Zimnite gumi ....

Toyo driver

Zimnite gumi ....

Мнение от Toyo driver » 15 Мар 2005 10:52

Koga spored vas triabva da svalim zimnite gumi...:?o))

ToyotaFan
Мнения: 201
Регистриран на: 13 Сеп 2004 08:23
Местоположение: Sofia

Re: Zimnite gumi ....

Мнение от ToyotaFan » 15 Мар 2005 11:08

Toyo driver написа:Koga spored vas triabva da svalim zimnite gumi...:?o))
Pri trajno ustanovjavane na temperaturite nad 10C, koeto spored men e kum kraja na meseca!
Az veche sum v gotovnost da si kupuvam letni gumi, chakam edin friend da mi predlozhi kakvoto ima pri nego i kupuvam 4 br. novichki ! :-)))
Bih si vzel otnovo Nokian, no ne znam dali ima v momenta...

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 15 Мар 2005 22:21

az moite minalata godina gi biah slojil oste v nachaloto na Mart, no taz godina pri tez temperaturi, mai ste gi sloja kraia na toz mesec, pak moje daje i nachaloto na April. no stom vidia niakolko poredni topli dni, letnite gumi ste sa kacheni.
btw, Nokian praviat li letni gumi? az znam che sa dobri za zimni, no nikoga ne sam chuval za letni.
->

ToyotaFan
Мнения: 201
Регистриран на: 13 Сеп 2004 08:23
Местоположение: Sofia

Мнение от ToyotaFan » 16 Мар 2005 07:54

Nokian imat i mnogo dobri letni gumi s visokoskorosten index, koito ne sa mnogo po-loshi ot TOP modelite naprimer na Mishelin, Good Year i t.n., kato v sashtoto vreme cenata im e dosta po-priemliva...

LEXUS

TAKA E

Мнение от LEXUS » 28 Мар 2005 03:26

ToyotaFan написа:Nokian imat i mnogo dobri letni gumi s visokoskorosten index, koito ne sa mnogo po-loshi ot TOP modelite naprimer na Mishelin, Good Year i t.n., kato v sashtoto vreme cenata im e dosta po-priemliva...
TAKA E NAYSTINA,NOKIAN PRAVYAT CHUDESNI GUMI-I LETNI I ZIMNI,V AUTOBILD PUBLIKUVAHA TESTOVE NA LETNI I ZIMNI GIMI,Y TAM NOKIAN VINAGY E SRED PARVITE V TESTA wink.gif

Аватар
chukov
Мнения: 177
Регистриран на: 28 Апр 2005 17:30
Местоположение: Габрово

Мнение от chukov » 13 Май 2005 16:33

Искам да ви кажа нещо относно тестовете за гуми по списанията.

Трябва да имате предвид, че това са ПЛАТЕНИ тестове. Ако си направите труда да се поровите, ще видите, че в италианските тестове резултатите са едни, във френските - други, а в немските трети. Някои от производителите на гуми спонсорират пряко и непряко издаванет на списанията и в резултат на това често се промъкват и "хвалебствени" статии за гумите им, повлияват и директно върху резултатите от тестове.

Аз работя във фирма, която единствена в България внася автомобилни гуми и то на водещи производители и наблюдавам публикациите в пресата на тая тема. Спестявам марките на гумите за да не става постинга рекламен. Тази тенденциозност в тестовете заблуждава много хора.

В България пътищата налагат много по-различни изисквания към гумите.
Има перфектни гуми, които имат еластични и меки страни, но този тип конструкция не устисква но огромния брой дупки и канавки по нашите пътища. Така че най-обиктевно мнение може да се потърси в големите сервизи за гуми и то най-добре е "твой човек" да ти сподели кои модели се връщат най-често за рекламации.

Те обикновено дават сходни дефекти.

Абе може много да се пише по темата, но идеята ми е да не се доверяваме сляпо на тестовете в Аутобилд.

Аватар
chukov
Мнения: 177
Регистриран на: 28 Апр 2005 17:30
Местоположение: Габрово

Мнение от chukov » 13 Май 2005 16:36

Чудесни зимни гуми на добри за България цени

LASSA SNOWAYS II

dakata
Мнения: 28
Регистриран на: 06 Ное 2004 20:27
Местоположение: Благоевград
Обратна връзка:

Мнение от dakata » 21 Юни 2005 11:38

ot opit znam i karam takiva gumeta VREDESTEIN sa mnogo qki absolutno sum dovolen ot tqh kato gi slojih kolata zaspa na putq i ne6to mnogo vajno tihi sa znaete kakvo da ti bu4at gumite pri na6ite tihiu4ki toyoti
preporu4vam gi gore6to da vi kaja imat edin model vsesezonki i sa okolo 90 kinta par4eto slaga6 gi praska6 im azot i pei surce:)

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 39 госта