Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор
Аватар
SFINKS
Мнения: 1342
Регистриран на: 28 Сеп 2007 10:48
Местоположение: София

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от SFINKS » 01 Юли 2015 09:52

Грешка , ако си монтираш газово даже и на чисто нов автомобил, но покупката и монтажа на газовата система е при оторизираният дилър никаква гаранция не ти пада wink.gif
ALIENO ARCANUM RP5 / 2018
S 500 , LORINSER / 1996
CLK 55 AMG , CABRIO / 1999
Q7 , 3.0 DIESEL / 2007
COROLLA 1.4 DIESEL / 2007

Аватар
iovkito
Мнения: 2841
Регистриран на: 24 Авг 2008 22:05
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 10 пъти
Получена  благодарност: 57 пъти

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от iovkito » 01 Юли 2015 10:11

Досега не съм виждал от тойота да са предлагали такава услуга. Поне 2007-ма със сигурност не е имало опция , сега може и да има.
Toyota Avensis T25 2.0 D4D 2007
Toyota RAV4 XA40 2.2 D4D 2014

Аватар
SFINKS
Мнения: 1342
Регистриран на: 28 Сеп 2007 10:48
Местоположение: София

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от SFINKS » 01 Юли 2015 10:15

Има доста от отдавна , незнанието не е оправдание , пък и затова е форума да се научават неща дето не ги знаем :thumbsup:
Въпреки че тук има доста потребители които си мислят че знаят всичко и са обиколили света поне 10 пъти..
Тоест како каза адриан по-нагоре , купуваш нов бензин , слагаш газ и хибрида става ярко и очебийно безсмислен..Не че в сравнение с дизела пак не е безсмислен..
ALIENO ARCANUM RP5 / 2018
S 500 , LORINSER / 1996
CLK 55 AMG , CABRIO / 1999
Q7 , 3.0 DIESEL / 2007
COROLLA 1.4 DIESEL / 2007

Аватар
andrian999999
Мнения: 1513
Регистриран на: 19 Мар 2009 11:51
Местоположение: София

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от andrian999999 » 03 Юли 2015 00:22

iovkito написа:
andrian999999 написа: човек който гони разлика от 4лв на 100км както и твоя колега БОЗ за мен е стотинкаджия , ако беше таксиметров шофьор щях да те разбера
Аз също се включвам в групата на стотинкаджиите. Ако си бях взел бензинов авенсис , който ми гори с 2 литра повече , т.е. около 4лв/100 км , досега щях да съм дал 9600лв повече за гориво и това при положение , че не броя отстъпките , с които си купувам дизела. Разходът няма значение само за тези , които не карат , а ходят с колата на едно кафе през седмицата и на едно море през лятото.
е що не си купи приус ? икономически много изгоден автомобил , харчи между 2,5-3литра на 100 км
професионален мапер

Аватар
SFINKS
Мнения: 1342
Регистриран на: 28 Сеп 2007 10:48
Местоположение: София

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от SFINKS » 03 Юли 2015 12:33

По-логичният въпрос е защо Божко не си купи хибрид , дали Тойота дали Лексус , а си купи най-стандартно Опелче дизел..
Сигурно защото хибрида е много изгоден.. И не е като Божко да не е фен и да не хвали всеки ден Примуса, по-няколко пъти..
След като един отявлен фен на хибридите си купува следващ автомобил дизел какво да коментираме повече................... :toimonster:
ALIENO ARCANUM RP5 / 2018
S 500 , LORINSER / 1996
CLK 55 AMG , CABRIO / 1999
Q7 , 3.0 DIESEL / 2007
COROLLA 1.4 DIESEL / 2007

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от Not_active_user_1 » 09 Юли 2015 16:23

andrian999999,
дистанционните определения по отношение кой какъв е без да го познаваш ме навежда на мисълта, че нещо не е както трябва при теб. Благодаря все пак, че си отделил време за мен! Нещо май си се объркал с първите ми мнения, но щом ти казваш ще се съглася. Я виж колко колеги „стотинкаджии“ имало във форума. Направо да не повярваш. И понеже ти не си такъв, веднага взе да смяташ разходите и да правиш сметки. Не на себе си разбира се, а на другите. Хайде сега сложи газчица на Приус и смятай! :whistle:

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от nowyaris » 09 Юли 2015 20:50

prius 3 написа:andrian999999,
дистанционните определения по отношение кой какъв е без да го познаваш ме навежда на мисълта, че нещо не е както трябва при теб. Благодаря все пак, че си отделил време за мен! Нещо май си се объркал с първите ми мнения, но щом ти казваш ще се съглася. Я виж колко колеги „стотинкаджии“ имало във форума. Направо да не повярваш. И понеже ти не си такъв, веднага взе да смяташ разходите и да правиш сметки. Не на себе си разбира се, а на другите. Хайде сега сложи газчица на Приус и смятай! :whistle:
То е хубаво да му се сложи газчица,ама мястото е малко и трябва да разкара батериите tooth.gif .
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
BOz
Мнения: 4294
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 108 пъти

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от BOz » 09 Юли 2015 21:27

nowyaris написа: То е хубаво да му се сложи газчица,ама мястото е малко и трябва да разкара батериите tooth.gif .
Това на каква база го казваш?
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
SFINKS
Мнения: 1342
Регистриран на: 28 Сеп 2007 10:48
Местоположение: София

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от SFINKS » 10 Юли 2015 16:52

Ама ако се сложи на приус газ ,ама ако му се сложи по-голяма батерия ,ама ако се направи plug in ,ама ако се сложи соларен панел на покрива , айде стига с това АКО ... Като ги направите тия работи тогава пишете..До сега май само Ivo е слагал газ , другите са в сферата на акото...Като целта е да се цепи стотинката слагайте му газ и толкова , модерна технология ... drunk.gif

Само че накрая какво се случва , Опел дизел ....
ALIENO ARCANUM RP5 / 2018
S 500 , LORINSER / 1996
CLK 55 AMG , CABRIO / 1999
Q7 , 3.0 DIESEL / 2007
COROLLA 1.4 DIESEL / 2007

Аватар
BOz
Мнения: 4294
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 108 пъти

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от BOz » 10 Юли 2015 18:56

SFINKS написа: Само че накрая какво се случва , Опел дизел ....
Предполагам, че нещо за мен става въпрос тук. И само ще изкоментирам, че когато Тойота успее да ми направи такъв автомобил, който да има това усещане на изработка в този клас, тогава мога и Тойота да си купя. И както виждаш не говоря за хибрид, а за автомобил като цяло.
Да, ако имаше хибриден Авенсис, то сигурно сега нямаше да карам Опел, най-вероятно.
И това все още не ми пречи почти всяка вечер да си карам Приуса, когато се шматкаме с жената из града. И не ми пречи всеки ден да се усмихвам, когато карам точно Приуса. Защото точно онова нещо, което ми дава Приуса като усещане и държане, точно това много ти отбягва на теб, а и не само. За почти всички хора пишещи в тази тема единствено споменавате някакви си 1-2 лева, стотинки или нещо такова като доводи. Е, докато мислите в тази насока никога няма да разберете какво е да караш хибрид. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от nowyaris » 10 Юли 2015 20:20

Много,ама много си прав,колега.Много от нас,огромната част никога няма да разберат какво е да караш хибриден Приус 2 втора употреба tooth.gif tooth.gif tooth.gif .
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
BOz
Мнения: 4294
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 108 пъти

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от BOz » 11 Юли 2015 00:11

nowyaris написа:Много от нас,огромната част никога няма да разберат какво е да караш хибриден Приус 2 втора употреба
Да, абсолютно си прав в това. 95% от вас никога няма да карате Приус, било то и втора употреба. Да пречупиш предубеждението на хората понякога е по-трудно от колкото да разделиш атома на две, както казва една известна личност. :thumbsup:
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от Not_active_user_1 » 13 Юли 2015 14:09

nowyaris написа: То е хубаво да му се сложи газчица,ама мястото е малко и трябва да разкара батериите tooth.gif .
Пореден тъп и хейтърски коментар от теб. thumbdown.gif Вземи се спри, че много се излагаш и на никого с нищо не помагаш с подобни глупости. Поне се запознай с мястото на Приус в багажника, къде е батерията, колко място има около нея и може да установиш, че точно в Приус има невероятно много място за тороидална газова бутилка, която не намалява нито с литър багажното пространство, а батериите са на такова място, че по никакъв начин не пречат на монтирането на газова уредба.
nowyaris написа:Много,ама много си прав,колега.Много от нас,огромната част никога няма да разберат какво е да караш хибриден Приус 2 втора употреба tooth.gif tooth.gif tooth.gif .
С твоя манталитет, дори и Приус 1-ва употреба, няма да разберат какво е да караш някога. :whistle:

Аватар
SFINKS
Мнения: 1342
Регистриран на: 28 Сеп 2007 10:48
Местоположение: София

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от SFINKS » 14 Юли 2015 09:36

BOz написа:
SFINKS написа: Само че накрая какво се случва , Опел дизел ....
Предполагам, че нещо за мен става въпрос тук. И само ще изкоментирам, че когато Тойота успее да ми направи такъв автомобил, който да има това усещане на изработка в този клас, тогава мога и Тойота да си купя. И както виждаш не говоря за хибрид, а за автомобил като цяло.
Да, ако имаше хибриден Авенсис, то сигурно сега нямаше да карам Опел, най-вероятно.
И това все още не ми пречи почти всяка вечер да си карам Приуса, когато се шматкаме с жената из града. И не ми пречи всеки ден да се усмихвам, когато карам точно Приуса. Защото точно онова нещо, което ми дава Приуса като усещане и държане, точно това много ти отбягва на теб, а и не само. За почти всички хора пишещи в тази тема единствено споменавате някакви си 1-2 лева, стотинки или нещо такова като доводи. Е, докато мислите в тази насока никога няма да разберете какво е да караш хибрид. tooth.gif
За тези за които Тойота им идва скромничка , Лексус много отдавна правят автомобили пред които Опела е Москвич, пак хибриди ..
По-честно щеше да кажеш че хибридите не си заслужават , не мислиш ли....
ALIENO ARCANUM RP5 / 2018
S 500 , LORINSER / 1996
CLK 55 AMG , CABRIO / 1999
Q7 , 3.0 DIESEL / 2007
COROLLA 1.4 DIESEL / 2007

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Икономически изгодни ли са хибридите? (разделена)

Мнение от Airfan » 14 Юли 2015 10:06

SFINKS написа:
BOz написа:
SFINKS написа: Само че накрая какво се случва , Опел дизел ....
Предполагам, че нещо за мен става въпрос тук. И само ще изкоментирам, че когато Тойота успее да ми направи такъв автомобил, който да има това усещане на изработка в този клас, тогава мога и Тойота да си купя. И както виждаш не говоря за хибрид, а за автомобил като цяло.
Да, ако имаше хибриден Авенсис, то сигурно сега нямаше да карам Опел, най-вероятно.
И това все още не ми пречи почти всяка вечер да си карам Приуса, когато се шматкаме с жената из града. И не ми пречи всеки ден да се усмихвам, когато карам точно Приуса. Защото точно онова нещо, което ми дава Приуса като усещане и държане, точно това много ти отбягва на теб, а и не само. За почти всички хора пишещи в тази тема единствено споменавате някакви си 1-2 лева, стотинки или нещо такова като доводи. Е, докато мислите в тази насока никога няма да разберете какво е да караш хибрид. tooth.gif
За тези за които Тойота им идва скромничка , Лексус много отдавна правят автомобили пред които Опела е Москвич, пак хибриди ..
По-честно щеше да кажеш че хибридите не си заслужават , не мислиш ли....
не е точно така... Лексус е много много по-скъп от една Инсигния, примерно, а Инсигнията създава по-приятно чувство от Авенсиса, примерно, както и двигателите са по-разчупени. За мен е неясна липсата на турбо-бензинов агрегат при Авенсис, както казах някъде по-горе. Искам да кажа, че Лексус е от класа на премиум марките и може би си има всичко, но има и цена, докато тойота е среден клас автомобил и като такъв предлага ограничен набор от двигатели и екстри, по мое мнение.
Изображение Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 37 госта