Безжично зареждане на телефон в автомобила

Аватар
memorex
Мнения: 813
Регистриран на: 17 Фев 2021 21:29
Местоположение: Varna
Автомобил: avatar
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 21 пъти

Безжично зареждане на телефон в автомобила

Мнение от memorex » 15 Юни 2023 17:49

Здравейте колеги,
Бихте ли споделили опит , както "+" така и "-" за тази опция в автомобила.
Благодаря.
ПП.


Предимства:

Удобство: Безжичните автомобилни зарядни елиминират нуждата от кабели и кабели, което улеснява зареждането на телефона ви по време на шофиране.
Безопасност: С безжично зарядно за кола можете да държите ръцете си свободни и очите си на пътя, намалявайки риска от злополуки, причинени от разсеяно шофиране.
Гъвкавост: Безжичните автомобилни зарядни могат да работят с широк спектър от устройства, стига да са съвместими с технологията за безжично зареждане Qi.
Издръжливост: Тъй като няма кабели или кабели за износване, безжичното зарядно устройство може да бъде по-издръжливо от традиционните зареждащи кабели.
Недостатъци:

По-бавно зареждане: Безжичните автомобилни зарядни могат да зареждат телефона ви по-бавно от традиционното зарядно устройство, тъй като обикновено доставят по-малко енергия на вашето устройство.
Съвместимост: Не всички устройства са съвместими с безжично зареждане и дори ако вашето устройство е съвместимо, то може да не работи с всички безжични автомобилни зарядни устройства.
Топлина: Безжичното зареждане може да генерира повече топлина от традиционното зареждане на кабела, което може да доведе до прегряване на телефона ви и да намали живота на батерията във времето.
Цена: Безжичните зарядни за автомобили могат да бъдат по-скъпи от традиционните зарядни кабели и може да се наложи да закупите специален монтаж или адаптер, за да ги използвате в колата си.
Като цяло безжичните автомобилни зарядни предлагат няколко предимства за удобно зареждане без ръце по време на шофиране, но те може да не са подходящи за всички потребители, особено за тези, които дават приоритет на бързата скорост на зареждане пред удобството.
"Великите умове обсъждат идеи, средните умове обсъждат събития, малките умове обсъждат хората."
"И желязната логика е безсилна, ако отсреща е чугунена глава."

tora
Мнения: 1011
Регистриран на: 22 Яну 2016 11:37
Местоположение: Ст. Загора
Благодарил/а: 3 пъти
Получена  благодарност: 8 пъти

Безжично зареждане на телефон в автомобила

Мнение от tora » 16 Юни 2023 06:17

memorex написа: 15 Юни 2023 17:49 елиминират нуждата от кабели
Toва зарядно не е ли с кабел? :D

Аватар
memorex
Мнения: 813
Регистриран на: 17 Фев 2021 21:29
Местоположение: Varna
Автомобил: avatar
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 21 пъти

Безжично зареждане на телефон в автомобила

Мнение от memorex » 16 Юни 2023 07:31

2023-Toyota-Corolla-Cross-Hybrid-Wireless-Charger.jpg
"Великите умове обсъждат идеи, средните умове обсъждат събития, малките умове обсъждат хората."
"И желязната логика е безсилна, ако отсреща е чугунена глава."

Аватар
peterhr
Мнения: 584
Регистриран на: 31 Яну 2007 12:24
Местоположение: София
Получена  благодарност: 4 пъти
Обратна връзка:

Безжично зареждане на телефон в автомобила

Мнение от peterhr » 16 Юни 2023 09:16

С кабел са само афтърмаркет решенията. Примерно стойка за телефон с вградено безжично зарядно. До стойката има кабел.
Аз съм много "ЗА" безжичното зареждане. На предишен телефон бях си купил външен елемент за телефона, който се включва в микро USB буксата. Така телефона имаше САМО безжично зареждане. Но тогава зареждането беше с 5W, не със сегашните големи мощности.

За мен проблема е цената на телефон с безжично зареждане. Не знам колко струва най-евтиния, но ако е модел от последните 12 месеца, то тогава цената започва от 1500-1800лв.

Брат ми си монтира безжично зареждане на нощното шкафче. От гледна точка на бързина на зареждане, когато се зарежда през нощта, няма никакво значение дали ще се зареди за 15 минути или за 3 часа.
Може би за колата е по-важно да може по-бързо, но телефоните имат и USB за "по-бързо" зареждане, ако не искам да чакам.
Corolla E17, 2016г, 1.6 CVT

Аватар
ico1
Мнения: 287
Регистриран на: 22 Окт 2014 18:09
Местоположение: Асеновград
Автомобил: LEXUS RX 450hl
Благодарил/а: 20 пъти
Получена  благодарност: 23 пъти

Безжично зареждане на телефон в автомобила

Мнение от ico1 » 16 Юни 2023 18:54

От две години на равката съм с такова.Закупено от алито става супер на мястото до скоростите кабела се включва отзад в запалката а за нея има букса която я разклонява.Всичко е скрито нищо не се вижда работи супер 15 вата.Телефона е свързан през блутут с мултимедията и е винаги зареден.Беше около 130 лева по спомен може би това е недостатък :D .
LEXUS RX450hl

Krachunov
Мнения: 920
Регистриран на: 17 Авг 2020 08:26
Местоположение: София
Автомобил: Тойота корола
Благодарил/а: 26 пъти
Получена  благодарност: 25 пъти

Безжично зареждане на телефон в автомобила

Мнение от Krachunov » 19 Юни 2023 08:58

Вкъщи ползвах едно подарено, но явно е слабо и в допълнение с кейса на телефона, зареждането беше толкова зле, че докато се зареждаше - падаше батерията. Тези зарядни трябва да ги позиционираш правилно а в колата при завои и друсане ми се вижда мисия невъзможна.

Аватар
memorex
Мнения: 813
Регистриран на: 17 Фев 2021 21:29
Местоположение: Varna
Автомобил: avatar
Благодарил/а: 15 пъти
Получена  благодарност: 21 пъти

Безжично зареждане на телефон в автомобила

Мнение от memorex » 19 Юни 2023 09:13

И аз имам подобни впечатления .В колата трябва да се сваля каръфчето а така се размества по-лесно.Също да няма метални предмети ,флашки ,карти и т.н. когато е включено зарядното
Като че ли и батерията на телефона взе да се държи неадекватно
"Великите умове обсъждат идеи, средните умове обсъждат събития, малките умове обсъждат хората."
"И желязната логика е безсилна, ако отсреща е чугунена глава."

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 64 госта