Тропане на предница на Авенсис

Аватар
inditoyo
Мнения: 6
Регистриран на: 07 Май 2009 18:32
Местоположение: sofia

Мнение от inditoyo » 08 Яну 2012 20:48

[size=7][/size]
Последно промяна от inditoyo на 21 Яну 2012 14:19, променено общо 1 път.
Изображение

Аватар
inditoyo
Мнения: 6
Регистриран на: 07 Май 2009 18:32
Местоположение: sofia

Мнение от inditoyo » 21 Яну 2012 10:37

[size=7][/size]
Последно промяна от inditoyo на 21 Яну 2012 14:18, променено общо 2 пъти.
Изображение

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Мнение от LEXUS » 21 Яну 2012 13:25

inditoyo написа::whistle:
Солидно мнение имаш по въпроса. :whistle:
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

rumenmitev
Мнения: 160
Регистриран на: 04 Юли 2011 12:52

Мнение от rumenmitev » 15 Фев 2012 18:44

Здравейте колеги,
Тъй като при последната диагностика се оказа, че тропането е от рейката та ходих при майстора от Техническия университет за ремонт. Оказа се, че мойта рейка е разбита на гребена и това не подлежало на ремонт и купих друга втора употреба. Новата(стара) рейка според него е добра, няма теч на масло, на гребена няма никакъв луфт само от към втулката има много лег луфт, но според майстора няма да го усещам. Като я сложихме определено имаше ефект, но отново се чува леко почукване и от двете колела. Тъй като вече смених .почти всичко по окачването (биалети,тампони на щангата, вътрешни накрайници, амотресьорите с тампоните), се чудя какво още съм пропуснал? Казаха ми, че освен вертикалните биалетки имало и други и може да е от тях, но аз не мога да ги видя къде са?

Аватар
desotodorov
Мнения: 377
Регистриран на: 01 Апр 2009 22:44
Местоположение: Ботевград

Мнение от desotodorov » 16 Фев 2012 11:47

Хм, не знам да има такива биалетки - поне при карината със сигурност няма, ама да кажат колегите с авенсис...външните кормилни накрайници не си сменил, но предполагам си сигурен че са здрави, по принцип, те се разбиват по-бързо от вътрешните, а и лесно се "хващат" че са разбити. Друго, което още не си сменил са тампоните (често им казват втулки - гуменометални са) на носачите и шарнирите.
Обичам аз да съм работник, да пея до големия си струг
да дъвча мазния си потник, и да се чувствам като чук !?!
А. Слабаков

Изображение

Аватар
KiLLeR
Мнения: 1189
Регистриран на: 01 Дек 2010 02:48
Местоположение: Пловдив/София

Мнение от KiLLeR » 18 Фев 2012 01:25

Абе и аз сега по снегове ледове усещам нещо да тропа, ама май е от волана...Какво може да тропа по кормилния прът? Нещо като луфт сякаш има, но определено се чува във волана и то като минавам по ситни неравности. smile.gif
Toyota Avensis D4D 2001

Изображение

Аватар
kalin
Мнения: 196
Регистриран на: 05 Окт 2004 10:08
Местоположение: Манчестър

Мнение от kalin » 18 Фев 2012 10:28

Само идея: волана ти мести ли се нагоре надолу и навътре навън? Ако не си го местил скоро и има тази опция, пробвай да го размърдаш във всички посоки и провери дали ще потропва пак след това?
http://www.youtube.com/watch?v=D1R-jKKp3NA
Corolla - 2C Изображение
Mazda 6 - MZR-CD (RF Turbo) Estate
Mazda 6 - MZR-CD (RF Turbo) Hatchback

Аватар
KiLLeR
Мнения: 1189
Регистриран на: 01 Дек 2010 02:48
Местоположение: Пловдив/София

Мнение от KiLLeR » 18 Фев 2012 13:59

kalin написа:Само идея: волана ти мести ли се нагоре надолу и навътре навън? Ако не си го местил скоро и има тази опция, пробвай да го размърдаш във всички посоки и провери дали ще потропва пак след това?
много е възможно и да си прав ! Днес ще пробвам :)
Toyota Avensis D4D 2001

Изображение

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 18 Фев 2012 16:14

KiLLeR написа:Абе и аз сега по снегове ледове усещам нещо да тропа, ама май е от волана...Какво може да тропа по кормилния прът? Нещо като луфт сякаш има, но определено се чува във волана и то като минавам по ситни неравности. smile.gif
Шлиците на кормилния вал между каретата. Натъпчи леко затоплена бяла грес в шлиците за да обира луфта и няма да тропа. :thumbsup:
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
KiLLeR
Мнения: 1189
Регистриран на: 01 Дек 2010 02:48
Местоположение: Пловдив/София

Мнение от KiLLeR » 18 Фев 2012 16:22

zi_zi_top написа:
KiLLeR написа:Абе и аз сега по снегове ледове усещам нещо да тропа, ама май е от волана...Какво може да тропа по кормилния прът? Нещо като луфт сякаш има, но определено се чува във волана и то като минавам по ситни неравности. smile.gif
Шлиците на кормилния вал между каретата. Натъпчи леко затоплена бяла грес в шлиците за да обира луфта и няма да тропа. :thumbsup:
ЗиЗи, нещо нагледно като схема дали ще ти се занимава да намериш, защото наистина нямам идея за какво говориш rolleyes.gif

П.с. Иначе одеве пробвах не е от движението нагоре, надолу.
smile.gif
Toyota Avensis D4D 2001

Изображение

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 18 Фев 2012 16:35

Като се наведеш да виждаш добре педалите ще видиш и кормилния вал. Между долното и горното каре има шлици за да може да се регулира позицията на волана. С времето те се износват и се появява луфт. На всички автомобили с регулиране на волана се случва това и започва това потропване. Вдигаш волана на най-горна позиция и намазваш шлиците с грес като се опитваш да я набуташ и в процепа. Няколко пъти сваляш и вдигаш волана и пак намазваш. Тази операция се прави 3-4 пъти.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
KiLLeR
Мнения: 1189
Регистриран на: 01 Дек 2010 02:48
Местоположение: Пловдив/София

Мнение от KiLLeR » 18 Фев 2012 16:40

zi_zi_top написа:Като се наведеш да виждаш добре педалите ще видиш и кормилния вал. Между долното и горното каре има шлици за да може да се регулира позицията на волана. С времето те се износват и се появява луфт. На всички автомобили с регулиране на волана се случва това и започва това потропване. Вдигаш волана на най-горна позиция и намазваш шлиците с грес като се опитваш да я набуташ и в процепа. Няколко пъти сваляш и вдигаш волана и пак намазваш. Тази операция се прави 3-4 пъти.
Ясно! Не знаех, че това са шлици :thumbsup: и аз днес си мислих, че най-вероятно нещо такова е станало :thumbsup: ще видя утре дали ще намеря такава грес и ще действам :thumbsup:
Благодаря! smile.gif
Toyota Avensis D4D 2001

Изображение

Аватар
zi_zi_top
Мнения: 4202
Регистриран на: 09 Май 2008 22:57
Местоположение: София
Автомобил: CorollaCcross MyT 2023
Получена  благодарност: 11 пъти

Мнение от zi_zi_top » 18 Фев 2012 16:48

В Мосю Бриколаж има бяла грес със силикон на Мотип, но е флакон под налягане за пръскане и трябва да вземеш предпазни мерки за да не "оклепаш" всичко в района. Нея може и да не я топлиш, защото е разредена със силикона, който по-късно се изпарява.
Известната мъдрост учи да се избягва даването храна на троловете и да се устоява на изкушението да им се отговаря.
Войнстващата простащина е последната защитна линия на всяко неаргументирано становище, но тя не го прави по-аргументирано!

Аватар
KiLLeR
Мнения: 1189
Регистриран на: 01 Дек 2010 02:48
Местоположение: Пловдив/София

Мнение от KiLLeR » 18 Фев 2012 16:53

zi_zi_top написа:В Мосю Бриколаж има бяла грес със силикон на Мотип, но е флакон под налягане за пръскане и трябва да вземеш предпазни мерки за да не "оклепаш" всичко в района. Нея може и да не я топлиш, защото е разредена със силикона, който по-късно се изпарява.
:thumbsup: супер утре ще пиша има ли ефект smile.gif
Toyota Avensis D4D 2001

Изображение

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Scott » 18 Фев 2012 17:09

zi_zi_top написа:...На всички автомобили с регулиране на волана се случва това и започва това потропване...
Зизи, под 'всички автомобили' какво точно разбираш? 'Всички', 'всички японски' или 'всички Тойоти'? .... Щото на мен не ми се е случвало подобно износване.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] и 82 госта