EMS ?????

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 03 Май 2008 04:23

Аве тоя , като е изкарал 600 коня на 1,4 моята за 240 на 0,3-0,4 ли надува веееееееее . Тия от TOYOTA са за разстрел biggrin.gif .

Почвам нещо да се навивам за тоя AEМ въпреки , че дето вика един френд " тука енергията я няма ........." biggrin.gif

ПС:
Тоз пък има ядове с ниските

http://forum.aempower.com/forum/index.p ... 178.0.html

Нещо май се шашка пущината от кофти замасяване . На това ми прилича страшно много .

ПС :
Видях , че поддържа MAP !

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 03 Май 2008 11:41

Bass_Man написа:Аве тоя , като е изкарал 600 коня на 1,4 моята за 240 на 0,3-0,4 ли надува веееееееее . Тия от TOYOTA са за разстрел biggrin.gif .

Почвам нещо да се навивам за тоя AEМ въпреки , че дето вика един френд " тука енергията я няма ........." biggrin.gif

ПС:
Тоз пък има ядове с ниските

http://forum.aempower.com/forum/index.p ... 178.0.html

Нещо май се шашка пущината от кофти замасяване . На това ми прилича страшно много .

ПС :
Видях , че поддържа MAP !
gt40 на 1.4 тече е колкото две CT26 на тва налягане wink.gif

Пак да кажа ,че DrJonez е инжинер има цело хале със тонове осцилоскопи и работи и пак 5+ игнаитра. Замасяванията са му перфектни гаранция.

Други невервуши са стигали до покупка на чистак бърсак нови жици от Тойота (МК4 почти винаги го правят това между другото) - но резултата пак е бил ташак и супер гадни прекъсвания.

АЕМ не знам дали има опция да работи изобщо със дебитомер ,подбираш си MAP със везна между резолюция и очаквани нива на надув - и си във музиката wink.gif
Изображение

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 03 Май 2008 19:08

Е уш има вход за KV пък не знам дали го ползва за нещо .
Аз нямам цяло хале с осцилоскопи ама имам един два laugh.gif .

А това универсалното няма вход за KV .
Може би универсалното да е по-добър избор в този случай .
Обаче то не поддържа KV въпреки , че за какво ми е MAF .
Или пък мога да си сложа някакъв обикновен само по-голям .

Аз само не разбрах защо трябва да се ползват игнитерите на TOYOTA нали уш АЕМ имат вградени или се бъркам с някоя друго ECU ?
(Освен , че оборотомера не работи )

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 04 Май 2008 06:31

Еми да PNP-то няма игнитери.
А универсалното има дори има и някой други шукарийки така , че проблем не би трябвало да има :
10 independent peak & hold injector drivers
Direct drive ignition feature eliminates need for igniter or ignition module
On-board wideband UEGO controller

Някой да знае къде има инфо да прочета за начина по който бачкат тези игнитери и какъв им е случая ? Имам на предвид не как се сформира искрата , а начините по , които ECU-то говори ( интерфейса така да се каже ) на външните игнитери .

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 04 Май 2008 07:08

Малко на изуст ,но да имаш на предид че със универсала може да се окаже ,че за BaseMaps you will on your own - което ша е кофти...
Изображение

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 04 Май 2008 08:04

Ами уж казват , че могли да се копират от PnP-тата .
Ама уж де biggrin.gif .

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 04 Май 2008 19:09

А някой пробвал ли е до сега на 7M да сложи ECU от 2JZ и да си ползва игнитер и бобинки от 2JZ ?

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 12 Май 2008 00:07

Питах ги AEM в тяхния форум дали може да се пусне AEM PnP за MK3 с друг игнитер обаче пълно мълчание . Май остава варианта за PnP за 2jz с игнитер и бобинки за 2jz . Или универсален EMS с AEM бобинки .
Лорде много ли е скъпа инсталацията , игнитера и бобинките за 2jz имаш ли представа ? Или ако не цялата иснталация само буксата , която се включва в ECU -то ако може да се намери нова или втора ръка ?

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 12 Май 2008 00:24

Bass_Man написа:Питах ги AEM в тяхния форум дали може да се пусне AEM PnP за MK3 с друг игнитер обаче пълно мълчание . Май остава варианта за PnP за 2jz с игнитер и бобинки за 2jz . Или универсален EMS с AEM бобинки .
Лорде много ли е скъпа инсталацията , игнитера и бобинките за 2jz имаш ли представа ? Или ако не цялата иснталация само буксата , която се включва в ECU -то ако може да се намери нова или втора ръка ?
Buksa sha moze veroiatno nova ot Dr Tweak. Do kolkoto znam e systata kato na razni MitsuBullShiti (galant li kakvo beha tam).

Viz za zici sha e slozno ,ne sym chuval nekoi da e podkarval AEM ot 2JZ na 7m - kak sha stane kato ti imas samo CPS sensor ,koito nema nisto opsto sys 2-ta CPS sensora na 2JZ i oste po-malko sys Crank sensora?
Изображение

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 12 Май 2008 00:59

LordDigital написа:
Buksa sha moze veroiatno nova ot Dr Tweak. Do kolkoto znam e systata kato na razni MitsuBullShiti (galant li kakvo beha tam).

Viz za zici sha e slozno ,ne sym chuval nekoi da e podkarval AEM ot 2JZ na 7m - kak sha stane kato ti imas samo CPS sensor ,koito nema nisto opsto sys 2-ta CPS sensora na 2JZ i oste po-malko sys Crank sensora?
Ми би трябвало да стане със софтуера за 7М . Реално ECU -тата са едни и същи само дето имат различни изводи изкарани по начало . Така ,че не би трябвало да има грижи .

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 12 Май 2008 01:06

мк4

Crank Pickup Type: Mag

Crank Teeth/Cycle: 24

Cam Pickup Type: Mag

Cam Teeth/Cycle: 1

мк3
Crank Pickup Type: Mag

Crank Teeth/Cycle: 24

Cam Pickup Type: Mag

Cam Teeth/Cycle: 1

Ето това са сигналите , които ползават AEM PnP EMS -ите за двата модела . Аз лично не виждам никакъв проблем специално при тях . Има някой разлики при свързването на инжекторите и тн обаче игнитера ти излиза на логическо ниво Ignition driver type: 0-2.5V Logic х6 броя . Което ми позвалява да си свързвам каквито си искам игнитери . А пък и може да си ползвам сток на 2jz ако не са много скъпи разбира се .
ПС:
Явно АЕМ полават само единия CPS и явно и при двата модела са магнитни .
Последно промяна от Bass_Man на 12 Май 2008 04:35, променено общо 1 път.

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 12 Май 2008 04:29

CPS-a na 7M ,izglezda che moze da backa kato combo koeto da prilica na twin CAM i single Crank Sensor (kakto e na JZ motorite).

Celata vrytka obache mi sa struva avantura principno ,osven ako nekoi ne q e pravil moq syvet e ne se zahvastai da otkrivas toplata voda - vyv obstiq sluchai ne sa plasta...
Изображение

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 12 Май 2008 04:40

Виж как го дават на МК4:
25B
Cam Sensor 2 (G2) Input Spare Speed Input Available spare speed

26B
Cam Sensor 1 (G1) input CAM Input Dedicated

27B
Crank Sensor (NE) input CRANK Input Dedicated

Явно втория CAM не го ползват . Другия вариант е с Universal EMS ама трябва да видя дали ще стане варианта за копиране на карта . Но като гледам как ми отговарят на въпросите в AEM форума не съм особенно обнадежден .

ПС: А за какво точно са му 2 CAM сензора на 2jz ?
ПС2: То по принцип карането на Supra в БГ си е авантюра biggrin.gif .

Аватар
LordDigital
СупраДжия
Мнения: 3190
Регистриран на: 18 Окт 2004 17:04
Местоположение: Chicag0-Land

Мнение от LordDigital » 12 Май 2008 05:08

Vtoria Cam po tova koeto davas ,izglezda che e Fail/Safe po-skoro. Dokolkoto si spomnqm ot valovete e na 90 gradusa izvyrtqn sprqmo pyrviq i si misleh che go polzvat vse pak za nesto.

Samite AEM ne moze li da pitas? AEM forum sa dobri za Search ,ma nekoi da ti otgovori na vypros ... hmm ot umrel telegrama malko.
Изображение

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 12 Май 2008 05:19

Е как да ги питам ? Писамце ли да им драсна ? Аз си мислех , че AEM форума им е мястото за поддръжка ?!?!?! Щото там са им PDF-ите и софтуера и картите и тн .
Това , което давам е от PDF-а на PnP-то за 2jz . Въпреки , че е доста оскъдна документацията все пак я има biggrin.gif .

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 57 госта