Литекс Моторс. Какви автомобили ще произвеждаме край Ловеч?

За хората дет искат да си чешат пръстите на каквато и да е тема

Модератори: Uncle Dido, slowtraveler, Georgimitrovich

Мнениеот slowtraveler » 28 Фев 2012 18:38

muf,
Просто сме се нагледали на 'инвестирани' откраднати или нелегално спечелени пари...
Вземи 'инвестициите' в БМФ, хотелите по черноморието и т.н. и т.н.
Виж връзката му Нора Ананиева, а след това с показно застреляния Стефан Мирославов....
Ако искаш - виж и връзката с изчезналите 12000тона (дванадесет хиляди ТОНА) захар на мултигруп... Пък завода - получател след това даден на управление на Гришата...
Абе - културен бизнесмен отвсякъде... Как да не му вярваш....

Затова нещата ми изглеждат малко на кантар... Да защитиш българско производство и да поддържаш престъпници, или да не ги поддържаш, ама да нямат работа част от обикновените хора...
Последна промяна slowtraveler на 28 Фев 2012 18:49, променена общо 1 път
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008
Аватар
slowtraveler

Мнениеот Japanese_fever » 28 Фев 2012 18:46

slowtraveler написа:Вземи 'инвестициите' в БМФ, хотелите по черноморието и т.н. и т.н.
Виж връзката му Нора Ананиева, а след това с показно застреляния Стефан Мирославов....

Опресняване на паметта на тези, които им е закърняла:

http://www.kriminalist.info/5010s4.html

Стефан Мирославов, в партньорство с брат си, е имал бизнес отношения с Гриша Ганчев, състудент на Иван Мирославов. След осъждането деловите им отношения прекъснали.

http://www.znam.bg/com/action/showBook?bookID=1008&elementID=900&sectionID=5
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!
Аватар
Japanese_fever

Мнениеот muf » 28 Фев 2012 18:49

Казах вече- няма спор че е мутра. Няма.
Но колко мутри като него въртят успешен бизнес 20 години вече и хранят стотици хора на заплата и техните семейства?
И аз искам нормална държава с нормална икономика, ама няма и не се вижда кога ще има.
Затова всеки нов завод, който работи и дава хляб на българите за мен е добра новина!
Затова си губя времето в тая тема, защото не мога да проумея защо все искаме да видим черното, а не виждаме хубавото
Да, мутра е. Но ако завода работи (а той вече работи, въпреки че някои щяха да си ядат ръкавиците...) и дава хляб на млади българи, за мен е хубава новина!
Повечто богатства в Белия свят също имат тъмни корени, но никой вече не говори за парите на потомствените банкери, автопроизводители, корабни магнати и т.н.
Само ние търсим телето под вола.
И нека всяка мутра да направи по един завод, нека са мутри. Така поне няма децата да бягат да метат Макдоналдс с латиносите.
А ще работят тук и то престижна работа.
Corolla 1.6 Dual VVTI 2008г
Rav 4 I 2.0 1998 г.
muf

Мнениеот Japanese_fever » 28 Фев 2012 18:54

muf написа:Но колко мутри като него въртят успешен бизнес 20 години вече и хранят стотици хора на заплата и техните семейства?

muf, моля ти се, не искам да те карам да ми обясняваш какво за теб значи "успешен бизнес".

Новината е радостна, но нека не забравяме, от къде всчки те са тръгнали. Отминалото време не бива да омаловажава деянията на тези хора, които искат да си измият ръцете от мръсното си минало в лицето на "новите инвеститори и строители на България"!

Цяла Европа знае от къде са се пръкнали парите на нашите "бизнесмени и инвеститори", само ние се правим на ударени, не искаме да признаем:

http://frognews.bg/news_42813/Sled_vladitsite_vadiat_kreditnite_milioneri_agenti_na_DS/

Мислиш ли, че е трудно след един финансов анализ на българската икономика да се разбере как на фона на средната работна заплата и цени на храните и стоките за шир-потреба хора отварят заводи, строят хотели и ски писти.
Много е лесно да се разбере и докаже от къде имат парите.

За това не искат да ни приемат в Шенген и едвам покрихме условията за ЕС, защото всичко е в пипалата на едни и същи хора, и в Европа това много добре го знаят.
България ще се оправи тогава, когато всички, които са свалили катализаторите си, ги сложат обратно!
Аватар
Japanese_fever

Мнениеот Scott » 28 Фев 2012 19:03

muf написа:Така поне няма децата да бягат да метат Макдоналдс с латиносите.
Няма 'непрестижна' работа muf. Това виждане го има само в България, незнайно защо, изкривено през призмата на мутренско-комунистическата пререстройка.
Scott

Мнениеот Japanese_fever » 28 Фев 2012 19:15

Един български "бизнесмен", който дава под наем каяци и водни колела на морето:

http://www.youtube.com/watch?v=AGsmZLEVv6M&feature=youtu.be

biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Аватар
Japanese_fever

Мнениеот didak » 28 Фев 2012 19:18

Japanese_fever написа: Отминалото време не бива да омаловажава деянията на тези хора, които искат да си измият ръцете от мръсното си минало в лицето на "новите инвеститори и строители на България"!

Да не би да намекваш, че Гришата е престъпник?!?
Yaris 1,0-1999->Yaris 1,3-2009->Yaris 1,33-2009 -- -->Yaris 12VDC-2015
Аватар
didak

Мнениеот didak » 28 Фев 2012 19:21

Scott написа:
muf написа:Така поне няма децата да бягат да метат Макдоналдс с латиносите.
Няма 'непрестижна' работа muf. Това виждане го има само в България, незнайно защо, изкривено през призмата на мутренско-комунистическата пререстройка.

Все пак е желателно, ако си с техническо образование да сглобяваш коли, вместо да миеш чинии.
Аватар
didak

Мнениеот E60_Power » 28 Фев 2012 20:07

Добре де, Ганчев е престъпник. Не го познавам лично, а само сме били два пъти заедно с други хора на публично място. Впечатленията ми от него са за относително земен човек, но в същото време простоват / като кръгозор / селянин. ОК, престъпник е. Ама ако Ганчев е престъпник, какъв е тогава Херберт Кванд, в чиито фабрики през Втората световна война са работили изпратени от Аушвиц роби / щото са били точно такива / при нечовешки условия, а поне 100 души от тях са загинали? Днес, 66 години след края на ВСВ, наследниците на Кванд / с тези пари, изкарани и по посочения по-горе начин / са собственици на контролния пакет акции на БМВ. Някой нещо да е чул американския посланик да спомене нещо за произхода на капитала на акционерите в БМВ. А? Или май някак си не е много удобно! Щото аз нещо не знам в заводите на Ганчев да работят хора на сила, нито пък ми е известно да е убил някой. Нямам представа какъв е, но на една от двете срещи, за които споменах по-горе Ганчев дойде без охрана с едно малко Пежо 206. Сега е с охрана след отвличането на Бончев. Иначе никога преди това не е имал телохранители. Ако той е престъпник, какви са шефовете на Шеврон или ЕксонМобил, чиито служители / хора работещи за интересите на компаниите / бяха арестувани в Полша за даване на подкупи - за даване на разрешение за добив на шистов газ. Щото, когато наложихме мораториум върху добива на шистов газ, Хилари веднага дотърча, а на следващата седмица изпрати и специален пратеник. Значи, когато нашите мажат - ОК. Когато става въпрос за съмнителния бизнес на бизнесмен от бананова република - ауууууууу и вой до небесата. Ако Ганчев пере пари, изнудва и краде, защо Електрисити дьо Франс / националната електрическа компания на Франция / върти бизнес с него и е съдружник в общо дружество с Литекс? Ако той е престъпник, как да наречем дейността на Union Bank of Switzerland и Credit Suisee Bank, които след ВСВ в продължение на десетилетия перяха пари от кървави диаманти, трафик на наркотици, оръжие, бели робини и контрабанда. Значи, Ганчев е престъпник, а това, че част от асфалта по улиците на Женева е леко кървав - ами, въпрос на обстоятелства, какво да се прави. За Виена се отнася същото. Така, че това са много относителни неща. Половината от едрия капитал в САЩ има генезис, който е трудно да бъде определен като честен. Същото се отнася и за останалата част от света. А що се отнася до Ганчев - нито ме вълнува, нито ми е интересен. Но поне аз не съм чул негов бизнес да е фалирал или да е затворил предприятие за разлика от Божков, Гергов или Банев, след които и трева не никне. Най-големият частен производител на ел. енергия от възобновяеми източници в България е чешката компания Енерго Про / каскадите Санданска Бистрица, Копринка и Петрохан/. Печалбата на дружеството от бизнеса им в България заминава основно в Грузия и Турция / за покупка на активи и инвестиране във ВЕЦ-ве /. Втори след тях по печалби е Ганчев, който за разлика от Енерго Про не просто експлоатира купените чрез приватизация централи и не инвестира спечеленото навън, а е построил и нови / Катунци, Славова и Карлуково /. А с печалбите от този бизнес / стари и новопостроени централи / финансира завода в с.Баховица. Това е истината, а не празните приказки на другаря Чобанов.
E60_Power

Мнениеот Japanese_fever » 28 Фев 2012 20:22

didak написа:
Да не би да намекваш, че Гришата е престъпник?!?

Не, Гришата е проспериращ бизнесмен и №1 БГ инвеститор.
Започва стопанска дейност през 1990 г. в Ловеч. Основател и председател на Надзорния съвет на компанията „Литекс комерс“ АД за бизнес с петролни продукти. От 2002 г. седалището на компанията е преместено в София. Развива бизнес в енергетика, хранителна промишленост, транспорт, туризъм, финанси, хотелиерство, строителство, недвижими имоти, дивечовъдство и коневъдство.
Името на Ганчев се споменава в изтеклата чрез Уикилийкс кореспонденция на посолството на САЩ в България. Заедно с Тодор Батков, Васил Божков и братята Красимир и Николай Маринови – Маргините, Ганчев е даден като пример „за някои от най-известните връзки“ на българския футбол с организираната престъпност.
Аватар
Japanese_fever

Мнениеот didak » 28 Фев 2012 20:37

Ами това е - колкото и чувството ми за справедливост да не иска да го признае - престъпник е лице с влязло в сила присъда, и по старата и по новата земя.

П.С. Извинявам се за повторението на тезата. Сега се върнах страница-две назад и видях, че имам пропуски в прелистването sad.gif
Аватар
didak

Мнениеот nowyaris » 29 Фев 2012 08:12

Темата беше какви автомобили ще се произвеждат край Ловеч.Отговора е : ще се сглобяват китайски.Това е.Отивам да си ям ръкавиците,а вие вземете да престанете със споровете.Оправия в тази държава няма.
nowyaris

Мнениеот Scott » 29 Фев 2012 10:55

nowyaris написа:...Отивам да си ям ръкавиците...
Дано поне те да не са китайски, ама знае ли човек ... tongue.gif
Scott

Мнениеот romario » 29 Фев 2012 15:23

Не знам кой какви ръкавици обича да яде:), ама аз бях на откриването и даже разгледах завода, който е доста голям и отсега са му заложили разширяване. Ходихме и в халето, където се правят самите коли. Работниците си бяха там – само млади хора. Не е ли по-добре да правят нещо смислено и важно като това, вместо да стоят по кафетата безработни? Самите коли, които излизат, правят доста приятно впечатление. Важното в случая е, че се прави нещо голямо и наистина е мейд ин България отвсякъде.
romario

Мнениеот BIS » 29 Фев 2012 18:19

Мейд ин Чайнария отвсякъде wink.gif
TOYOTA Avensis D4D-2002g.
Аватар
BIS

ПредишнаСледваща

Назад към Off Topic