Toyota Picnic - Мнения/Съвети за покупка?

Аватар
stefan_stz
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Апр 2012 15:50
Местоположение: Стара Загора
Получена  благодарност: 1 път

Re: Искам да купя Тойота Пикник- моля за мнения!

Мнение от stefan_stz » 17 Ное 2012 11:57

Колега купи си дизел 2.0 D4D аз взех бензин 1.8 и съжелявам и аз мислех за газова но като цяло не искам да ми се разваля колата а дизела щеше да ми гори 1-2 литра по малко градско и извън. Но вече е твърде късно за мен не прави и ти същата грешка. А като цяло Toyota !!!
Toyota Avensis 04/2003 1.8 VVT-i , 1zz-fe

dimov
Мнения: 17
Регистриран на: 31 Окт 2010 17:03
Местоположение: Русе

Re: Искам да купя Тойота Пикник- моля за мнения!

Мнение от dimov » 17 Ное 2012 23:35

Между другото, Пикникът също има подгряване на горивния филтър.
Toyota Picnic 2.2 D, 98г.

PESHO OT MARS
Мнения: 863
Регистриран на: 09 Яну 2008 16:31
Местоположение: София

Re: Искам да купя Тойота Пикник- моля за мнения!

Мнение от PESHO OT MARS » 18 Ное 2012 09:56

stefan_stz написа:Колега купи си дизел 2.0 D4D аз взех бензин 1.8 и съжелявам и аз мислех за газова но като цяло не искам да ми се разваля колата а дизела щеше да ми гори 1-2 литра по малко градско и извън. Но вече е твърде късно за мен не прави и ти същата грешка. А като цяло Toyota !!!
Инсталирай си един ГИ и спри да съжаляваш. Много е просто.
ex Toyota Carina E 2.0/16V AUTOMATIC
ex Toyota Corolla E90 1.3/12V EFI
ex Toyota Corolla E11 G6 1.3/16V
ex Toyota Corolla E90 1.3/12V
ex Toyota Starlet EP8 1.3/12V EFI 4-door
ex Toyota Starlet EP8 1.3/12V EFI 2-door
ex Toyota Carina E 1.6/16V

Аватар
stefan_stz
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Апр 2012 15:50
Местоположение: Стара Загора
Получена  благодарност: 1 път

Re: Искам да купя Тойота Пикник- моля за мнения!

Мнение от stefan_stz » 18 Ное 2012 10:16

абе да ама казват че много проблеми имало при VVT-i и вече незнам на кого да вярвам
Toyota Avensis 04/2003 1.8 VVT-i , 1zz-fe

Аватар
studjd
Мнения: 20
Регистриран на: 11 Ное 2012 09:59

Re: Искам да купя Тойота Пикник- моля за мнения!

Мнение от studjd » 18 Ное 2012 11:03

Сега вече почнах да се чудя- бензин с газова или дизел? И двата варианта звучат сходно. Минал съм и през двата, но сякаш кола с две горивни уредби дава повече проблеми. От друга страна на дизела са му поскъпи дълготрайните консумативи- турбина, съединител. Последно какво да е?
Toyota Picnic 2.2 TD

Аватар
horeishio
Мнения: 186
Регистриран на: 29 Фев 2008 08:05
Местоположение: Велико Търново

Re: Искам да купя Тойота Пикник- моля за мнения!

Мнение от horeishio » 18 Ное 2012 13:21

studjd написа:... Последно какво да е?
Ще дам пример, освен, че и аз карам на газ, но и двамата ми майстора са на Газ и то с бензинови Пикници 2.0. Всеки си работи самостоятелно - единият, само по механиката на автомобилите, а другия само газови уредби. Не ходя при тях защото карат Тойоти, а защото са кадърни и няма нерешен въпрос. Карат и си свиркат, както и аз :whistle: . Както се казва от много препатили, има значение "кой" ти поставя ГУ. Успех в решението!
Изображение
Toyota Carina E Wagon, GLI,4AFE,1.6,(99 Hp),1996
Toyota Avensis Wagon III,2ZR-FAE,1.8 (147 Hp), 2009
Toyota Sequoia Platinum 2014
Благословен да бъде този, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!

Аватар
stefan_stz
Мнения: 158
Регистриран на: 24 Апр 2012 15:50
Местоположение: Стара Загора
Получена  благодарност: 1 път

Re: Искам да купя Тойота Пикник- моля за мнения!

Мнение от stefan_stz » 18 Ное 2012 17:35

Както се казва от много препатили, има значение "кой" ти поставя ГУ. Успех в решението!


твоето каде го слагаха?
Toyota Avensis 04/2003 1.8 VVT-i , 1zz-fe

Аватар
horeishio
Мнения: 186
Регистриран на: 29 Фев 2008 08:05
Местоположение: Велико Търново

Re: Искам да купя Тойота Пикник- моля за мнения!

Мнение от horeishio » 18 Ное 2012 20:18

stefan_stz написа: твоето каде го слагаха?
Във Велико Търново.
Изображение
Toyota Carina E Wagon, GLI,4AFE,1.6,(99 Hp),1996
Toyota Avensis Wagon III,2ZR-FAE,1.8 (147 Hp), 2009
Toyota Sequoia Platinum 2014
Благословен да бъде този, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!

PESHO OT MARS
Мнения: 863
Регистриран на: 09 Яну 2008 16:31
Местоположение: София

Re: Искам да купя Тойота Пикник- моля за мнения!

Мнение от PESHO OT MARS » 18 Ное 2012 23:16

stefan_stz написа:абе да ама казват че много проблеми имало при VVT-i и вече незнам на кого да вярвам
Слагаш читав ГИ в сервиз където си знаят работата и нямаш проблеми. Да VVTi малко не обичат газта но то е свързано с икономиите направени в мотора и по-сложното и прецизно газоразпределение. Но технологиите нпредват и поевтиняват.
ex Toyota Carina E 2.0/16V AUTOMATIC
ex Toyota Corolla E90 1.3/12V EFI
ex Toyota Corolla E11 G6 1.3/16V
ex Toyota Corolla E90 1.3/12V
ex Toyota Starlet EP8 1.3/12V EFI 4-door
ex Toyota Starlet EP8 1.3/12V EFI 2-door
ex Toyota Carina E 1.6/16V

Аватар
studjd
Мнения: 20
Регистриран на: 11 Ное 2012 09:59

Re: Искам да купя Тойота Пикник- моля за мнения!

Мнение от studjd » 01 Дек 2012 08:12

Вече съм собственик на дизелов автомобил Тойота Пикник. Скоро ще кача и някоя снимка. Засега съм очарован от автомобила като возия, вървене и удобство. Единствено ме притеснява едно леко почукване от към съединител или скоростна кутия. При натискане на педала на съединителя изчезва. Просто не го чух при купуването, а и не бях свикнал още със шумовете на колата. Мисля на първо време да сменя маслото на кутията, и ако не се оправи- евентуално притискателен лагер. Инче съединителя е на 20-на хиляди километра.
Toyota Picnic 2.2 TD

dimov
Мнения: 17
Регистриран на: 31 Окт 2010 17:03
Местоположение: Русе

Re: Искам да купя Тойота Пикник- моля за мнения!

Мнение от dimov » 01 Дек 2012 20:33

Честито! Със здраве да си го ползвате, да ви служи вярно и безаварийно! На добър час! :thumbsup:
Toyota Picnic 2.2 D, 98г.

Аватар
studjd
Мнения: 20
Регистриран на: 11 Ное 2012 09:59

Re: Искам да купя Тойота Пикник- моля за мнения!

Мнение от studjd » 21 Дек 2014 10:09

Добавка по темата. Мина доста време, откакто карам колата. Засега съм сменил само четки на стартера и обслужване. По сериозно бутане бе смяната на феродов диск на съединителя- чукането се оказа от него- пружините му хлопаха. Това е засега- надявам се повече хора да пишат за проблеми и решения и евентуално намиране на части за модела. Скоро ще имам емоции с дясната част- карета- полуоска, че ми потраква. Ако някой даде съвет за доставка на нови или ремонт на старите, ще съм благодарен!
Toyota Picnic 2.2 TD

dimov
Мнения: 17
Регистриран на: 31 Окт 2010 17:03
Местоположение: Русе

Re: Искам да купя Тойота Пикник- моля за мнения!

Мнение от dimov » 22 Дек 2014 22:11

Преди година започна да тресе предницата при подаване на газ над 90. (Когато проблемно е външното каре се чува "щракане" на завой, а при вътрешното е характерно "притрисане" при ускоряване). При мен се оказа ляво вътрешно каре. Беше останало на сухо. Тогава не намерих ново и взех полувал втора употреба. За късмет вътрешното каре се оказа оригинално и здраво. Почистих го добре и по съвет от руските форуми го напълних с полиуретанова грес. Казват, че тя е правилната за иглени лагери, които не се въртят на цял оборот, а, както е при вътрешното каре, само на част от оборота. Тъй като и външното каре беше тръгнало взех ново от Евро-то, т.е. китайско wink.gif . И него напълних със същата грес, тъй като бях купил цяла тубичка от около 300 грама на Бардал. Сложих, разбира се, нови маншони и скоби и до момента, 10К, всичко е нормално. Обърни внимание за мазна следа по двигателя или съответно подкалника във вертикалната равнина на каретата. Това със сигурност е признак за пробит маншон. Оригиналната смазка на вътрешните карета е с висок вискозитет, почти течна, и изчезва за "нула" време. Трябва да се реагира веднага, защото в противен случай задължително се отива на ново каре. Късмет!
Toyota Picnic 2.2 D, 98г.

Аватар
studjd
Мнения: 20
Регистриран на: 11 Ное 2012 09:59

Re: Искам да купя Тойота Пикник- моля за мнения!

Мнение от studjd » 24 Дек 2014 21:57

Благодаря за подадената информация! Маншоните са здрави, но имам и почукване в завой и претрисане при ускорение на втора. Тия дни вкарвам колата в бокса и ще пиша какво се случва. Явно модела не дава много проблеми, защото няма много теми за него, но нищо не е вечно. Дано заформим някаква група с теми за споделяне на проблеми и решаването им, вместо да се чудим какво да правим. Относно ремонта на стартера при мен- колата палеше супер като е студена, но изтощаваше акумулатора при палене на топло. Майстора ми я хвана веднага- на топъл двигател откачи датчика за температура и палеше от раз. Закачи ли го- няма палене. По негово обяснение на студен мотор се подава по-богата смес и пали с мудно развъртане, но на топло сместа е обеднена и иска рязко да завърти. След смазване и смяна на четки на стартера всичко се оправи. Ако на някой му се случи- да го има в предвид!
Toyota Picnic 2.2 TD

iceer_ico
Мнения: 2
Регистриран на: 11 Окт 2013 22:06

Re: Искам да купя Тойота Пикник- моля за мнения!

Мнение от iceer_ico » 21 Апр 2015 16:26

Здрасти и от мен, от 2012 съм собственик на ппикник супер кола. На моя пикник вече 20000 км и отгоре му трака ввътрешното каре все се каня да го сменя, но все нещо друго излиза и така. Би било много добре да има такава тема само за пикници. А за части съм сменял много и то различни, ако мога да помогна с някой непрофесионален съвет ще се радвам да го дам.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 48 госта