hora pomagaite

duco
Мнения: 138
Регистриран на: 04 Ное 2004 15:35

hora pomagaite

Мнение от duco » 20 Апр 2005 20:12

Kogato zeh corolkata duhna garniturata na vtoriq den . Zna4i proverih glavata ne be6e mnogo kriva zeha q 0,13 tova e po4ti ni6to .Slojih novata garnitura kato q stegnah na 3 puti posledniq put na 6,5 kg
Do tuk si4ko dobre oba4e kolata produljava da hvurlq vodata puk temperaturata si stoi na sredata .Proverqvah si4ko smenih termostata vodnata pompa i se su6toto .
Vsi4ki maistori tuk mi kazvat 4e 6 kg e mnogo malko za stqgane na glavata( taka li e)
Ko da pravq da smukvam li pak glavata (puk ne vqrvam da e cepnala glavata 6toto ne sum q pregrqval qko prosto predniq sobstvenik q be6e sglobil s starata garnitura puk i be6e prail remont malko predi da q zema i naistina dvigatela si raboti super klapanite si bqha pasnati si4ko kakto trqva )
DA PROBVAM LI DA PRITEGNA GLAVATA ILI DA Q SMUKVAM NAPRAVO???
wacko.gif predvaritelno vi blagodarq

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 20 Апр 2005 20:31

Според мен нова гарнитура ама преди това да се разбере защо става този проблем - да не хвърлиш и нея !

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 20 Апр 2005 21:21

6.5kg na men nisto ne mi govori. ako si spomniam dobre povecheto se zatiagat do 36ft/lb(ili nesto takova) i sled tova seki bolt se zavarta oste 90 gradusa.
s kakav dvigatel si za da proveria tochnite cifri?
ako garniturata izpuska pak, hubavo e da ia smenish, no predi tova triabva da se obedish che e ot neia. sasto sega glavata uj e izpravena, a bloka kak e?
->

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Re: hora pomagaite

Мнение от punkara » 21 Апр 2005 02:35

duco написа:Kogato zeh corolkata duhna garniturata na vtoriq den . Zna4i proverih glavata ne be6e mnogo kriva zeha q 0,13 tova e po4ti ni6to .Slojih novata garnitura kato q stegnah na 3 puti posledniq put na 6,5 kg
Do tuk si4ko dobre oba4e kolata produljava da hvurlq vodata puk temperaturata si stoi na sredata .Proverqvah si4ko smenih termostata vodnata pompa i se su6toto .
Vsi4ki maistori tuk mi kazvat 4e 6 kg e mnogo malko za stqgane na glavata( taka li e)
Ko da pravq da smukvam li pak glavata (puk ne vqrvam da e cepnala glavata 6toto ne sum q pregrqval qko prosto predniq sobstvenik q be6e sglobil s starata garnitura puk i be6e prail remont malko predi da q zema i naistina dvigatela si raboti super klapanite si bqha pasnati si4ko kakto trqva )
DA PROBVAM LI DA PRITEGNA GLAVATA ILI DA Q SMUKVAM NAPRAVO???
wacko.gif predvaritelno vi blagodarq
kakva garnitura si slosil? markata pomish li ya? shtot e pulno i s bokluci na pazara!
glavata ne se zatyaga taka,: purvo zatyagash boltovete na 22ft-lb (ili 29N-m) posle vseki edin oshte 90 gradusa, i posle pak vseki edin s oshte 90 gradusa!
sushto taka gi zatyagai posledovatelno kakto na kartinkata otdolu... smile.gif...
Прикачени файлове
boltove 4AGE.GIF
boltove 4AGE.GIF (13.98 KiB) Преглеждано 6108 пъти
Последно промяна от punkara на 21 Апр 2005 09:59, променено общо 1 път.

ugabuga
Мнения: 2833
Регистриран на: 23 Фев 2005 07:06
Местоположение: New Brunswick, NJ
Обратна връзка:

Мнение от ugabuga » 21 Апр 2005 04:51

punki napishi gi s bukvi be

na tercela/starlet sa mai taka:

[ back ]

7 5 1 3 8
9 4 2 6 10

[ front ]

Napravi mu na choveka takava kartinka i za 4age-to

b_d

Re: hora pomagaite

Мнение от b_d » 21 Апр 2005 08:38

punkara написа:
duco написа:DA E*A, ne mi dava da uploadna kartinkata.... a iztrih suma ti stari snimki... Bad Dog POMOOOOSHT! sad.gif :help:
Znachi na teb sam ti mahnal specialno limita - probvay pak:))

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Re: hora pomagaite

Мнение от punkara » 21 Апр 2005 09:50

bad_dog написа:
punkara написа:
duco написа:DA E*A, ne mi dava da uploadna kartinkata.... a iztrih suma ti stari snimki... Bad Dog POMOOOOSHT! sad.gif :help:
Znachi na teb sam ti mahnal specialno limita - probvay pak:))
yeeeees, mersi, MNOGO! happy.gif

Аватар
PAKETA_1
Мнения: 642
Регистриран на: 21 Фев 2005 09:54

Мнение от PAKETA_1 » 21 Апр 2005 10:07

wacko.gif нали Пънки е модератор а пък как тогава БадДог коли и беси wacko.gif...в крайна сметка на кого да се подмазваме??? biggrin.gif

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 21 Апр 2005 10:11

PAKETA_1 написа:wacko.gif нали Пънки е модератор а пък как тогава БадДог коли и беси wacko.gif...в крайна сметка на кого да се подмазваме??? biggrin.gif
az sum moderator toest CENZURA-TA! a Bad Dog a administratora, toest po tehnicheskata chast!
kato znam i men i bad dog, mislya che izobshto nyama smisul da se podmazvash ne nikoi ohmy.gif ... tongue.gif :whistle:

ALTEZZA
Мнения: 3672
Регистриран на: 10 Сеп 2004 20:19
Местоположение: Chicago

Мнение от ALTEZZA » 21 Апр 2005 11:14

PAKETA_1, podmazvai se na Lorda, toi ne e nito moderator nito administrator, no pak darji kluch ot palatkata :whistle: , pak ako ne poddava ste hodim v tiah da go hakvame wink.gif
->

duco
Мнения: 138
Регистриран на: 04 Ное 2004 15:35

Мнение от duco » 21 Апр 2005 22:26

blagodarq za pomo6ta no jamie mi pokaza http://www.hachilife.com/ taka 4e mi sa struva 4e s tehni4eskata 4ast nqma da imam problemi .
Dneqs smuknah garniturata ne pi6e nikva marka nito kude e pravena i drugo mi napravi vpe4atlenie 4e na ednata magistrala namira se to4no do 6aibata na smukatelniq val na garniturata izob6to nqma dupka taka li trqva da e .A drugite dupki na garniturata sa nogo malki v sravnenie s dupkite na bloka (nqkude 2-3mm) tova su6to mi se struva 4e netrqva da e taka .
utr 6a poru4am druga garnitura ot drugo mqsto no trqva li pak da 4elosvam glavata su6to nqma i rengen da proverq dali ne e puknata glavata ko 6a ma posuvetvate. smile.gif

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 22 Апр 2005 04:16

duco написа:blagodarq za pomo6ta no jamie mi pokaza http://www.hachilife.com/ taka 4e mi sa struva 4e s tehni4eskata 4ast nqma da imam problemi .
Dneqs smuknah garniturata ne pi6e nikva marka nito kude e pravena i drugo mi napravi vpe4atlenie 4e na ednata magistrala namira se to4no do 6aibata na smukatelniq val na garniturata izob6to nqma dupka taka li trqva da e .A drugite dupki na garniturata sa nogo malki v sravnenie s dupkite na bloka (nqkude 2-3mm) tova su6to mi se struva 4e netrqva da e taka .
utr 6a poru4am druga garnitura ot drugo mqsto no trqva li pak da 4elosvam glavata su6to nqma i rengen da proverq dali ne e puknata glavata ko 6a ma posuvetvate. smile.gif
ima nyakolko raznovidnosti na garniturite... mnogo ot tyah sa s po-malki dupki, s cel da zadurzat masloto poveche v glavata...
spored men, vzemi takava deto nai-tochno pasva na tvoyat blok-glava!
ako si razvil boltovete na glavata kakto tryabva, edva li si izkrivil glavata, traka che davai, bez da ya pilish, shtot kato ya pilnesh oshte vednuz, i moje da se nalozi posle i druga glava da tursish!
vzemi po-skupa garnitura, viz dali ima na Payen, ili neshto na koeto da ima i Federal Mogul, ili da e Made in Japan! drugite sa sumnitelni! smile.gif

b_d

Мнение от b_d » 22 Апр 2005 08:26

punkara написа:
duco написа:blagodarq za pomo6ta no jamie mi pokaza http://www.hachilife.com/ taka 4e mi sa struva 4e s tehni4eskata 4ast nqma da imam problemi .
Dneqs smuknah garniturata ne pi6e nikva marka nito kude e pravena i drugo mi napravi vpe4atlenie 4e na ednata magistrala namira se to4no do 6aibata na smukatelniq val na garniturata izob6to nqma dupka taka li trqva da e .A drugite dupki na garniturata sa nogo malki v sravnenie s dupkite na bloka (nqkude 2-3mm) tova su6to mi se struva 4e netrqva da e taka .
utr 6a poru4am druga garnitura ot drugo mqsto no trqva li pak da 4elosvam glavata su6to nqma i rengen da proverq dali ne e puknata glavata ko 6a ma posuvetvate. smile.gif
ima nyakolko raznovidnosti na garniturite... mnogo ot tyah sa s po-malki dupki, s cel da zadurzat masloto poveche v glavata...
spored men, vzemi takava deto nai-tochno pasva na tvoyat blok-glava!
ako si razvil boltovete na glavata kakto tryabva, edva li si izkrivil glavata, traka che davai, bez da ya pilish, shtot kato ya pilnesh oshte vednuz, i moje da se nalozi posle i druga glava da tursish!
vzemi po-skupa garnitura, viz dali ima na Payen, ili neshto na koeto da ima i Federal Mogul, ili da e Made in Japan! drugite sa sumnitelni! smile.gif
Az bih si vzel originalna TOYOTA ot TM Auto - 78lv.

duco
Мнения: 138
Регистриран на: 04 Ное 2004 15:35

Мнение от duco » 23 Апр 2005 19:22

Zna4i merih bloka kriv e 0,05-0,06mm t6aka4e 6a smukvam si4ko.Glavata su6to e kriva oba4e 6laifista kaza 4e tova bilo ot predniq 6laif i 6a q izgladqt i neq suvsem malko 0,02-0,03mm.Poru4ah si garnitura RIKEN jamie me posuvetva .taka 4e pone razbrah kude e problema .Sega 6a vidq i dulni6teto kak e (to mai po dobre stana taka)
4udih se ko 6a stane ako sloja ECU -to ot celicata s po golemite duzi (jamie kaza 4e na korolota bili nisko omovi i ne mojelo napravo da si sloja injectorite ot celicata.
blagodarnosti za pomo6ta smile.gif

Аватар
punkara
Мнения: 1505
Регистриран на: 12 Сеп 2004 13:23
Местоположение: KP60/MA61

Мнение от punkara » 23 Апр 2005 19:40

duco написа:Zna4i merih bloka kriv e 0,05-0,06mm t6aka4e 6a smukvam si4ko.Glavata su6to e kriva oba4e 6laifista kaza 4e tova bilo ot predniq 6laif i 6a q izgladqt i neq suvsem malko 0,02-0,03mm.Poru4ah si garnitura RIKEN jamie me posuvetva .taka 4e pone razbrah kude e problema .Sega 6a vidq i dulni6teto kak e (to mai po dobre stana taka)
4udih se ko 6a stane ako sloja ECU -to ot celicata s po golemite duzi (jamie kaza 4e na korolota bili nisko omovi i ne mojelo napravo da si sloja injectorite ot celicata.
blagodarnosti za pomo6ta smile.gif
NEMOZESH da slozish ecu-to ot celicata! samo zashtot i buksite sa im razlichni!
wink.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 60 госта