Най-накрая си намерих Toyota Avensis :-) :-) :-)

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
alex_varna
Мнения: 295
Регистриран на: 27 Юни 2006 01:22
Местоположение: Варна
Благодарил/а: 1 път

Най-накрая си намерих Toyota Avensis :-) :-) :-)

Мнение от alex_varna » 19 Авг 2006 20:51

Най - накрая търсенето приключи biggrin.gif Намерих си Toyota Avensis TD 1999 г. , 2000 кубика , 90 к.с. , на реални 167 000 км (които са нищо за този двигател). Има само някои забележки по външния вид : тук таме има одрано , но ще си го оправя . По вътрешния вид също има забележки : предишния собственик е пушел като печка и вътре мирише ужасно ...даже ужасно е меко казано :censored: Има и някои захабени неща , но майната му..ще го преживея rolleyes.gif Иначе двигателя е 6 точки (при форсиране чак след 4500 оборота започва да излиза черно от ауспуха) , колата е с нови гуми с лети джанти . Ако всичко е ОК във вторник ще я водя на диагностика в местния сервиз на Тойота и я вземам biggrin.gif
Нуждая се от Вашите съвети по отношение на това , което трябва да сменя сега като я взема . Доколкото ми е известно трябва да сменя ангренажен ремък и ролки,масло,маслен филтър , горивен филтър, и да изчистя филтъра на климатика или да си купя нов.
Дайте съвет от къде да си набавя необходимите части с добро качество и на прилични цени тук във Варна и къде да отида , за да ми сменят ремъка и ролките? Каква марка масло да сложа и с какви характеристики(днеска ми казаха , че МОТУЛ били добри масла ама като не му разбирам.. biggrin.gif ) ? Какви да са масления и фгоривния филтър - марка?
Ако нещо съм пропуснал в изброяването за сменяне казвайте wink.gif
И ако знаете колко горе - долу струват тея неща , които трябва да сменям моля напишете им цените ..... за да се подготвя психически laugh.gif

И ако някой от Вас знае някакъв начин как да махна тая отвратителна миризма в купето ще му бъда безкрайно благодарен , ако го сподели с мен laugh.gif Цялата тапицерия и табло са пропити с миризмата на лайняните цигари дето ги е пушил тоя малоумник.... ако го знам кой е ще му счупя главата :censored:

Айде чакам съвети , че до вторник почти не остана време... laugh.gif

Като го водя на диагностика какво трябва да му проверят ... ако случайно пропуснат да им напомня tongue.gif
Последно промяна от alex_varna на 20 Авг 2006 10:18, променено общо 1 път.

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 20 Авг 2006 09:45

И ако някой от Вас знае някакъв начин как да махна тая отвратителна миризма в купето ще му бъда безкрайно благодарен , ако го сподели с мен Цялата тапицерия и табло е пропито с миризмата на лайняните цигари дето ги е пушил тоя малоумник.... ако го знам кой е ще му счупя главата
С едни бели картонени ароматизатори - "Антитабак" се водят. Не миришат иначе почти на нищо, но прочистват миризмата доста бързо.

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Мнение от LEXUS » 20 Авг 2006 19:20

Chestito za Avensis-a! :thumbsup: Sas zdrave da si go karash! smile.gif Za mirizmata na cigari-probvai izpirane na salona i sedalkite na niakoia avto-mivka.2.) Za chastite-vzimai si originalni ot mestnia predstavitel na Toyota--Specialno filtrite ne sa mnogo po-skapi ot neoriginalnite,remaka i rolkiite moje da sa po-skapi povechko originalni ,no sas sigurnost izkarvat 100000km.,tolkova im dava Toyota. wink.gif 3.) Za Motul i az znam,che e mnogo hubavo maslo i mislia niama menteta kato na Castrol i Valvoline primerno.
Vsichko hubavo! biggrin.gif
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

del_sol_fen
Мнения: 533
Регистриран на: 23 Яну 2005 01:08
Местоположение: Chicago, US of A

Мнение от del_sol_fen » 20 Авг 2006 19:25

ha chestito i ot men, i ne zabraviai i da poizperesh i tavana, shotot mnogo mirishe i ot tam !!! :)

Аватар
jury
Мнения: 130
Регистриран на: 11 Апр 2006 15:06

Мнение от jury » 21 Авг 2006 07:21

Честито и на много километри.
Аз скоро правих цяла процедура по диагностиката и замяната на консумативите. За бензин, 1.3 излезе 270лв. само оригинални части - масло скоростна кутия, антифриз, спирачна течност, горивен филтър, въздушен филтър и труд. Сега чакам ангренажен ремък и два външни ремъка - около 130лв., щото тук са по заявка. Така, че твоята понеже е дизел и по-голям мотор се приготви за тези неща към 6-700лв. Но пък ще ти е кеф защото ще знаеш че можеш да разчиташ и само ще си джиткаш. :thumbsup:

Аватар
TATI
Мнения: 2752
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 47 пъти
Обратна връзка:

Мнение от TATI » 21 Авг 2006 13:15

Хай честито ти и със здраве да си я караш. Смяна масло с филтър в ТМ - 150лв. Тази цена 150 е и с проверка на ходова част, светлини и бла бла - ТОА. Това е за 6 литра масло и маслен филтър. Не знам твойта колко събира. Въздушен филтър - 42 лв, климатик - обикновения филтър е 54 лв, поленовия - 120лв. Горивен филтър - 54 лв. Това са цени за Авенсис 2 Д-4Д 2005 модел. Другите работи не съм ги сменял още и не знам цените за тях.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Аватар
KORD
Мнения: 472
Регистриран на: 14 Авг 2005 06:39

Мнение от KORD » 21 Авг 2006 16:26

Tiq ceni nesa li malko debeli4ki ? Az skoro nesam se prebiral ama mi se struvat po debeli ot US .
Изображение
"Money Money Money Money jivota e pari Money Money Money Money i gotini jeni " Kondio 1998 :)

Аватар
alex_varna
Мнения: 295
Регистриран на: 27 Юни 2006 01:22
Местоположение: Варна
Благодарил/а: 1 път

Мнение от alex_varna » 21 Авг 2006 16:28

Айде колеги капарирах я преди 1 4ас biggrin.gif Направих и 2-3 снимки с телефона може да ги кача по-късно.

Аватар
TATI
Мнения: 2752
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 47 пъти
Обратна връзка:

Мнение от TATI » 21 Авг 2006 16:29

Еми дебели са ама докато ТМ са монополисти нали се сещаш че ще са така. Аз съм обвързан с гаранцията им и нямам избор - иначе ми отпада гаранцията.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Аватар
alex_varna
Мнения: 295
Регистриран на: 27 Юни 2006 01:22
Местоположение: Варна
Благодарил/а: 1 път

Мнение от alex_varna » 21 Авг 2006 20:57

Ето цените , които ми дадоха днес в сервиза на Тойота тук във Варна:
1. Ангренажен ремък - 96лв
2. Ангренажни ролки - едната е 96лв , а другата е 120 лв.
3. Горивен филтър - 44 лв.
4. Тука е интересен момент >>>>> Смяна на ангренажен ремък + ролки........ >>>>> 108 лв. biggrin.gif biggrin.gif
5. Масло Toyota 10W40 16.32 лв/л . Питах ги то не е ли Valvoline и ме поизлъгаха , че не е..а на варелите си пише с големи ясни и четливи букви Valvoline biggrin.gif biggrin.gif
Ама аз ще слагам Motul и не ми пука.
6. Маслен филтър - 31.20 лв.

Туй са им цените. Ама нещо не ми допадат и ще си купя тука от някъв магазин същите неща , че и ще ползвам 30% намаление. Продават оригинални японски части в тоя магазин. (Уж де.. )

Абе да ви питам под двигателя дето е картера или там квото е..тече малко масло.. двете метални части са съединени не с гарнитура а с със силикон. Има ли смисъл да ги карам да му слагат нов силикон или да си карам тъй и да не ми пука?кво ще кажете?
Последно промяна от alex_varna на 21 Авг 2006 22:03, променено общо 1 път.

Аватар
alex_varna
Мнения: 295
Регистриран на: 27 Юни 2006 01:22
Местоположение: Варна
Благодарил/а: 1 път

Мнение от alex_varna » 21 Авг 2006 21:01

Ето това са снимките на колата. Снимал съм с стелефона и затуй не са много хубави. Но сега тея дни като и правя КАСКО ще и направя хубави снимки с апарат и ще ги кача да я видите както трябва.
Прикачени файлове
Снимка 3
Снимка 3
Снимка(8).jpg (18.15 KiB) Преглеждано 4991 пъти
Снимка 2
Снимка 2
Снимка(3).jpg (15.72 KiB) Преглеждано 4991 пъти
Снимка 1
Снимка 1
Снимка(1).jpg (19.91 KiB) Преглеждано 4991 пъти

pol
Мнения: 102
Регистриран на: 06 Авг 2005 19:03
Местоположение: Световрачене
Автомобил: Тойота Версо
Обратна връзка:

Мнение от pol » 21 Авг 2006 21:26

alex_varna написа: (да e*e тез златни майсторски ръце) tongue.gif
Ако продължаваш в същия дъх рано или късно ще почнеш да целуваш некои други части от телата на майсторите.

Поне за ангренажа недей да ги ебеш. Ако случайно не знаеш как се сменя ангренажен ремък само кажи - ще ти пусна няколко линка.
Toyota Verso

Аватар
alex_varna
Мнения: 295
Регистриран на: 27 Юни 2006 01:22
Местоположение: Варна
Благодарил/а: 1 път

Мнение от alex_varna » 21 Авг 2006 22:06

pol написа:
alex_varna написа: tongue.gif
Ако продължаваш в същия дъх рано или късно ще почнеш да целуваш некои други части от телата на майсторите.

Поне за ангренажа недей да ги ебеш. Ако случайно не знаеш как се сменя ангренажен ремък само кажи - ще ти пусна няколко линка.
Малко кофти съм се изразил, за което се извинявам . Не е било с лошо чувство , а възмущение изразено не както трябва. Просто ми се стори супер много като цена за смяна.
Не знам как се сменя ремъка , я дай тези линкове да погледна за обща култура . (Никога няма да се хвана сам да сменям нещо такова , зашщото до колкото се познавам от колата после няма да става нищо biggrin.gif )

Аватар
max-2
Мнения: 1789
Регистриран на: 08 Дек 2005 19:15
Местоположение: Пловдив
Благодарил/а: 18 пъти
Получена  благодарност: 44 пъти

Мнение от max-2 » 22 Авг 2006 20:54

Честито! Много безаварийни километри! :thumbsup: Това за картера ме притеснява- защо ли е отварян?
А иначе за колко я взе, ако не е тайна разбира се

pol
Мнения: 102
Регистриран на: 06 Авг 2005 19:03
Местоположение: Световрачене
Автомобил: Тойота Версо
Обратна връзка:

Мнение от pol » 22 Авг 2006 21:51

alex_varna написа:Не знам как се сменя ремъка , я дай тези линкове да погледна за обща култура . (Никога няма да се хвана сам да сменям нещо такова , зашщото до колкото се познавам от колата после няма да става нищо biggrin.gif )
Не ги намирам, сори. Ма бяха на руски и си спомням, че като видях за какво става въпрос се насочих твърдо към ТМ АУТО.
Toyota Verso

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 61 госта