Toyota Picnic - Мнения/Съвети за покупка?

Аватар
studjd
Мнения: 20
Регистриран на: 11 Ное 2012 09:59

Toyota Picnic - Мнения/Съвети за покупка?

Мнение от studjd » 11 Ное 2012 15:26

Първо да Ви поздравя за хубавия клубен сайт! Имам желание да си взема миниван и съм се насочил към Пикник- харесва ми като габарити и визия. Поразрових по темите, но няма много и свежа информация. Как са нещата като здравина, подръжка, разход на гориво и ремонти и съответно- дизел или бензин на газ е по-добрия вариант? Предварително благодаря за съветите- надявам се скоро да представя и някой екземпляр и да го коментираме.
Toyota Picnic 2.2 TD

PESHO OT MARS
Мнения: 863
Регистриран на: 09 Яну 2008 16:31
Местоположение: София

Re: Искам да купя Тойота Пикник- моля за мнения!

Мнение от PESHO OT MARS » 11 Ное 2012 16:14

Доколкото знам е читава кола но рядко се намира и екстериорните части биха били проблем при някоя близка среща от третия вид. Аз карам 3S-FE мотора който го слагат на Пикника и съм доволен от него като разход, безпроблемност и възможности. Мотора е прост прави се с каквата газова решиш и имаш пари (обикновена или ГИ). Едно обслужване излиза около 450 лева с частите и труда. Автоматичната кутия която се слага на този мотор също е читава и ако са полагани елементарни грижи също безпроблемна.
ex Toyota Carina E 2.0/16V AUTOMATIC
ex Toyota Corolla E90 1.3/12V EFI
ex Toyota Corolla E11 G6 1.3/16V
ex Toyota Corolla E90 1.3/12V
ex Toyota Starlet EP8 1.3/12V EFI 4-door
ex Toyota Starlet EP8 1.3/12V EFI 2-door
ex Toyota Carina E 1.6/16V

Аватар
studjd
Мнения: 20
Регистриран на: 11 Ное 2012 09:59

Re: Искам да купя Тойота Пикник- моля за мнения!

Мнение от studjd » 12 Ное 2012 20:18

Благодаря за отговора, но все пак ми е интересно как са нещата конкретно при тоя модел- досега натрупах впечатление, че колата обича да си похапва гориво, има добра возия и вървене, и нищо за чупливост и ремонти и обслужване. Наистина ли е толкова екзотичнен модел или няма проблеми и собствениците не отварят форума? А и са ми интересни мненията за дизеловия вариант.
Toyota Picnic 2.2 TD

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Искам да купя Тойота Пикник- моля за мнения!

Мнение от LEXUS » 12 Ное 2012 21:21

Пикник е един безпроблемен миниван. Типична Тойота.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

dimov
Мнения: 17
Регистриран на: 31 Окт 2010 17:03
Местоположение: Русе

Re: Искам да купя Тойота Пикник- моля за мнения!

Мнение от dimov » 12 Ное 2012 23:35

Подкрепям колегата Lexus. Типичен безпроблемен "семеен японец". Върти ми се спомен от времето, когато бях пред избор на автомобил, че Пикникът беше в челната тройка на класация за автомобилите с най-малко проблеми, респекгивно - най-висока надеждност. Вярно е, че не е много популярен и често срещан по пътищата у нас, но това едва ли ще ти е проблем. Карам дизеловия вариант (произведен в края на 98 г.) от 2 години. Широк, много удобен и мултифункционален. При мен седалките на втория ред не са разделени и не използвам третия ред. Истинско товарно магаре! Само нафта - гори около 7/100 извънградско. За града си е лакомник. Сложил съм му газова уредба за дообогатяване на дизела. Нафтовата помпа е с ел. управление и нещата стават много лесно. Сега извънградското ми коства между 4,5 до 5 дизел и около 1 до 1,5 LPG. Икономически погледнато - не е кой знае какво, но динамиката за близо 2 тона кола си е супер. Единственият проблем, с който я купих, беше, че от време на време стартерът не въртеше. Предишният собственик ми препоръча да го сменя. След като прочетох грешката от компютъра й се оказа, че проблемът е идвал от датчика за положението на коляновия вал. Смених го със същия такъв втора употреба но от двигател 2С-ТЕ от колега от форума. От тогава до днес, слава Богу, нищо друго. Просто караш и това е biggrin.gif .
Руските форуми са пълни с информация и за купето и за двигателите. Там внасят японския вариант, който се казва Toyota Ipsum. Разрови се и ще научиш много, но никъде не съм видял нещо лошо или проблемно.
Разбира се това е автомобил за спокойно каране. Лично аз рядко съм виждал оборотомера да сочи повече от 3000. Обичайното е 2200, където е максималният въртящ момент и на пета скоростомерът сочи между 90 и 100. Препоръчвам ти Пикника с чисто сърце,като все пак ти пожелавам късмет при избора на конкретния автомобил. При оглeда виж за корозия между калника и тръбата за зареждане на резервоара, праговете, отвора за задната чистачка и предния капак около маската. Успех!
Последно промяна от dimov на 15 Ное 2012 20:55, променено общо 1 път.
Toyota Picnic 2.2 D, 98г.

Аватар
studjd
Мнения: 20
Регистриран на: 11 Ное 2012 09:59

Re: Искам да купя Тойота Пикник- моля за мнения!

Мнение от studjd » 14 Ное 2012 20:32

Насочил съм се към бензинов вариант с идеята за газова уредба- надявам се да излезе успешен избор.
Toyota Picnic 2.2 TD

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Искам да купя Тойота Пикник- моля за мнения!

Мнение от LEXUS » 14 Ное 2012 20:39

Според мен, ако не можеш да си позволиш бензина, по -добре си вземи дизел - чиста работа. Газовата уредба, първо, ти е допълнителна инвестиция и второ, е допълнителен агрегат, който се нуждае от допълнителна поддръжка. Много е важно и да попаднеш на качествени майстори,които ще ти я монтират и поддържат. Също така качеството на газта варира и оттам работата на двигателя.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
studjd
Мнения: 20
Регистриран на: 11 Ное 2012 09:59

Re: Искам да купя Тойота Пикник- моля за мнения!

Мнение от studjd » 15 Ное 2012 19:24

До сега карах дизелова кола и се надявах и следващата да е такава, но това което чета за този мотор-2,2ТДИ е , че е изключително издръжлив, но и лаком. Не разбрах само колко е лаком в действителност- да оставим настрани официалните информации.
Toyota Picnic 2.2 TD

dimov
Мнения: 17
Регистриран на: 31 Окт 2010 17:03
Местоположение: Русе

Re: Искам да купя Тойота Пикник- моля за мнения!

Мнение от dimov » 15 Ное 2012 22:25

Ами дизеловият вариант, поне, е без разходомер. Съвсем точно е трудно да се посочи разходът, но е добре да си правиш разчетите за него на база 7/100 извънградско и 9/100 градско. Ясно ти е, че разходът зависи както от обективни, така и от субективни фактори, тъй че предвиди и +- 10-15 %. Наистина при конструирането на този двигател икономичността не е била главен приоритет, но и колата си е големичка. Няма как да се надхитрят законите на физиката sad.gif С извинение към съфорумниците за еретичните думи, но чух големи хвалби за икономичността на фордовския дизел поставян на С-мах, така че се поогледай и.... си вземи все пак Тойота biggrin.gif
Toyota Picnic 2.2 D, 98г.

Аватар
studjd
Мнения: 20
Регистриран на: 11 Ное 2012 09:59

Re: Искам да купя Тойота Пикник- моля за мнения!

Мнение от studjd » 15 Ное 2012 22:33

Порових доста и по руските форуми- и там нещо подобно се очертава като общо мнение. Първоначално се бях насочил към японка, после семейния съвет искаше към немски ван, но имам желание да покарам японска кола и май ще се наложа. Не съм бърз и нервен шофьор- имам и две малки деца, така че имам нужда от здравина , пространство и икономичност. Другата седмица се надявам да съм вече член на форума не само по регистрация, а и по употребяван автомобил.
Toyota Picnic 2.2 TD

PESHO OT MARS
Мнения: 863
Регистриран на: 09 Яну 2008 16:31
Местоположение: София

Re: Искам да купя Тойота Пикник- моля за мнения!

Мнение от PESHO OT MARS » 16 Ное 2012 08:59

studjd написа:Насочил съм се към бензинов вариант с идеята за газова уредба- надявам се да излезе успешен избор.
Бензина за мен лично е по-добрия избор. Макар че поради теглото на Пикника и дизела си има своите преимущества. Газова та уредба не е никакъв проблем има кой да я монтира читаво и на много добра цена. Като недостатък трябва да се отбележи загубата на малко обем. Ако се сложи тороидална бутилка ще трябва да помислиш за резервна гума тип патерица. Това за качеството на газта се отнася в пъти по-голяма степен за дизела. Не ми се иска да си помислям какво се случва като си сипеш калпава нафта и те свари някъде по-големия студ.
ex Toyota Carina E 2.0/16V AUTOMATIC
ex Toyota Corolla E90 1.3/12V EFI
ex Toyota Corolla E11 G6 1.3/16V
ex Toyota Corolla E90 1.3/12V
ex Toyota Starlet EP8 1.3/12V EFI 4-door
ex Toyota Starlet EP8 1.3/12V EFI 2-door
ex Toyota Carina E 1.6/16V

Аватар
LEXUS
Мнения: 3718
Регистриран на: 01 Апр 2005 02:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 6 пъти

Re: Искам да купя Тойота Пикник- моля за мнения!

Мнение от LEXUS » 16 Ное 2012 16:47

Аз мисля,че ОМВ примерно поддържа постоянно добро качество на нафтата. Което може би се отнася и за газта, но не съм сигурен.
TOYOTA/LEXUS--made in JAPAN

Аватар
studjd
Мнения: 20
Регистриран на: 11 Ное 2012 09:59

Re: Искам да купя Тойота Пикник- моля за мнения!

Мнение от studjd » 16 Ное 2012 19:01

За три зими с дизелова кола, досега не съм имал проблеми. Още повече, че климата в Русе през зимата е отвратителен. Слагам само добавка против желиране и всичко досега е било наред. Но и колата имаше подгрев на горивния филтър, което е от значение в студа.
Toyota Picnic 2.2 TD

dimov
Мнения: 17
Регистриран на: 31 Окт 2010 17:03
Местоположение: Русе

Re: Искам да купя Тойота Пикник- моля за мнения!

Мнение от dimov » 16 Ное 2012 22:00

Относно зимните добавки към нафтата има една стара немска рецепта. Смесват се равни обемни части спирт за горене, двутактово масло и газ за осветление. Когато застудее се добавят по около 2-3% от сместа към дизела. Не знам дали е подходяща за двигатели с комън рейл, но за по-старичките е :thumbsup:
Toyota Picnic 2.2 D, 98г.

PESHO OT MARS
Мнения: 863
Регистриран на: 09 Яну 2008 16:31
Местоположение: София

Re: Искам да купя Тойота Пикник- моля за мнения!

Мнение от PESHO OT MARS » 17 Ное 2012 11:34

А може ли вместо да бъркам разни "драконови сосове" да си спия бензин и газ и да си паля сутрин без проблем. За капак да имам и парно на 2-рия км. а не след 15 мин.
ex Toyota Carina E 2.0/16V AUTOMATIC
ex Toyota Corolla E90 1.3/12V EFI
ex Toyota Corolla E11 G6 1.3/16V
ex Toyota Corolla E90 1.3/12V
ex Toyota Starlet EP8 1.3/12V EFI 4-door
ex Toyota Starlet EP8 1.3/12V EFI 2-door
ex Toyota Carina E 1.6/16V

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: dracunculus, Google [Bot] и 51 госта