Въпрос за celica

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
CelicaMan
Мнения: 5
Регистриран на: 17 Ное 2006 15:44
Местоположение: Русе

Въпрос за celica

Мнение от CelicaMan » 17 Ное 2006 15:52

Здравеите фенове на една от наи-добрите марки коли biggrin.gif .Аз също се кефя много на марката и по специално на Celica моделите ,коита се след 90 година с вдигащите се фарове.Та въпросите ми се свързани главно с това наистина ли са толкова скъпи за потдръжка, специфични проблеми с които бих се сблъскал и т.н.Също какъв разход дават градско и извънградско различните двигатели(1.6,1.8 и 2.0).Ще ви бъда много благодарни ако ми дадете тази информация :thumbsup: и ми помогнете при избора ми.

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 17 Ное 2006 16:11

vsichkite sa zdravi. 1.6 ima mnogo dobar razhod no ne znam v km/l kolko e. V mili na galon = 35+

Dvigatelite sa pochti bezproblemni, no slabichki s izkluchenie na 2.0L versiata, koiato e edinstvenata koiato az bih si kupil. Harchi poveche no i varvi poveche.

za podrujka shte e eftina, osven ako ne ia blusnesh shtotot tenikiite mai ne sa mnogo lesni za namirane v BG.
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

Аватар
speedtool
Мнения: 15
Регистриран на: 12 Окт 2006 17:10
Местоположение: nqkude tam

Мнение от speedtool » 17 Ное 2006 16:16

Колега аз карам Селика 95 година за мое щастие за краткиа ни съвместен живот с нея се наложи да сменя само карета(пупупу дане си я урочасам) в момента в който разбрах че са карета изпаднах в нервна криза тъй като мислех че ще струват много-та 200 лева общо за две предни,задни накладки 35 лева.Тези цени мога да дам ориентировъчно за този модел които мисля че е малко по скъп за подружка.Разход на 1.8 ми е 9.5 горе долу градско.Дано да ти помогне тая информация

CelicaMan
Мнения: 5
Регистриран на: 17 Ное 2006 15:44
Местоположение: Русе

Мнение от CelicaMan » 17 Ное 2006 18:10

благодаря ви много колеги :thumbsup:Цените, които ми казахте много ме радват, а за това че е безпроблемна съм 100% сигурен.Ако все пак някои има по-подробно иффо за разхода и на другите модели нека сподели.

Аватар
V35GTR
Мнения: 2943
Регистриран на: 09 Мар 2005 00:43
Местоположение: Chicago
Обратна връзка:

Мнение от V35GTR » 17 Ное 2006 19:06

CelicaMan написа:благодаря ви много колеги :thumbsup:Цените, които ми казахте много ме радват, а за това че е безпроблемна съм 100% сигурен.Ако все пак някои има по-подробно иффо за разхода и на другите модели нека сподели.
Bezproblemna kola niama!
Po chesto zavisi ot samata kola - kak e karana/podurjana, koi ia e karal, etc

tova kazano... uspeh sus reshenieto/popkupkata!
Shift_Изображение
Supra vs Skyline
Japanese_fever написа: Обещавам да не се отклонявам от темата и да...

Аватар
PAKETA_1
Мнения: 642
Регистриран на: 21 Фев 2005 09:54

Мнение от PAKETA_1 » 17 Ное 2006 20:00

Аз имам 93 Селика ST (1.6) и да ти кажа много си я обичам ама не е безпроблемна чак. Драйвтрейна е от корола и е много як, гори ми 30мили/галон (А87). Имат стандартен проблем с багажника, помпичките се преебават и трябва винаги да са добре смазани. Двигателя издържа 1000 мили когато в него има само един литър масло biggrin.gif . Ако е блъскана е трудно да се наглацят фаровете да са на едно ниво - моят единия е 2 см клепнал - сиреч намига на мадамите laugh.gif

Аватар
V35GTR
Мнения: 2943
Регистриран на: 09 Мар 2005 00:43
Местоположение: Chicago
Обратна връзка:

Мнение от V35GTR » 17 Ное 2006 20:07

^zavisi ot glednata tochka!
ako si vutre, sluchaia pri PAKETA_1/4, ti se struva che namiga
ako si otvun, sluchaia pri 'madamite' koito uj gledat, im se struva raznogleda laugh.gif

j/k
Shift_Изображение
Supra vs Skyline
Japanese_fever написа: Обещавам да не се отклонявам от темата и да...

Аватар
K-A-N-U
Мнения: 1232
Регистриран на: 12 Авг 2005 01:17
Местоположение: Wheeling, IL

Мнение от K-A-N-U » 18 Ное 2006 04:05

PAKETA_1 kaji Na mom4eto kolko 4esto i se smenq i dvigatela, nedei zamazva polojenieto samo s bagajnika. Ami skyrca67toto i hlopa6to zadno oka4vane? a 6uma v kupeto??? kaji si mu kvoto si e ne mu gi spestqvai podrobnostite 4e posle 6te te psuva deto ne si mu kazal

Аватар
K-A-N-U
Мнения: 1232
Регистриран на: 12 Авг 2005 01:17
Местоположение: Wheeling, IL

Мнение от K-A-N-U » 18 Ное 2006 04:52

ta kato stana vapros za celica-i eto edno link4e biggrin.gif

2jz-gte motor http://www.highboost.com/movies/celica/ ... street.wmv

El Camino

Мнение от El Camino » 18 Ное 2006 10:34

Trqbwa da se kaje, che kato si kupuwash celica si mnogo daleche ot F&F Supra:).
Waji principa na Calibrata - moje da e krasiwa ama Kadetti i Astri i Vectri q prawqt malka spirka. Da ne goworim, che gori poweche ot Corolla/Carina.

Koeto obache pechelish e otchaiwashta nadejdnost. Edin poznat ot pone 3 godini iska da q smeni (syshtata kato na Paketkov btw. sys 1.6). Ne stiga, che mu gori 20% poweche ot Carinata, mi wyrwi 20% po malko, nema mqsto, wytre lqtoto e parnik (golqmo zadno styklo)... kwo li oshte ne.
Obache ne moje da si nameri prichina. Kolata wyrwi li wyrwi ... biggrin.gif

Za men sluchaq na Paketa e izkluchenie - nikyde drugade ne sym chul za podobni problemi.

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 18 Ное 2006 10:47

sluchaia na PAKETAta e che mu goreshe maslo, veroiatno ot uplatneniata na klapanite. ta toi triabvashe ot vreme na vreme da doliva masalce, obache tova e mnogo rabota, pak nego go marzi i se stigna do tam che se okaza che dvigatelia ne mu haresva da varvi bez maslo, ta ot tam i se razhlopa. da tragnesh da opraviash dvigtelia tuk ne si e rabota, po evtino e da se sloji drug, ta za tova i go smeni toi.
->

CelicaMan
Мнения: 5
Регистриран на: 17 Ное 2006 15:44
Местоположение: Русе

Мнение от CelicaMan » 18 Ное 2006 16:55

Че 100% безпроблемна кола няма аз си го знам, но Toyota, като цяло прозвеждат качествени коли, които създават много по-малко главоболия от повечето марки smile.gif .А че на някого му създавала проблеми, защото не я е потдържал си е негов проблем, щото и магаре да е като не се грижиш за него ще ти прави :snakeman: А имам и едно въпросче относно тожа дали ламарините гният лесно(бързо) с изключение на тея дето са удряни)?

CelicaMan
Мнения: 5
Регистриран на: 17 Ное 2006 15:44
Местоположение: Русе

Мнение от CelicaMan » 18 Ное 2006 16:56

Че 100% безпроблемна кола няма аз си го знам, но Toyota, като цяло прозвеждат качествени коли, които създават много по-малко главоболия от повечето марки smile.gif .А че на някого му създавала проблеми, защото не я е потдържал си е негов проблем, щото и магаре да е като не се грижиш за него ще ти прави :snakeman: А имам и едно въпросче относно тожа дали ламарините гният лесно(бързо) с изключение на тея дето са удряни)?

El Camino

Мнение от El Camino » 18 Ное 2006 18:47

CelicaMan написа:Че 100% безпроблемна кола няма аз си го знам, но Toyota, като цяло прозвеждат качествени коли, които създават много по-малко главоболия от повечето марки smile.gif .А че на някого му създавала проблеми, защото не я е потдържал си е негов проблем, щото и магаре да е като не се грижиш за него ще ти прави :snakeman: А имам и едно въпросче относно тожа дали ламарините гният лесно(бързо) с изключение на тея дето са удряни)?
Sled 90ta ne sym wijdal ryjdqsala Toyota.

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 18 Ное 2006 22:31

El Camino написа:
CelicaMan написа:Че 100% безпроблемна кола няма аз си го знам, но Toyota, като цяло прозвеждат качествени коли, които създават много по-малко главоболия от повечето марки smile.gif .А че на някого му създавала проблеми, защото не я е потдържал си е негов проблем, щото и магаре да е като не се грижиш за него ще ти прави :snakeman: А имам и едно въпросче относно тожа дали ламарините гният лесно(бързо) с изключение на тея дето са удряни)?
Sled 90ta ne sym wijdal ryjdqsala Toyota.
tova e pravilno. estestveno ima niakoi drug kalnik koito rajdiasva, no gi niama groznite gledki kato pri starite modeli deto rajdiasvat do osnovi.
4efte powered tercel (201 whp @ 14psi)

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: biro, Google [Bot] и 1 гост