TOYAGA - мошеници или просто - некоректни търговци

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Аватар
slowtraveler
Мнения: 4924
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

TOYAGA - мошеници или просто - некоректни търговци

Мнение от slowtraveler » 12 Окт 2011 18:20

Здравейте колеги,
Пускам тази тема за да споделя опита си с тези т.н. търговци.
Историята е следната - преди около година и половина отидох в представителството на TOYAGA в г.Варна.
След разговор с продавача/монтажника реших да взема по-скъп парктроник и закупих от тях парктроник EPS(микровълнов).
Гаранция - 2г.
Гаранционната карта подпечатана от Максимо 2000 - Пловдив, и от ф-ма АХИЛ ЕООД - Варна (явно това е представителя на Toyaga ).
Монтажа не мина съвсем гладко - сваляне на задна броня, почистване, монтаж обратно (с стопове, пластмаси и т.н.), колкото да се види, че парктроника работи от дистанция под 20см, а последния сигнал го пищи след контакт с обекта laugh.gif
Прочетох инструкцията, която се мотаеше около монтажниците, и им показах абзаца, където пише, че антената трябва да се монтира доста по-високо в бронята, защото практически диапазонае разстоянието между земята и антената. Следва демонтаж на стопове, броня, пластмаси в багажника и т.н.... Монтаж на чисто нова самозалепяща се антена. Питах момчетата - сигурно ли е това залепяне - НЯМАЛО ПРОБЛЕМИ ДОСЕГА.
След около 6ч след започване на операцията - всичко е ОК и парктроника работи успешно...
Измина лятото и започна да ми прави впечатление грешното сработване на парктроника - започна да пищи практически постоянно...
Отивам отново в TOYAGA февруари т.г..
Преположиха, че е управляващия блок. Чаках една седмица доставка. С новия блок - същия ефект. Смъкнаха бронята. Оказа се, че антената се е разлепила и виси свободно, като при всяко потрепване от вятър или вибрация пищи на умряло.
Започна чесане на главите. Предложих им да ми сложат обикновен парктроник (който е по-евтин) за тяхна сметка - явно това решение не е ОК. Не можело, защото щели да се опитат да решат проблема.
Залепиха нова антена, като я укрепиха със самовулканизираща лента на няколко места. Отне около 4ч.
До средата на лятото - всичко ОК. Преди месец ми направи впечатление същия ефект - започна да сработва от всичко. Направих една две снимки с GSM наврян на лелината си под бронята - гледам антената отново разлепена в местата, където не е хваната със самовулканизиращата се лента. Явно черния цвят нагрява сериозно колата и антената се отлепя.
До тук добре - случва се...
И напълно ми е ясно, че безгрешни хора няма, но коректността се изявява основно в това как реагираш на рекламации...
Та отивам преди около месец в TOYAGA и им казвам, че имам същия проблем. Следва чесане на глави и т.н. И обещание да ми се обадят като намерят решение. Един месец - тишина. Преди седмица повтарям ходенето на място, където ме поглеждат учудено - 'ама не се ли обадихме?!'. Ще проверим какво става. Тази седмица потретвам посещението колкото да разбера, че техния доставчик някъде се е покрил, и поради това не могат да ми уважат гаранцията....
И започнаха едни усуквания - 'ама те още на времето не знаели дали е успешен парктроника, защото аз съм бил първия купил го'...
Обясних на момчето, че нямам никаква работа с техния доставчик, защото съм платил на тях, а не на доставчика им.
На което получих що годе смислен отговор - ами ще говорим с шефа какво може да се направи. Говориха....
Предложението - да ДОПЛАТЯ 90ЛВ (ама само цена като за мен) и ще ми монтират обикновен ултразвуков парктроник?!?!?!
Постарах се да бъда достатъчно учтив в отказа си.
На въпроса ми, а как важи гаранцията за новия парктроник ми отговориха - 'ееее, ама този доставчик е сериозен' (явно китайците са най-сериозните хора на света) :whistle:
За мое съжаление съм загубил някъде касовото бонче (или по-точно намерих едно, което е напълно избеляло и не съм сигурен то ли е).
На моето предложение да говоря директно с шефа им ми отговориха - няма проблем. Изчакай едни 2 часа и той ще дойде?!?!
Е не го чаках - загубеното ми време струва повече от разговори с някакви шефчета, които се опитват да правят бизнес със селски номера.

Много по-евтино ще ми излезе да си докарам един парктроник (същия като оферирания) без гаранция и да си го монтирам сам, щом така и така за тея търгашчета гаранцията е относително понятие.

Като си помисля, че смятах да ги карам да ми сложат една DVD с GPS (aftermarket система, точно копие на оригиналната - имаха я в наличност), се радвам, че не им дадох едни 1000лв отгоре, защото току-виж се оказало, че и китайците фалирали и никой няма да носи гаранция laugh.gif

Та така колеги....

НИКОГА ПОВЕЧЕ TOYAGA....
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
stfn
Мнения: 113
Регистриран на: 03 Окт 2009 08:56
Местоположение: София

Мнение от stfn » 13 Окт 2011 09:18

то с повечето търговци при нас е така...ето защо и аз сам започнах да си правя почти всичко по колата!
и най-неприятното е, че нищо не можеш да направиш и търговците ще си останат мърлячи и стоката, която продават ще е "боклук"
Camry 95 2,2,
Camry 07 2,4,
Camry 12 3.5 - in progress!

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jim_beam » 13 Окт 2011 21:22

@slowtraveler

ако беше намерил касовия бон нямаше ли шанс чрез потребителска защита да се постигне нещо?
наистина неприятна работа,и като че ли поради тая причина предпочитам да пазарувам при големи сериозни фирми. mad.gif
Honda HR-V DTEC 2021
Made In Japan

Изображение

Аватар
TATI
Мнения: 2747
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 44 пъти
Обратна връзка:

Мнение от TATI » 13 Окт 2011 21:36

Бе уж и те се водят голяма и сериозна фирма, ама аман вече от такива големи и сериозни фирми, които са се ояли и си мислят, че са единствени. Голяма излагация за тях. Ако имаха малко мозък, щаха да направят всичко възможно да разрешат проблема, а не да предлагат да доплащаш за нещо. Аз без да се замислям в такива ситуации, гледам да компенсирам клиентите си, дори и да го правя в мой ущърб, но пък клиентите ми са тези, които после ще ме препоръчват.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от nowyaris » 14 Окт 2011 08:09

Аз само се чудя как умни хора могат да си позволят да ползват услуги от фирма с името "Тояга".Собствениците и абсолютно правилно са я кръстили.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4924
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Мнение от slowtraveler » 14 Окт 2011 09:48

jim_beam написа:@slowtraveler

ако беше намерил касовия бон нямаше ли шанс чрез потребителска защита да се постигне нещо?
наистина неприятна работа,и като че ли поради тая причина предпочитам да пазарувам при големи сериозни фирми. mad.gif
Още преди години съм гледал щанда на TOYAGA на пловдивския панаир, та затова и си мислех, че е сериозна фирма.
То и сега мога да вдигна 'пушилка', защото гаранционната карта е надлежно попълнена, подпечатана от местната фирма и т.н.
Поразрових собственика на местната фирма, представител на Toyaga... Какво да ви кажа - преди това е имал фирма, върху прехвърлянето на която е имало съдебен запор по закона за имущество придобито по престъпен начин.
След което успешно е успял да прехвърли фирмата на великия бизнесмен Мюмюн Азис (май така се казваше) от великотърновско село, което дори не съм го чувал. След което съвсем очебийно счетоводство на фирмата не се води, а и задълженията към държава и навярно други клиенти можеш да си ги търсиш от Мюмюн... Но пък 'стария' собственик каква вина има за действията на новия ??? laugh.gif
Та не ми се мърсят ръцете с такъв тип хора....
Поръчах си китайски парктроник с дисплей и т.н. и с много добър feedback за по-малко от 40лв... Монтажа ще си го направя сам :thumbsup:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
TATI
Мнения: 2747
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 44 пъти
Обратна връзка:

Мнение от TATI » 14 Окт 2011 10:01

Ако проблема е само в това, че пада антената, няма ли начин да измислиш някакво постоянно решение. Не знам какво и как е зад облицовката на бронята, но примерно да я захванеш по някакъв начин за самата греда или някакво супер лепило.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4924
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Мнение от slowtraveler » 14 Окт 2011 11:45

Решения има, но самата антенка представлява много тънко и дълго алуминиево фолио. Всеки опит за демонтаж или наместване обикновено къса антенката, или я деформира до степен неизползваемост. При предходния монтаж (с поредната нова ролка антена) си мислех след залепването да сложа един силикон отгоре и да забравя за проблеми, но на място нямаха такъв. А демонтажа на бронята е доста сложен и не ми се занимаваше впоследствие да демонтирам всичко и да почвам саморемонт - все пак нали уж имаше гаранция (и според думите на същите тези момчета тогава - ако пак направи номера, ще намерим решение) :thumbsup:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
TATI
Мнения: 2747
Регистриран на: 02 Авг 2005 11:54
Местоположение: София
Благодарил/а: 7 пъти
Получена  благодарност: 44 пъти
Обратна връзка:

Мнение от TATI » 14 Окт 2011 11:56

Ясна работата. Шантава история, най-вече съпроводена с късане на нерви и загуба на време и ненужни разглобявания.
По едно време и аз мислех да си взема един такъв, че не ми се дупчи бронята, но добре, че не съм взел. Май и аз ще си поръчам един обикновен да ми е мирна главата.
Прочетете правилата на форума!
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Rudy » 14 Окт 2011 13:48

Слоу, при положение че знаеш как действат, може би е по-добре да си монтираш сам. На 6-цата на брат ми монтирахме същия парктроник, само че вместо силикон я покрихме с powerband. Не е никак трудно - като се има предвид, че го монтирах от първия път, без да имам какъвто и да е опит с Мазда, каквото и да е ръководство или схеми на колата, както и с такива парктроници. На твоята сигурно е и по- лесно, защото захранването от светлините на задната не идва 5-тата врата.

За сега проблеми няма, но не знам как щеше да свикнеш с друг парктроник - моя е обикновен УЗ и не отчита под 30 см и затова си знам че мога да дам още педя назад. ЕМ- обаче пищи когато останат под 5-10 см и когато писне ме е стах че вече съм я ударил.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Последно промяна от Rudy на 02 Юли 2013 21:29, променено общо 2 пъти.
Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4924
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Мнение от slowtraveler » 14 Окт 2011 14:04

Rudy написа:Слоу, при положение че знаеш как действат, може би е по-добре да си монтираш сам. ....
Абсолютно си прав Руди, че щеше да е по-добре да си я монтирам сам.
Но тогава нямаше да имам хипотетичната гаранция (дето я нямам и сега) laugh.gif
Варианти за укрепване има много.
И точно заради по-малкия и точен диапазон избрах EPS...
Лошото е, че сега нямам резервна антенка, която да залепя по моя си начин. А предполагам, че ако я заместя с кабелче, зоната вече няма да е със същата форма и чувствителност.

П.С. при вас пищи при прекалено малка дистанция, защото антената сте я залепили ниско. По мое настояване при последния монтаж я качихме нагоре над номера (все едно при вас да се качи още 5-10см нагоре до ръба )..
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Rudy
Мнения: 1347
Регистриран на: 14 Юни 2009 17:35
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Rudy » 14 Окт 2011 15:26

slowtraveler написа:П.С. при вас пищи при прекалено малка дистанция, защото антената сте я залепили ниско. По мое настояване при последния монтаж я качихме нагоре над номера (все едно при вас да се качи още 5-10см нагоре до ръба )..
За цената дето я взе брат ми можеше да си вземо още 2 резервни комплекта (не само антени). А иначе не е проблем че пищи при малка дистанция - проблема е да свикнеш с разликата в отчитането на два различни типа парктроници. Това му е и най-голямото предимство - пищи наистина малко преди да допреш колата - така можеш да се вмъкнеш навсякъде дето имаш 5-10 см повече от дължината на колата.

ПС. Ако погледнеш снимките - може да се качи само още 3-4 см нагоре
Изображение

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4924
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Мнение от slowtraveler » 14 Окт 2011 17:42

Rudy написа:...За цената дето я взе брат ми можеше да си вземе още 2 резервни комплекта (не само антени)...
Ами аз я взех за 240 или 270лв с монтажа. И единствената причина да тръгна на това бе, че се надявах на коректността на фирмата за гаранцията... Иначе за тая цена можех да си наема някой от Лом, че да ми казва и показва колко още дистанция има laugh.gif
За повдигането на антената - да, така си е, но и 4см променят геометрията на следената зона.
Сега като се позамислих, може да пробвам да залепя антената с някое професионално тиксо, което е поне малко топлоустойчиво - може и да стане тоя номер...
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
BIS
Мнения: 438
Регистриран на: 20 Яну 2011 15:57
Местоположение: Варна

Мнение от BIS » 14 Окт 2011 19:35

Слоу,мисля че с POWERBAND, ще стане(ако проблема е температурата). Преди години на едно Ауди ми бяха счупили стъклото, и аз го облепих с такава лента. Понеже не карах тази кола , тя стоя близо година в двора на вилата. След време, когато сменях стъклото ми беше трудно да махна лентата( цяло лято я пече слънце).
TOYOTA Avensis D4D-2002g.

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4924
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 153 пъти
Получена  благодарност: 142 пъти

Мнение от slowtraveler » 14 Окт 2011 19:38

Не съм го срещал това като наименование... В бензиностанциите ли го има?
Проблема е комбинация от висока температура и вибрации (самата броня е доста еластична пластмаса)
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 202 госта