Сранности със стрелката за температурата...

ToyotaFan
Мнения: 201
Регистриран на: 13 Сеп 2004 08:23
Местоположение: Sofia

Сранности със стрелката за температурата...

Мнение от ToyotaFan » 21 Апр 2006 08:11

Отвреме навреме забелязвам странно поведение на стрелката за отчитане на температурата.... Нормално, след изключване на двигателя стрелката моментално пада долу, но... понякога това не се случва и стрелката си остава горе, като постепенно с изстиването на двигателя спада долу... Предполагам, че това е проблем на датчика, но знам ли, не съм в час... възможно ли е да има връзка и с термостата? Дали наистина при това положение ми отчита точно и дали мога да имам доверие?! Освен това, при поява на този проблем забелязах, че стрелката не достига до нормалното си положение при загрял мотор а остава леко по-долу и само след като почукам с пръсти по стъклото на таблото леко мръдва нагоре, сякаш нещо механично (някакво замърсяване да речем) пречи на стрелката да застане на нормалното си положение....
Някой дали е имал подобен проблем?

agent dust
Мнения: 2235
Регистриран на: 15 Авг 2005 23:26
Местоположение: София

Мнение от agent dust » 21 Апр 2006 08:56

в менюъла има инфо как да тестваш уреда и датчиците - мисля, че не е от датчика, по-вероятно е механичен проблем и ще трябва да отвориш таблото да провериш уредите
status: за БАН

Caesar
Мнения: 169
Регистриран на: 06 Апр 2005 08:10
Местоположение: София

Мнение от Caesar » 21 Апр 2006 09:09

Преди около една година и аз имах подобен проблем, виж

http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?t ... 2%F3%F0%E0

Впоследствие се оказа, че имам два разпоени резистора в таблото, запоих ги и всичко се оправи.
Таблото лесно се сваля, защото няма жила а само кабели с куплунзи.

Успех!!!

ToyotaFan
Мнения: 201
Регистриран на: 13 Сеп 2004 08:23
Местоположение: Sofia

Мнение от ToyotaFan » 21 Апр 2006 09:44

Caesar написа:Преди около една година и аз имах подобен проблем, виж

http://www.toyotabg.eu/viewtopic.php?t ... 2%F3%F0%E0

Впоследствие се оказа, че имам два разпоени резистора в таблото, запоих ги и всичко се оправи.
Таблото лесно се сваля, защото няма жила а само кабели с куплунзи.

Успех!!!
А-ха, прегледах написаното по твоя въпрос... при мен ситуацията е малко по-различна, но би могло характера на проблема да е подобен! :thumbsup:

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 21 Апр 2006 19:25

pri teb ponyakoga PRODULZAVA da idva 12V+ kum datchika i tabloto, SLED kato si izkliuchil vsichko! taka che pregledaite kude moze da ima kuso, ili neraboteshto vinagi rele!
wink.gif

ToyotaFan
Мнения: 201
Регистриран на: 13 Сеп 2004 08:23
Местоположение: Sofia

Мнение от ToyotaFan » 03 Май 2006 08:05

punkara написа:pri teb ponyakoga PRODULZAVA da idva 12V+ kum datchika i tabloto, SLED kato si izkliuchil vsichko! taka che pregledaite kude moze da ima kuso, ili neraboteshto vinagi rele!
wink.gif
Все още не съм се занимавал с проблема... Това, което казваш изглежда логично, но... Забелязах, че понякога сутринта стрелката не е слязла долу при напълно изстинал мотор и в момента, в който дам контакт с ключа моментално пада долу, т.е. не би трябвало да е от евентуално късо, факта, че след пускане на въпросните 12V+ стрелката пада моментално говори, че до момента не е имало напрежение...

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 51 госта