Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека дискусия

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
Публикувай отговор

Коя кола с цена до 18 000 лв. и вързраст до 5 г. бихте избрали от следните пет автомобила?

Ford Mondeo
3
3%
Honda Accord
19
19%
Mazda 6
5
5%
Opel Insignia
5
5%
Toyota Avensis
59
59%
Volkswagen Passat
9
9%
 
Общо гласове: 100

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от nowyaris » 28 Апр 2015 09:36

Интересни колеги сте.Говорим за две неща - чисто нови и втора употреба.В световен мащаб Тойота продава най-много чисто нови.Пълно е с региони,в които абсолютно никой не е чувал за Опел.Няма обаче региони в които това да е валидно за Тойота.Европа си е само малка част от световния автомобилен пазар . При употребяваните автомобили е друго.Аз имам вече над 7-годишна Тойота на почти 40 хиляди.Оня ден една колежка на жената си е купила от новите Яриси пак бензин на 18 месеца и над 100 хиляди от банка . Все Тойота,все Ярис.Ама нищо общо нямат.Мойта с това темпо поне още 8 години няма да ми създава ядове,щото все още си е като нова , а другата явно вече е почнала да ги създава.
ПП.Вече писах - кола и жена втора употреба вече не са стока - някой ги е разкарал . Този дето ги е разкарал само той си знае защо го е направил . Всичко е въпрос на финанси.... :thumbsup:
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
BOz
Мнения: 4297
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 110 пъти

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от BOz » 28 Апр 2015 09:38

Akima, тука сме си бе, не сме мърдали. tongue.gif
Аз си казах моята гледна точка.
Продадох си едната кола и от известно време си търся заместител.
Първоначално си бях наумил да си купувам втори Приус. Ходих, гледах, карах.
В момента има най-високото ниво на оборудване в сайтовете за обявите - Сол+ със динамичен автопилот и т.н.
Бях готов да го взема. Но пак поредното еднакво разочарование - като го подкарах по улицата с паветата, то не бяха скърцания, то не беше чудо. Цялото купе пееше в един тон ария от рециклирана пластмаса и уникално лоша сглобка. Накрая реших, че въпреки уникалното задвижване, то не мога всеки ден да го преживявам това напрежение в мен. Това беше с избора ми на Приус.

След това си казах - купувам Авенсис Т27. Даже подходих по-положително към него в сравнение с Инсигнията. Ходих, гледах, карах, блъсках, разглобявах.
Накрая като се качиш на Инсигнията и я подкараш, просто виждаш разликата. Пробвах 7 Авенсиси и 5 Инсигнии до сега. Не е като да съм си изградил базата на 2 екземпляра само.
Както казах подходих положително към Тойотата и негативно към Опела, но разума след това обърна нещата на обратно на планирането ми. И всичко това благодарение на това, че не съм пристрастен.
Разбира се ако бях пристрастен, то се мятах в Тойотата, защото просто нямаше да гледам алтернатива и нямаше да мога да си изградя лично мнение, на базата лична проба и усещане.

Но в крайна сметка най-важното е личния избор. Не може на някой да кажеш купи си Опел, Тойота или Мазда да речем. Всеки сам трябва да си прецени какво иска, защото това е най-важното в крайна сметка.
Трябва да се радваш на колата, която караш. За това принципно ми е и странна тази тема. Да питаш някой какво да си купиш е много неразбираемо за мен. Но както се вижда - свят шарен, хора всякакви.
За това се робува и на Тойота. Здрава, здрава и здрава. Дали е мит или реалност няма да коментирам тук. Но избора на Тойота е на тази база - здравина. Никой не е казал гледай каква е красива, уникална. Повечето като ги питаш защо са взели Тойота, то отговора е - японска е и е здрава. Просто моите критерии за избор на автомобил са малко по-различни. За това взех и Приус. tooth.gif
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от nowyaris » 28 Апр 2015 12:14

Каква е разликата между фамилна пералня,бойлер,готварска печка,автомобил,хладилник,миялна за чинии,ютия,микровеле или миксер.Все са домакински уреди създадени да облекчават живота на домакинята,а не да и създават удоволствие.Важното е да са надеждни,да си вършат правилно работата за която са създадени и да не създават големи проблеми.Колкото се може по-дълго.............. :thumbsup:
Мислете като европейци-автомобила е само парче метал,нищо повече."Мототехника" я затвориха и сега местата където може да си смениш автомобила с друг ВЕДНАГА са повече от публичните домове.А там е удоволствието biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif,не в автокъщата или сервиза.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4942
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 155 пъти
Получена  благодарност: 147 пъти

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от slowtraveler » 28 Апр 2015 15:28

nowyaris написа:...А там е удоволствието biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif,не в автокъщата или сервиза.
Едното не изключва другот tooth.gif
В сряда колега взе за жена си Корса с добро оборудване - тъч скрийн, глезотии - ксенон (оригинален, но ме учуди, че не е според европейските изисквания - няма миячка), отопляеми стъкла, връзка с телефона (така и не я пробвахме, защото се оказа платена програмката - смъкваш навигацията в Гугъл плей на телефона, и след свързване с автомобила можеш да си я стартираш дистанционно през тъч скрийна, като на екрана на колата се появява навигацията, която работи на телефона)... Абе много глезотии...

Та го карах да я вземе миналата сряда, и този понеделник колата вече е в сервиза - някакъв бързак не успял да спре толкова рязко, колкото Опелчето, и му потрошил броня, стопове и т.н. stretcher.gif
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от Not_active_user_1 » 28 Апр 2015 17:06

nowyaris написа:Каква е разликата между фамилна пералня,бойлер,готварска печка,автомобил,хладилник,миялна за чинии,ютия,микровеле или миксер.Все са домакински уреди създадени да облекчават живота на домакинята,а не да и създават удоволствие.Важното е да са надеждни,да си вършат правилно работата за която са създадени и да не създават големи проблеми.Колкото се може по-дълго.............. :thumbsup:

А за вибраторите нещо да кажеш? tooth.gif
nowyaris написа:Мислете като европейци-автомобила е само парче метал,нищо повече...
Тези от стадото, наистина мислят, като за парче метал, но има и други за които автомобила е нещо повече... ;)

Аватар
Akima
Мнения: 7145
Регистриран на: 09 Юни 2009 17:28
Местоположение: Варна
Автомобил: Altezza
Благодарил/а: 36 пъти
Получена  благодарност: 73 пъти

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от Akima » 28 Апр 2015 17:16

offtopic.gif
Моля почитателите на Geschlechtsspielzeug да се преместят сами в офтопик или да споделят мнението си - гласувайки в анкетата. :thumbsup:
offtopic.gif
Тържеството на разума се състои в това да живееш в мир с тези,които нямат разум.
Изображение
Непрочетените книги умеят да си отмъщават.
Особено добре това се отдава на "Наказателен кодекс" и "Ръководство за употреба на верижен трион".

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от Not_active_user_1 » 28 Апр 2015 17:24

Akima написа:offtopic.gif
Моля почитателите на Geschlechtsspielzeug да се преместят сами в офтопик или да споделят мнението си - гласувайки в анкетата. :thumbsup:
offtopic.gif
Виждам, че си почитател на някой играчки. Подозирах го... tooth.gif

Аватар
BOz
Мнения: 4297
Регистриран на: 24 Сеп 2013 18:06
Местоположение: София
Благодарил/а: 2 пъти
Получена  благодарност: 110 пъти

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от BOz » 28 Апр 2015 17:28

nowyaris написа:...
Мислете като европейци-автомобила е само парче метал,нищо повече."Мототехника" я затвориха и сега местата където може да си смениш автомобила с друг ВЕДНАГА са повече от публичните домове.А там е удоволствието biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif,не в автокъщата или сервиза.
Това въобще не е европейско мислене.
Както навсякъде по света в повечето случаи автомобила не е просто метал. За някои хора това е хоби, за други живот. За трети е просто метал за придвижване.
И това мислене е навсякъде.
Разход на хибрид-> Изображение
Разход на дизелов автоматик -> Изображение

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от Not_active_user_1 » 28 Апр 2015 18:30

BOz написа:
nowyaris написа:...
Мислете като европейци-автомобила е само парче метал,нищо повече."Мототехника" я затвориха и сега местата където може да си смениш автомобила с друг ВЕДНАГА са повече от публичните домове.А там е удоволствието biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif,не в автокъщата или сервиза.
Това въобще не е европейско мислене.
Както навсякъде по света в повечето случаи автомобила не е просто метал. За някои хора това е хоби, за други живот. За трети е просто метал за придвижване.
И това мислене е навсякъде.
Колкото и рядко да пишеш верни неща, не мога да не отбележа, че в случая сме на едно мнение. :thumbsup:

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от nowyaris » 28 Апр 2015 18:34

prius 3 написа:
nowyaris написа:Каква е разликата между фамилна пералня,бойлер,готварска печка,автомобил,хладилник,миялна за чинии,ютия,микровеле или миксер.Все са домакински уреди създадени да облекчават живота на домакинята,а не да и създават удоволствие.Важното е да са надеждни,да си вършат правилно работата за която са създадени и да не създават големи проблеми.Колкото се може по-дълго.............. :thumbsup:

А за вибраторите нещо да кажеш? tooth.gif
nowyaris написа:Мислете като европейци-автомобила е само парче метал,нищо повече...
Тези от стадото, наистина мислят, като за парче метал, но има и други за които автомобила е нещо повече... ;)
Честно да си призная досега нямах представа че вибратора е домакински уред.Може би трябва да попиташ някоя домакиня - например съпругата или друга близка роднина.А автомобила е нещо повече само за овчарина.....
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от nowyaris » 28 Апр 2015 18:43

BOz написа:
nowyaris написа:...
Мислете като европейци-автомобила е само парче метал,нищо повече."Мототехника" я затвориха и сега местата където може да си смениш автомобила с друг ВЕДНАГА са повече от публичните домове.А там е удоволствието biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif,не в автокъщата или сервиза.
Това въобще не е европейско мислене.
Както навсякъде по света в повечето случаи автомобила не е просто метал. За някои хора това е хоби, за други живот. За трети е просто метал за придвижване.
И това мислене е навсякъде.
Да знаеш,че третите са най-многобройни.
Темата е за Авенсис срещу всички други.На 80% от световния пазар Тойота е дала отговор.Остава една нищо и никаква централна Европа :thumbsup:
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
Not_active_user_1
Мнения: 1480
Регистриран на: 16 Юни 2011 18:59
Местоположение: Германия

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от Not_active_user_1 » 28 Апр 2015 18:49

nowyaris написа:
prius 3 написа:
nowyaris написа:Каква е разликата между фамилна пералня,бойлер,готварска печка,автомобил,хладилник,миялна за чинии,ютия,микровеле или миксер.Все са домакински уреди създадени да облекчават живота на домакинята,а не да и създават удоволствие.Важното е да са надеждни,да си вършат правилно работата за която са създадени и да не създават големи проблеми.Колкото се може по-дълго.............. :thumbsup:

А за вибраторите нещо да кажеш? tooth.gif
nowyaris написа:Мислете като европейци-автомобила е само парче метал,нищо повече...
Тези от стадото, наистина мислят, като за парче метал, но има и други за които автомобила е нещо повече... ;)
Честно да си призная досега нямах представа че вибратора е домакински уред.Може би трябва да попиташ някоя домакиня - например съпругата или друга близка роднина.А автомобила е нещо повече само за овчарина.....
Питай Akima за Geschlechtsspielzeug в каква категория ще го класифицира! Той е професионалиста там. tooth.gif
Аз лично, нямах предвид домакински уред, а това, което си написал ти самият:
„уреди създадени да облекчават живота на домакинята“.
А за автомобила да ти кажа е по-добре да си овчар, отколкото овца, т.е. да не го приемаш, като купчина метал. Явно в австрийското село в което си, повечето не са с геги и ти си прихванал от тях. ;)

nowyaris
Мнения: 4515
Регистриран на: 11 Фев 2009 16:17
Местоположение: ЛИНЦ/АТ
Получена  благодарност: 1 път

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от nowyaris » 28 Апр 2015 20:45

Колега Prius3 , съгласен съм че има коли и КОЛИ ,както има и Miele и Gorenje . Един иска просто да е опран,другия иска да е опран с "марка" . Въпрос на възможности. На 90% от хората възможностите са ограничени и затова гледат с малко пари да си купят възможно най-високото качество.Това е простата причина поради която Тойота продава най-много "скука и безхаберие" . :thumbsup:
ПП.Между другото тези тука с гегите не си знаят парите.Но си карат Фолксвагените до последно.Тук се гледат кой какъв кон има,а не каква кола.
Може би това е причината да не си знаят парите.
Живота е като Чевермето - колкото повече те върти,толкова по-пекан ставаш....

Аватар
slowtraveler
Мнения: 4942
Регистриран на: 28 Май 2006 21:44
Местоположение: Варна
Автомобил: Nissan Qashqai 2008/2.0/AWD
Благодарил/а: 155 пъти
Получена  благодарност: 147 пъти

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от slowtraveler » 28 Апр 2015 21:07

Колеги, сега на овчари ли ще се обиждаме - само да споделя, че като студент съм бил и овчар по време на студентска бригада (само и само за да скатая изпит по Философия) tooth.gif
Я погледнете по-ведро на въпроса и не се джавкайте за глупости... Едно е мнение с шеговит или информативен характер, а съвсем друго е заяждане...
Последното няма как да не бъде коригирано в теми, които не са създадени за Офтопик, а имат определена насоченост... :thumbsup:
Toyota Avensis 1.6 VVT-I / 2002г --> Mazda6 /2008 --> JGC 3.0/2014 --> ???
Chevrolet Kalos 1.4/16V/2004-> Nissan Qashqai 2.0 4x4 2008

Аватар
Airfan
Мнения: 1452
Регистриран на: 28 Сеп 2013 01:31
Местоположение: Пловдив
Автомобил: 2013 Avensis T27 1.8 Vmatic
Обратна връзка:

Re: Avensis T27 срещу конкуренцията употребявани - лека диск

Мнение от Airfan » 28 Апр 2015 23:50

Аз съм ОВЧАР. На мен ми прави густо (майна) да си карам колата. Такъв съм, други проблеми нямам, че да ги мисля тях и да не си правя густо. Купих си я защото ме кефи, а не ми трябвала никогаш.
Изображение Изображение

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта