Авенсис Т22 проблем с горивна помпа

akotower
Мнения: 20
Регистриран на: 14 Ное 2021 22:03
Местоположение: Гоце Делчев
Автомобил: Тойота Авенсис 2002

Авенсис Т22 проблем с горивна помпа

Мнение от akotower » 14 Яну 2024 18:06

mapamop, само питах . Тъй като бях прочел ,че някои хора така са правили . Вече купих грешни клапани и не по моя вина , втори път не искам да се набутвам и затова се допитвам за всичко . А и не съм механик , нито с електроники се занимавам и не разбирам всичко . Така че реторичните ти въпроси не са подходящи в момента . Но иначе благодаря за мнението , което остави!

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 23 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Авенсис Т22 проблем с горивна помпа

Мнение от veso_hds » 14 Яну 2024 18:09

mapamop ме е изпреварил и ти е дал ясен отговар.Някои ги свалят и ги чистят, но ефектът е краткотраен.Най-добрият вариант е смяната им.Ще дадеш малко пари, но си решаваш проблем с тия клапани за години напред.Тия "грешни клапани" от къде си ги взел, не можеш ли да ги върнеш.Да не са китайски от алито.Ако си студент в София, свържи се с мехаННика, като му пишеш ЛС.
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Аватар
mapamop
Мнения: 4082
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 91 пъти
Получена  благодарност: 294 пъти

Авенсис Т22 проблем с горивна помпа

Мнение от mapamop » 14 Яну 2024 18:55

akotower,
"Така че реторичните ти въпроси не са подходящи в момента":

Реторичен е, защото се предполага че си завършил поне осми клас, където се учи в час по физика за силите на триене, износване на материалите и т.н. Предвид че шофьорска книжка се изисква поне средно образуване, си е живо подценяване да предположа че не знаеш отговора.
Та затова е реторичен - всички знаят отговора и няма смисъл да се задава въпроса, камо ли пък да му се отговаря.

Части за Тойота се купуват по каталожни номера, спрямо номер на рама. Не е задължително да са оригинални, но е задължително да са съвместими с каталожния номер на частта вложена в твоят автомобил. Ако е така няма причина да не е съвместима.
Примерно от това лято си имам ТРВ клапан за климатика Тойота Авенсис Т25 1.8, но номерата на Тойота за моят VIN и съвместимите номера според Денсо не се покриват. Резултатът е че единия отвор при мен е 12мм а на тоя клапан е къде 20мм. И си имам преспапие за 60 лева, и тотална липса на доверие във компетентноста на персонала в Русе на голям вносител на афтърмаркет части.
Потърси примерно с търсачката на форума за "Геомоторс", прати му един номер на рама на човека и ще ти даде варианти. И те ще са работещи. Смяната мисля да може и сам да си я направиш. За смяната не съм сигурен колко е сложно, но на D4D 126, D4D 150 коня е лесна. Мисля и на 116 когато помпата е с един клапан, май и когато е с два.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Аватар
veso_hds
Мнения: 1429
Регистриран на: 13 Май 2012 12:06
Местоположение: Бургас
Благодарил/а: 23 пъти
Получена  благодарност: 26 пъти

Авенсис Т22 проблем с горивна помпа

Мнение от veso_hds » 14 Яну 2024 19:15

Тараторе, объркал си ме.Посоченият цитат е от младия колега-студент, а не от мен. :)
Тойота РАВ 4 D4D-2002г.

Аватар
mapamop
Мнения: 4082
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 91 пъти
Получена  благодарност: 294 пъти

Авенсис Т22 проблем с горивна помпа

Мнение от mapamop » 14 Яну 2024 19:28

veso_hds, форума те е нарочил че си ти, съгласно "Законът на великият Рандъм" (Law of mighty Random).
Утре ще е друга жертвата на бъга. Ще оправя цитата.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

akotower
Мнения: 20
Регистриран на: 14 Ное 2021 22:03
Местоположение: Гоце Делчев
Автомобил: Тойота Авенсис 2002

Авенсис Т22 проблем с горивна помпа

Мнение от akotower » 14 Яну 2024 23:03

mapamop, физиката със сигурност ми беше един от слабите предмети , ама поне Българския знам със сигурност ,че ми е по-добър от твоя . Тук става въпрос вече за живо надценяване.

Аватар
mapamop
Мнения: 4082
Регистриран на: 28 Юли 2019 12:49
Местоположение: Русе
Автомобил: Avensis Wagon T25,1ZZFE,2005
Благодарил/а: 91 пъти
Получена  благодарност: 294 пъти

Авенсис Т22 проблем с горивна помпа

Мнение от mapamop » 15 Яну 2024 00:04

akotower,
Благодаря. Пробвай тогава да намериш с добрият си български език, в учебника по физика, защо се износват клапаните и дюзите, за да разбереш защо е безсмислено да харчиш пари за добавки.

Опитах се да те предпазя от грешките които аз съм направил, а ти се заяждаш. Плувай по магазините и купувай на килограм: клапани за помпата, дюзи, датчици за налягане на горивото, клапани за излишното гориво, датчици за температурата на горивото, успокоителни клапани за налягането на горивото, датчици за налягането на турбото и още куп друга периферна електроника на мотора.
Имаш минимум по 3 варианта да си купиш от всяка една част, и може и да не успееш да намериш работещия за твоята кола. И това е за оригинални части на Тойота. Ако намесим и афтърмаркет марките, вариантите се увеличават експоненциално със броя на марките.
Аз поне се старая да си анализирам предишните грешки, мислейки на неправилен български език, и се старая да не ги повтарям....
Успех с ремонта на двигателя. Моят работи задоволително, независимо че съм намерил за какво да се заям и с него.
Opel Astra F Estate (1993) -> Toyota Avensis T25 (2005), E: 1ZZFE, F: ZZT251

Аватар
FearSoft
Мнения: 380
Регистриран на: 20 Май 2022 09:51
Местоположение: Пловдив
Автомобил: Corolla Hybrid 1.8. Tук е!
Благодарил/а: 39 пъти
Получена  благодарност: 54 пъти

Авенсис Т22 проблем с горивна помпа

Мнение от FearSoft » 15 Яну 2024 08:15

► Виж съдържание
Toyota Corolla 1.8L (HEV Special), Ex+, MC23

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 59 госта