edin bypass deto se pravi pri zicite za da moze da se kara kolata s originalnoto EKU za avtoomatichna kutiya sus mehanichna takava.
taka che se zavihrya nov proek, shte vi durza v techenie kakto obiknovenno... cool.gif tongue.gif :thumbsup: :whistle:

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 15 Юни 2005 15:52

Bravoz za sturata ideq:) Kakvo mu ima na toz Lexus i kak sa e uzoval vyv morgata?

Pri tva poluzenia ,cha ti trebat li Turbo Dzundzoriite?


Smisyl ne sym ubeden che spilkite na izpuskatelnite kolektori sa systite kato na 7mGTE ,sys sigurnost glava/blok imat razliki i ne mogat da sa vzaimnoZamenaiemi....
Изображение

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 15 Юни 2005 18:13

mda v povecheto sluchai ako sa razlichni blokovete glavite ne mogat da se razmeniat, vupreki che blokovete sa s ednakva kubatura.

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 15 Юни 2005 20:28

LordDigital написа:Bravoz za sturata ideq:) Kakvo mu ima na toz Lexus i kak sa e uzoval vyv morgata?

Pri tva poluzenia ,cha ti trebat li Turbo Dzundzoriite?


Smisyl ne sym ubeden che spilkite na izpuskatelnite kolektori sa systite kato na 7mGTE ,sys sigurnost glava/blok imat razliki i ne mogat da sa vzaimnoZamenaiemi....
neka pomislya sledvashtata sedmica, i shte izmislim i kakvo da se pravi s turbo djundjuriite... wink.gif biggrin.gif
inache te nyama da stanat na 2JZ-to, no puk ot 2JZ-GTE-to shte stanat i oshte kak... wink.gif tongue.gif happy.gif
no tozi put naistina shte karam izvestno vreme kolata sus standartniyat 2JZ, vse pak ima 220kc, a GS300 e kola s teglo kum 1600kg, a suprata v nai-loshiyat sluchai e 1300kg, kato gledam mai shte si vzema i fidanza aluminiev mahovik, che originalen Bog zne ot kude shte namerya, a da idva ot avstraliya shte stane super skupo poshtata, ta mai edna fidanza shte mu turya, i togava hepten shte trugne toya dvigatel... s Altezzov shte staneme taka da se kaje badjanzi, samo deto toi kara po-mladata sestra s VVT-i, a az shte vzimam za bulka po-starata... abe nali znaete vzemi si kaka za da te otraka... tongue.gif biggrin.gif laugh.gif cool.gif
na lexusa mu davat 11L/100km kombiniran razhod, s po-lekoto shasi na MA61 i mehanishnata kutiya moje i na 9L/100km da padna, koeto si e super za takuv dvigatel, vse pak e pochti nov... kato se zamislya mai nai-noviyat dvigatel koito nyakoga sum pritezaval.... laugh.gif laugh.gif cool.gif
mngo se kefya kato pred vseki nov project, dano vsichko mine gladko i bez izlishni zatrudneniya...
punky smile.gif

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 16 Юни 2005 14:16

mnogo se radvam! :)
az ako imah kushta s garaj ili prosto niakade kadeto da darja oshte edna kola vednaga bih si vzel edno MR2 '92 koeto prodavat tuka za $800 i go pochvam :)

shte mahnesh vsichki izlishni chasti ot 2jzge-to (egr valve, etc) nali?

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 17 Юни 2005 03:14

ugabuga написа:mnogo se radvam! :)
az ako imah kushta s garaj ili prosto niakade kadeto da darja oshte edna kola vednaga bih si vzel edno MR2 '92 koeto prodavat tuka za $800 i go pochvam :)

shte mahnesh vsichki izlishni chasti ot 2jzge-to (egr valve, etc) nali?
naprotiv! shte go sloza cyaloto sus vsichkite mu EGR-ove i pr. ako gi mahna, shte tryabva da slagam drugo ECU shtot inache nyama da raboti dobre dvigatelyat! tova sa glupostoi da se mahat tezi sistemi BEZ da se smeni ECU-to!!! dry.gif
ta shte go sloza kakto si e... :thumbsup: happy.gif

Гост

Мнение от Гост » 21 Юни 2005 02:28

Golemi pozdravleniq i ot men!!! :thumbsup:
Zna4i govorim za dvigatel 6 in line(redovi) kato na Altezza-ta, ama bez VVTi?!? biggrin.gif
Malii tova 6te e 4udo kato trugne na lekoto kupe, a puk e 4isto nov samo na 24K mili!?! cool.gif
Ami kakvo 6te pravi6 s originalniq dvigatel na Suprata kato ka4i6 2JZ-GE?!? smile.gif

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 21 Юни 2005 10:49

znachi reshih problema s mahovika, zvunnah tuka na moyata mestna toyota, i samo sreshtu 200evro, shte mi dokarat chisto nov mahovik. imat sushto i kambanata za skorostnata kutiya, ama tya izliza kum 310 evro, taka che mislya da modificiram i ot dvete da napravya edna.
zvunnah i v TMAuto, da vidya dali shte e po-evtino da porucham kambanata, ama mi kazaha absoliutno sushtata cena, i 1 mesec chakane, a tuka pone shte e po-burzo.
Taka che yavno cenite veche pochti sa se izravnili sus evropeiskite i v TM Auto... sad.gif
ami za sega tova, vchera razglobih dvigatelya, ECU-to ima 3 buksi sus po 40 pina vsyaka wacko.gif wacko.gif wacko.gif , taka che shte mu padne vruzvane i razplitane na gatanki i puzeli... wacko.gif wacko.gif wacko.gif :whistle:
kakvo shte pravya s originalniyat dvigatel? ami posle shte go opravya i napravya 5M-GTE i shte e sushto edin mnogo burza i yarosten motor laugh.gif cool.gif smile.gif

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 21 Юни 2005 22:23

ste ti triabva li niakvo info za 2JZ-to, smisal elektricheski shemi ot tova ECU ili nesto takova?
->

Аватар
Japanese_fever
Мнения: 9475
Регистриран на: 02 Мар 2005 05:48
Местоположение: Touge, Japan
Автомобил: 2014 Toyota Zelas

Мнение от Japanese_fever » 22 Юни 2005 04:49

Toq gost gore deto te pozdravi bqh az. smile.gif
2014 Toyota Zelas, 2.5L VVT-i (2AR-FE), 6-speed

България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си - ги сложат обратно!

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 22 Юни 2005 22:07

ALTEZZA написа:ste ti triabva li niakvo info za 2JZ-to, smisal elektricheski shemi ot tova ECU ili nesto takova?
lele Altezza, kak ne se setih za teb! Tryabvat mi pulnite el. diagrami za Lexus GS300 ot 1993 California specifications automatic transmission!
Molyte ako imash nachin skenirai gi, i mi gi prati!
mnogo shte sum ti blagodaren!
punky :help: smile.gif :thumbsup:

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 22 Юни 2005 23:26

ako se setia dnes te vidia kakvo imame za toz model, poprincip nashia komputar ima vsichko za Lexus modelite, samo che toz e malko starichak, ta ste vidia kolko info sa kachili, se niakvi shemi ste ima. obache na teb kakvo tochno ti triabva? stoto te nali davat shemite na circuits, az ste ti nameria taz za ECU-to, ne znam obache dali ste ima niakvi razliki za tova che e California spec, za tova ne sam siguren. ste vidia ako moga da izprintia i obstata el shema, no tova ne si e rabota, tam ima da se lutash iz neia. ako se sestash za niakoia druga specifichna shema det da ti triabva sfirkai, ili kakvoto i drugo da bilo svarzano s toz model. az ste gi printia, samo che sigurno ste triabva da gi dam na Lorda da gi skanira i da gi kachi tuk, osven ako ne iskash da ti gi pratia po postata v Italia.
->

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 23 Юни 2005 09:41

ta veche izprintih razni shemi:
palna el shema na cialata kola (35 stranici)
engine control
electronic controlled transmiission
starting and ignition
charging

ako ti triabva oste nesto kazvai. inache mai e nai-lesno da mi dadesh adresa ti i da ti gi pratia napravo po postata. ako ti triabvat vednaga, ste triabva da karame Lorda da gi skanira, obarne na pdf failove i da gi kachi niakade.
->

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 23 Юни 2005 12:03

ALTEZZA написа:ta veche izprintih razni shemi:
palna el shema na cialata kola (35 stranici)
engine control
electronic controlled transmiission
starting and ignition
charging

ako ti triabva oste nesto kazvai. inache mai e nai-lesno da mi dadesh adresa ti i da ti gi pratia napravo po postata. ako ti triabvat vednaga, ste triabva da karame Lorda da gi skanira, obarne na pdf failove i da gi kachi niakade.
abe tryabvat mi mnogo burzo, ama ne iskam da izmuchvame Lorda sus skanirane! tezi diagrami shte sa mi dostatuchni (nadyavam se...:)...).
adresa ti go prashtam na suobshtenie.
blagodarya ti,
punky :thumbsup: w00t.gif worthy.gif

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Ее

Мнение от LordDigital » 24 Юни 2005 04:35

Stom kato e za punkaria ,ako trebe cha iznesem celia komputar sys basata ot serviza na gryb i cha exportnem naprao kym pdf nestata.

A inache gledal li si primerno tuka:

http://www.toymods.org.au/Repository/index.php

Poneze ne e OBDI kola ,no celata i sistema e OBDII ready (moze a smenis ECU-to sys OBDII kato PlugAndPlay pone na GTE versiata) ,ta preporycvam ti da prochetes ako imas vreme Technical Articles eto tuk:

http://www.autoshop101.com/autoshop15.html

Mezdu drugoto za VSICKI tezi articles za IZKLUCITELNO polezni za vseki koito ima Toyota i izka da razbere tocno kak raboti. Az imam posledniq kurs po Engine Control Systems ot Toyota University - lubezno predostaven ot kolegata Altezov ,samo ne mi e ostanalo vreme da go skaniram vse oste... no i tam e dosta dobre napraveno prosto ne e syvsem updated za nai-poslednite modeli.
Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 35 госта