Избор на SUV

Дискусии, коментари, идеи, предложения, срещи, история, интересни факти
hipokrat
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Авг 2007 12:27
Местоположение: Пловдив

Re: Избор на SUV

Мнение от hipokrat » 30 Авг 2007 12:58

Scott написа:
gost написа:...спрял на SUV сегмента като най-практичен, поне за моите нужди. Спрял съм се на RAV4, Mitsubishi OUTLANDER, Honda CRV!!! ...
Щом гледаш 'практичност' трябва да уточниш по-важните критерии - брой места, обем на багажника или разход на гориво. Има също и дребни подробности, които понякога са решаващи - като отварянето на задния капак например - единствено РАВ-а още се отваря настрани, понякога е много 'непрактично'.
Не знам защо си изключил Nissan X-Trail от класацията, но той също е доста добър избор. Ако искаш сподели критериите си и мога да споделя и моите впечатления, защото също в момента съм пред такъв избор. При мен обаче дилемата май клони повече към RAV, X-Trail или Freelander, евентуално Hyundai SantaFe. Митсубишито е просто лъскав и несериозен автомобил, и може би най-доброто в него е двигателя на VW, a че чупи раздатки и кутии - ами защо не си сложат и кутията от VW? Има 5+2 места, но задните стават само за деца под 7 год.
Хондата e много добра, но само за асфалт. Съединителя не е много добре 'паснат' за дизеловия двигател - много твърдо захапва и е неприятно за каране в града. РАВ-а се кара най-лесно, почти няма разлика с лек автомобил, но е и най-тесен отзад, на втория ред седалки.
Колега, извинявам се много, ама имал ли си някога Митсубиши, та говориш така !?

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Re: Избор на SUV

Мнение от Scott » 30 Авг 2007 14:59

hipokrat написа:Колега, извинявам се много, ама имал ли си някога Митсубиши, та говориш така !?
Явно не си разбрала правилно определението 'МитсубишиТО е ....', имах предвид не Митсубиши като марка, а Аутландъра, който се коментира в темата. Както казах по-горе в момента съм изправен пред избора да сменя миниван със SUV и отняколко месеца обикалям по гаражите. Карал съм всички възможни видове, включително такива, които не бих могъл да си позволя или пък не бих си купил, за да не ги отписвам просто така, заради 'външния вид'. Смело мога пак да заявя, че Аутландъра е направен лъскаво, грабва окото, но под повърхността няма нищо общо с Паджеро/Шогун или пък Еволюшън. Не се засягай на марка, но определено бих го сложил на един кантар със втородивизионните SUV, като Kia Sportage и Hyundai Tuscon, а тя и цената му е показателна.
Всъщност, аз съм почти сигурен, че тази тема е пусната с цел 'пробване на обстановката' и Госта надали изобщо има намерение да си купува SUV, а само разлайва кучетата. Дано да греша и ако наистина си е купил Аутландър, най-чистосърдечно му пожелавам много безаварийни километри.

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Scott » 30 Авг 2007 15:07

jim_beam написа:учудва ме този ауди-двигател,помпа-дюза,които вече не се предлага нито при vw нито при ауди ( новите модели ),много шумен и има много скъпа поддръжка(помпа на всяка дюза).
и още нещо,ако е така ауди дава само 1 до 2 години гаранция на новите си коли.как тогава при mitsubishi щe дадат 3 за техен двигател.
Този двигател се слага в момента на доста автомобили от VAG, а също се вгражда като ОЕМ на Dodge Caliber, Jeep Compass, Mitsubishi Outlander, New Lancer и Grandis. Относно гаранцията - третата година обикновено са дава от вносителя за съответната страна, VAG са с три години гаранция почти навсякъде по света (освен у вас).

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jim_beam » 30 Авг 2007 15:11

Scott написа:..VAG са с три години гаранция почти навсякъде по света (освен у вас)...
тук нещо не си наясно,не говоря за бг а за западна европа.няма такава страна,в която vw/audi да е с 3 год. пълна гаранция! wink.gif

видях за помпа-дюза мотора,наистина все още го предлагат.

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Scott » 30 Авг 2007 15:42

jim_beam написа:тук нещо не си наясно,не говоря за бг а за западна европа.няма такава страна,в която vw/audi да е с 3 год. пълна гаранция!.
Не знам какво разбираш под 'три години пълна', но във Великобритания например (страна от Западна Европа) гаранцията е две години неограничен пробег, и третата година до 60к мили. При положение, че Митсубиши дават три години 60к мили, мисля че това доста добре се връзва, нали.
http://www.audi.co.uk/audi/uk/en2/owner ... ranty.html

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jim_beam » 30 Авг 2007 16:04

не искам да споря с теб за гаранцията,значи 2 г. пълна гаранция,останалото е с много условия,написани с дребен шрифт.има някои различия за отделните страни и региони.
http://www.audi.de/etc/medialib/cms4imp ... 1.File.pdf това е за германия,на немски език.за 3 г. гаранция не се споменава,виж параграф 1.за австрия и швейцaрия е същото.
позната картина при европейските производители.за разлика всички японски марки,както и някои корейски дават 3 г. или 100.000км,което настъпи по-рано,при хюндай santa fe 3г. без огр. на км.
допълнителна гаранция се предлага и от много други марки вкл. японски,до 5 г. на базата на специална застраховка,която може да се сключи допълнително.има и огр. на макс. пробег.тази гаранция не е равносилна на тази на производителя,т.е. не е пълна и вкл. само определени агрегати.

ps: ще дам прост пример: на един приятел му изгоря 1 ксенонов фар(управл.устройство) на 2,5 год. вектра с около 60.000км,която има подобна гаранция,описана от теб.отказаха му да поемат разходите,понеже това не се покривало.същите случаи при мазда6 се подменят гаранционно до 3г. или 100.000км.
Последно промяна от jim_beam на 30 Авг 2007 16:25, променено общо 1 път.

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Scott » 30 Авг 2007 16:20

jim_beam написа:не искам да споря с теб за гаранцията,значи 2 г. пълна гаранция,останалото е с много условия,написани с дребен шрифт.позната картина при европейските производители.за разлика всички японски марки,както и някои корейски дават 3 г. или 100.000км,което настъпи по-рано,при хюндай santa fe 3г. без огр. на км.
Аз не виждам също причина за спор, дадох ти линк, всичко е написано в прав текст.
Не знам как в е Германия, но тук(UK) 3 години гаранция/100к км е отдавна стандарт. По-добрите компании дават 3 год/ неограничен пробег, а Хюндай дава 5г/неорг. пробег. Киа Сийд например е със 7 год/ 100к км.

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 30 Авг 2007 17:34

Scott написа:...По-добрите компании дават 3 год/ неограничен пробег, а Хюндай дава 5г/неорг. пробег. Киа Сийд например е със 7 год/ 100к км.
Ами ти искара КИА най-добрата компания по тази логика....Истината е, че 7 години гаранция гарантира единствено на фирмата вносител редовни твои вноски по профилактика на колата. Според теб защо тойота не дават такава гаранция?! сигурно щото технологично са изостанали от КИА......

El Camino

Мнение от El Camino » 30 Авг 2007 18:29

diver написа:
Scott написа:...По-добрите компании дават 3 год/ неограничен пробег, а Хюндай дава 5г/неорг. пробег. Киа Сийд например е със 7 год/ 100к км.
Ами ти искара КИА най-добрата компания по тази логика....Истината е, че 7 години гаранция гарантира единствено на фирмата вносител редовни твои вноски по профилактика на колата. Според теб защо тойота не дават такава гаранция?! сигурно щото технологично са изостанали от КИА......
Не смятам, че това е изказал и това е искал да каже.

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Scott » 30 Авг 2007 18:31

diver написа:Ами ти искара КИА най-добрата компания по тази логика....Истината е, че 7 години гаранция гарантира единствено на фирмата вносител редовни твои вноски по профилактика на колата. Според теб защо тойота не дават такава гаранция?! сигурно щото технологично са изостанали от КИА......
Не си спомням да съм определял поименно коя компания е добра, коя не. Както сам си забелязал гаранциите са по-скоро политика на привличане на клиенти. Но от друга страна, и без това ги плащаш тези 'профилактични вноски' на някого, нали?

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 30 Авг 2007 20:28

El Camino написа:
diver написа:
Scott написа:...По-добрите компании дават 3 год/ неограничен пробег, а Хюндай дава 5г/неорг. пробег. Киа Сийд например е със 7 год/ 100к км.
Ами ти искара КИА най-добрата компания по тази логика....Истината е, че 7 години гаранция гарантира единствено на фирмата вносител редовни твои вноски по профилактика на колата. Според теб защо тойота не дават такава гаранция?! сигурно щото технологично са изостанали от КИА......
Не смятам, че това е изказал и това е искал да каже.
надявам се да е така, но аргумента еди кой си дава 7 години си виси отсякъде.

diver
Мнения: 3528
Регистриран на: 18 Авг 2007 10:35
Местоположение: София

Мнение от diver » 30 Авг 2007 20:30

Scott написа:
diver написа:Ами ти искара КИА най-добрата компания по тази логика....Истината е, че 7 години гаранция гарантира единствено на фирмата вносител редовни твои вноски по профилактика на колата. Според теб защо тойота не дават такава гаранция?! сигурно щото технологично са изостанали от КИА......
Не си спомням да съм определял поименно коя компания е добра, коя не. Както сам си забелязал гаранциите са по-скоро политика на привличане на клиенти. Но от друга страна, и без това ги плащаш тези 'профилактични вноски' на някого, нали?
Ахам. Само дет в КИА примерно смяна на масла ремъци и филтри е 400 кинта а в кварталната масларна 200. Инак разлика никаква....

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Scott » 30 Авг 2007 20:56

diver написа:Ахам. Само дет в КИА примерно смяна на масла ремъци и филтри е 400 кинта а в кварталната масларна 200. Инак разлика никаква....
За разликата във фирмените и кварталните сервизи няма да коментирам.
Повечето нови коли се купуват или на лизинг или като фирмени, така че просто нямаш избор къде ще ги сервизираш.

Аватар
jim_beam
Мнения: 2479
Регистриран на: 25 Юли 2007 23:01
Местоположение: Австрия
Автомобил: Honda HR-V RU
Благодарил/а: 9 пъти
Получена  благодарност: 5 пъти
Обратна връзка:

Мнение от jim_beam » 30 Авг 2007 23:28

моята не е нито фирмена нито на лизинг,но въпреки това ако искам да ми важи гаранцията трябва да ида на сервиз при тойота според сервизния план.това което не съм длъжен е да се набутвам с тяхното скъпо масло.нося си мое,като внимавам да покрива минималните изисквания от тойота за моя двигател. wink.gif

Scott
Мнения: 2710
Регистриран на: 25 Ное 2004 18:44
Местоположение: Bristol, UK
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Scott » 31 Авг 2007 00:10

jim_beam написа:моята не е нито фирмена нито на лизинг,но въпреки това ако искам да ми важи гаранцията трябва да ида на сервиз при тойота според сервизния план.това което не съм длъжен е да се набутвам с тяхното скъпо масло.нося си мое,като внимавам да покрива минималните изисквания от тойота за моя двигател.
Учудва ме, че в Германия това може да стане.
Това да го видя тук, няма да повярвам. ohmy.gif Нито един фирмен сервиз няма да се съгласи да сложи консумативи, които не излизат от техния склад - просто е в разрез с политиката им. Но не цената на маслото надува крайната сметка, а труда.

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Ahrefs [Bot] и 3 госта