vapros za jamie

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
duco
Мнения: 138
Регистриран на: 04 Ное 2004 15:35

vapros za jamie

Мнение от duco » 14 Ное 2004 23:29

Zdrasti manqk!!!Az sam fen na qponskite ma6inki,oba4e s poslednata ne6to mnogo qdove si imam.Stava vapros za celica st 162 s 3sge motor.Ta zna4i vaprosa mi e svarzan s tvoi post v tuning.bg-to otnosno regulatora na gorivo i saotno6enieto na smestta.Az na moita kolica sam slojil reguliruem regulator i sporten filtar oba4e ne6to ne moga da gi nastroq da rabotqt kat horata.Dai nekav akal kak da nastroq optimalnata smes pri povi6eno koli4estvo vazdug,vsledstvie na filtara i s kolko da vdigam nalqganeto.

duco
Мнения: 138
Регистриран на: 04 Ное 2004 15:35

Мнение от duco » 14 Ное 2004 23:31

Tva poslednoto ne go pisa DACO ,a az GTI1-negov priqtel sam.6te bada mnogo blagodaren ako pomognete celica-ta mi da trgne pove4e,6tot aman ot golfove i astri.

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 15 Ное 2004 16:45

На сервиз с газ-анализатор :-)))
Там мерят в газовете ти и ще може на място да си настроиш регулатора - на ЛЕКО обогатена смес (12.5-13:1).
Това отговаря на Ламбда-фактор 0.85-0.9.

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 16 Ное 2004 04:48

duco написа:Tva poslednoto ne go pisa DACO ,a az GTI1-negov priqtel sam.6te bada mnogo blagodaren ako pomognete celica-ta mi da trgne pove4e,6tot aman ot golfove i astri.
ima mnogo po-lesen i efekten naCHIN, SLOZI EDNO MALKO KRANCHE NA MARKUCHETO ZA VAKUM MEZDU KOLEKTORA I VAKUMNIYAT SENSOR (map)
...
kato leko zatvorish krancheto, tova shte namali silata na vakuma otivashta kum sensora, koito shte go otchete i kompiutura shte pusne poveche gorivo misleiki che dvigatelyat e po-natovaren.
zashto e nuzen regulator, i izlishni razpravii, izobshto ne znam?!
wacko.gif :whistle:

duco
Мнения: 138
Регистриран на: 04 Ное 2004 15:35

Мнение от duco » 20 Ное 2004 00:20

Jamie,mersi za infoto!!!Tva det go kaza za gas analizatora go znam,samo 4e ne znam svesten maistor tuka v 6umen det 6a go naprai tva.Za celta az napraih slednoto-varnah si sportniq filtar i uveli4ih nalqganeto ot 2.6 bara do 3.3 bara pri koeto se polu4i mnogo dobar rezultat-dosega ceicata mi ne e varvqla taka!!!Tva za obednqvaneto na smestta sas sportniq filtar nikoga ne mi e idvalo naum,za koeto sam ti mnogo blagodaren.Drugoto ne6to,s koeto si poigrah i postignah mnogo dobar rezultat be6e trotal sensora-promenih mu malko polojenieto sprqmo tova pri koeto q kupih i rezultata me o4arova-kolata stana mnogo rqzka i uskorqva ot mnogo po niski oboroti.Mnogo 6te sam blagodaren ako mi pomognete s drugi polezni saveti i hitrini harakterni za toyotite.S mnogo uvajenie GTI1.

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 27 Ное 2004 05:39

duco написа:Jamie,mersi za infoto!!!Tva det go kaza za gas analizatora go znam,samo 4e ne znam svesten maistor tuka v 6umen det 6a go naprai tva.Za celta az napraih slednoto-varnah si sportniq filtar i uveli4ih nalqganeto ot 2.6 bara do 3.3 bara pri koeto se polu4i mnogo dobar rezultat-dosega ceicata mi ne e varvqla taka!!!Tva za obednqvaneto na smestta sas sportniq filtar nikoga ne mi e idvalo naum,za koeto sam ti mnogo blagodaren.Drugoto ne6to,s koeto si poigrah i postignah mnogo dobar rezultat be6e trotal sensora-promenih mu malko polojenieto sprqmo tova pri koeto q kupih i rezultata me o4arova-kolata stana mnogo rqzka i uskorqva ot mnogo po niski oboroti.Mnogo 6te sam blagodaren ako mi pomognete s drugi polezni saveti i hitrini harakterni za toyotite.S mnogo uvajenie GTI1.
sportniyat filtur ne ti obednyava smestta, zashtoto POVECETO vuzduh koito vliza, e suotvetno izmervan i otchitan ot vakumniyat MAP sensor, i suotvetno ECU-to dobavya nuznoto gorivo, kato otvarya injectorite za malko po-dulgo vreme.

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 27 Ное 2004 10:08

Пънки, принципно съм съгласен. Но мерихме на газ анализатор при Дунев - фактите са че при слагане на конусен филтър сместа обедни.

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 27 Ное 2004 14:38

jamie написа:Пънки, принципно съм съгласен. Но мерихме на газ анализатор при Дунев - фактите са че при слагане на конусен филтър сместа обедни.
stranno! a ne bi tryabvalo!!! v takuv sluchai, tryabva da se vnimava!!! pri pulna gaz i maksimalna skorost, e vuzmozno da izgori klapan, ili svesht!!!
ne bih preporuchal takuv risk na nikogo! sad.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта