внос на акцизен двигател от евро съюза?

Специални проекти и ъпгрейди - AE86. Фотогалерии за фенове, тунинговани модели, рали шампионати, формула
Аватар
rudolf
Мнения: 4490
Регистриран на: 21 Ное 2007 02:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

внос на акцизен двигател от евро съюза?

Мнение от rudolf » 13 Май 2008 13:55

колеги при внос на авто-агрегат ,който е от акцизен автомобил,,,трябва ли и какво да се заплати??

преди евро-членството и от останалия свят-мисля че е 20% от стойноста на акциза за целия автомобил...

прочетох в офф-роуд форума- че двигателя е резервна част и не бил включен в акцизните стоки при евро митническия режим??

има ли някой с осъврененнено инфо?

Аватар
rudolf
Мнения: 4490
Регистриран на: 21 Ное 2007 02:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от rudolf » 13 Май 2008 13:57

сбърках раздела,,май беше за общия...извинение..

Аватар
poli
Мнения: 846
Регистриран на: 02 Май 2006 16:21
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от poli » 13 Май 2008 14:35

Щеше да е добре двигатела да се води и в България резервна част ама за сега не е.
КЕФ ЦЕНА НЯМА

1.Тoyota Glanza V Turbo-290ps-RHD
2.Toyota Previa-156ps-LHD
3.Toyota Corolla AE86-165ps-LHD
4.Mazda RX7 FD-500ps-RHD
5.Subaru Justy 68ps-LHD

Аватар
dimd00d
Мнения: 358
Регистриран на: 23 Яну 2005 00:04
Местоположение: Корея

Re: внос на акцизен двигател от евро съюза?

Мнение от dimd00d » 13 Май 2008 14:57

rudolf написа:колеги при внос на авто-агрегат ,който е от акцизен автомобил,,,трябва ли и какво да се заплати??

преди евро-членството и от останалия свят-мисля че е 20% от стойноста на акциза за целия автомобил...

прочетох в офф-роуд форума- че двигателя е резервна част и не бил включен в акцизните стоки при евро митническия режим??

има ли някой с осъврененнено инфо?
нищо не плащаш (освен транспорта де)

Аватар
rudolf
Мнения: 4490
Регистриран на: 21 Ное 2007 02:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: внос на акцизен двигател от евро съюза?

Мнение от rudolf » 13 Май 2008 18:22

dimd00d написа:
rudolf написа:колеги при внос на авто-агрегат ,който е от акцизен автомобил,,,трябва ли и какво да се заплати??

преди евро-членството и от останалия свят-мисля че е 20% от стойноста на акциза за целия автомобил...

прочетох в офф-роуд форума- че двигателя е резервна част и не бил включен в акцизните стоки при евро митническия режим??

има ли някой с осъврененнено инфо?
нищо не плащаш (освен транспорта де)
сигура ли е работата??...ей го поли друго вика...

п.с.-не по теммата( аз лично още не знам сам за себе си-кое е по добре за българия--да не се води на отчет-или не,,,,в предвид ефикастността на правосъдната ни система-предпочитам да си намирам колата без джанти,,отколкото без двигател..

Аватар
dimd00d
Мнения: 358
Регистриран на: 23 Яну 2005 00:04
Местоположение: Корея

Re: внос на акцизен двигател от евро съюза?

Мнение от dimd00d » 13 Май 2008 19:28

rudolf написа:
dimd00d написа:
rudolf написа:колеги при внос на авто-агрегат ,който е от акцизен автомобил,,,трябва ли и какво да се заплати??

преди евро-членството и от останалия свят-мисля че е 20% от стойноста на акциза за целия автомобил...

прочетох в офф-роуд форума- че двигателя е резервна част и не бил включен в акцизните стоки при евро митническия режим??

има ли някой с осъврененнено инфо?
нищо не плащаш (освен транспорта де)
сигура ли е работата??...ей го поли друго вика...

п.с.-не по теммата( аз лично още не знам сам за себе си-кое е по добре за българия--да не се води на отчет-или не,,,,в предвид ефикастността на правосъдната ни система-предпочитам да си намирам колата без джанти,,отколкото без двигател..
Не знам до колко е сигура, знам само, че като си купих двигател (акцизен) от УК преди няколко месеца куриера (Шенкер) си го вдигна от там и си го донесе тука и изобщо не съм се занимавал с митници (документи за преноса не съм оформял, имам си фактура за двигател).

Според мой приятел, който се занимава с внос на части от години, двигателя, от както сме в ЕУ, е резервна част и митниците ги боли фара.

Аватар
rudolf
Мнения: 4490
Регистриран на: 21 Ное 2007 02:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: внос на акцизен двигател от евро съюза?

Мнение от rudolf » 13 Май 2008 21:50

dimd00d написа:
rudolf написа:
dimd00d написа:
нищо не плащаш (освен транспорта де)
сигура ли е работата??...ей го поли друго вика...

п.с.-не по теммата( аз лично още не знам сам за себе си-кое е по добре за българия--да не се води на отчет-или не,,,,в предвид ефикастността на правосъдната ни система-предпочитам да си намирам колата без джанти,,отколкото без двигател..
Не знам до колко е сигура, знам само, че като си купих двигател (акцизен) от УК преди няколко месеца куриера (Шенкер) си го вдигна от там и си го донесе тука и изобщо не съм се занимавал с митници (документи за преноса не съм оформял, имам си фактура за двигател).

Според мой приятел, който се занимава с внос на части от години, двигателя, от както сме в ЕУ, е резервна част и митниците ги боли фара.
щ

супер--надявам се да е така:)..мерси колега..

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 14 Май 2008 00:03

Ми то митниците и за колите ги боли фара ама като тръгнеш да ги регистрираш става интересно :whistle: .

Аватар
Nedkow
Мнения: 1773
Регистриран на: 26 Фев 2008 00:25
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 1 път

Мнение от Nedkow » 14 Май 2008 00:06

Щом ти е регистриран автомобила носиш фактура за двигателя откъде е и те регват. Във фактурата никъде не пише характеристики на двигателя трябва само да е от същата марка и същото гориво.
Акциз се дължи само при първоначална регистрация :thumbsup:
Най добре си купи фактура от някоя морга за двиг. без номер и после си внасяй каквито искаш от ЕС :thumbsup:

Аватар
rudolf
Мнения: 4490
Регистриран на: 21 Ное 2007 02:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от rudolf » 15 Май 2008 14:46

Nedkow написа:Щом ти е регистриран автомобила носиш фактура за двигателя откъде е и те регват. Във фактурата никъде не пише характеристики на двигателя трябва само да е от същата марка и същото гориво.
Акциз се дължи само при първоначална регистрация :thumbsup:
Най добре си купи фактура от някоя морга за двиг. без номер и после си внасяй каквито искаш от ЕС :thumbsup:
мерси недков,,,

Аватар
rudolf
Мнения: 4490
Регистриран на: 21 Ное 2007 02:15
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от rudolf » 15 Май 2008 14:48

същото горе доли ми отговориха е на страница на митници..:

Здравейте,

Тъй като доставката ще стане от друга страна членка на ЕС, то у нас не дължите нищо за двигателя. Информацията Ви за 20% от акциза за автомобил е невярна. Ако този двигател го монтирате на автомобил, а не го използвате за резервни части например, то вариантите са два:
1. Ако автомобила си е бил с двигател над 163 к.с., то акциза за него е заплатен при регистрацията и смяната на стария с новия двигател няма да се отрази финансово върху него;
2. Ако монтирате двигателя на автомобил, който преди това е бил с по-малък двигател, то тогава при пререгистрацията в КАТ за Вас ще възникне задължение за плащане на пълния акциз за този автомобил.

Поздрави
http://Auto.Mitnica.com

jamie
Мнения: 2495
Регистриран на: 11 Сеп 2004 10:02
Местоположение: U S A

Мнение от jamie » 15 Май 2008 16:06

Ебахти, как да си редовен в държава като тая ? laugh.gif

mitoko
Мнения: 2015
Регистриран на: 22 Ное 2007 15:31
Местоположение: София
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от mitoko » 15 Май 2008 16:13

jamie написа:Ебахти, как да си редовен в държава като тая ? laugh.gif
laugh.gif питаш отговори wacko.gif

Аватар
Bass_Man
Мнения: 5557
Регистриран на: 15 Сеп 2007 20:38
Местоположение: София
Благодарил/а: 1 път
Получена  благодарност: 1 път

Мнение от Bass_Man » 15 Май 2008 23:23

Поне мога да си внеса 5-6 двигателя за части без да се притеснявам biggrin.gif laugh.gif .

Аватар
Nedkow
Мнения: 1773
Регистриран на: 26 Фев 2008 00:25
Местоположение: Добрич
Благодарил/а: 1 път

Мнение от Nedkow » 15 Май 2008 23:34

jamie написа:Ебахти, как да си редовен в държава като тая ? laugh.gif
Тя държавата си го заслужава неможе да има акциз за втора употреба стоки mad.gif

Публикувай отговор

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта