Toyota E11

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
MIRO
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Ное 2004 12:12

Toyota E11

Мнение от MIRO » 26 Ное 2004 12:55

Здравейте колеги!
Искам да Ви попитам за модела Е11 хечбек (5вр.) с 1.3,16V двигател (според //catalog.auto.ru). Колата около която се "облизвам" е 1999г. на около 130000км. (съвсем реални - купена, карана и обслужвана в БГ.) Въпроса ми е ак се държи този двигател? Не е ли малък за това купе (а има и климатик)? Защото видях, че след това пускат 1,4 двигател за седана Е11. Коментира се цена около 8х.лв. Моля за отзиви (плюсове и минуси на този автомобил) и евентуално съвет. Много голям мерак ми е да се сдобия с Тойота. Карал съм преди време Корола и от тогава много ми е легнала на сърце. В момента карам Рено 19 шамад (1991г. 1.7моно) и в интерес на истината за 4 години не ми е създавало сериозни проблеми (но скърцащите пластмаси и тропането много ме дразнят). Време за смяна, така че wink.gif

MIRO
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Ное 2004 12:12

Мнение от MIRO » 30 Ное 2004 09:02

Хайде бе колеги,
защо сте толкова мълчаливи? Не съм много наясно и Ви моля за съвет (ще съм доволен и на линк в който да се зачета за това какви двигатели на какви модификации се поставят и т.н.). Към кой двигател да се ориентирам. Тези пари много ли са за такъв автомобил? За такъв пробег какво да очаквам като поддръжка? Естествено, че всичко е много относително, но все пак... Много ви моля ако може по-отзивчиво, все пак ще ставаме колеги biggrin.gif .

Гост

Мнение от Гост » 30 Ное 2004 10:01

MIRO написа:Хайде бе колеги,
защо сте толкова мълчаливи? Не съм много наясно и Ви моля за съвет (ще съм доволен и на линк в който да се зачета за това какви двигатели на какви модификации се поставят и т.н.). Към кой двигател да се ориентирам. Тези пари много ли са за такъв автомобил? За такъв пробег какво да очаквам като поддръжка? Естествено, че всичко е много относително, но все пак... Много ви моля ако може по-отзивчиво, все пак ще ставаме колеги biggrin.gif .
Направи един тест драйв на тази кола.Ако ти харесва как върви я взимай.Ако ли не-търси 1.6 мотор smile.gif Ако колата е наистина на 130 хил км и е подържана добре от предишния собственик няма да имаш почти никъкви проблеми :thumbsup:

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 30 Ное 2004 16:18

MIRO написа:Хайде бе колеги,
защо сте толкова мълчаливи? Не съм много наясно и Ви моля за съвет (ще съм доволен и на линк в който да се зачета за това какви двигатели на какви модификации се поставят и т.н.). Към кой двигател да се ориентирам. Тези пари много ли са за такъв автомобил? За такъв пробег какво да очаквам като поддръжка? Естествено, че всичко е много относително, но все пак... Много ви моля ако може по-отзивчиво, все пак ще ставаме колеги biggrin.gif .
na E11 ima 1.6, 1.4, 2.0 disel, 1.3, motori. suotvetno: 110/115kc, 86/96kc, 86kc, 75kc, moze da ima malki variacii v tezi nomera, v zavisimost ot kude vzimash kolata, no tova sa cifrite. ako iskash po-moshtna kola, si vzemi 1.6.
smile.gif

MIRO
Мнения: 4
Регистриран на: 16 Ное 2004 12:12

Мнение от MIRO » 30 Ное 2004 17:19

Много Ви благодая за отзивчивостта!
Автомобилите, за които писах по-горе че се продават са съответно 1,4 16V-седан 2000г. и 1,3 16V-хечбек 1999г. И на мен ми се ще да карам по-мощна кола но такава в момента не се предлага (а разликата в цените е около 2000лв. mad.gif ). Чудя се за малкия мотор - не е ли малък за това купе? boss ти каква корола имаш?

Гост

Мнение от Гост » 30 Ное 2004 17:33

MIRO написа:Много Ви благодая за отзивчивостта!
Автомобилите, за които писах по-горе че се продават са съответно 1,4 16V-седан 2000г. и 1,3 16V-хечбек 1999г. И на мен ми се ще да карам по-мощна кола но такава в момента не се предлага (а разликата в цените е около 2000лв. mad.gif ). Чудя се за малкия мотор - не е ли малък за това купе? boss ти каква корола имаш?
Моята е 1.3 16V EFI 88к.с 95 година.Мисля че мотора е напълно достатъчен за умерени в емоциите си шофьори(като мене) smile.gif Много икономична кола,тих мотор и абсолютно безпроблемна.Купихме си я от Тойота оказион на 89 хил км.Сега е на 134 хил и я караме година и половина без абсолютно никъкви проблеми biggrin.gif За мене лично Корола е лидерът в долния сигмент на средния клас.Имали сме Нисан и Хонда и мога да я сравня от собствен опит.Става въпрос за истински коли(Японски) другите не ги гледам tongue.gif
Мисля че най-добре да покараш и двете и да решиш дали тази мощ ти е достатъчна.Става въпрос за личен избор.Не очаквай от 1.3 мотор чудеса на която и да е фирма bye.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: kaman4e и 61 госта